Яка може бути мінімальна сума іпотечного кредиту та від чого вона залежить?

664

Один із способів придбати власну квартиру – це оформити іпотечний договір в банку. Часто на бажане житло не вистачає зовсім невеликої суми грошей. І в зв’язку з цим, багатьох цікавить питання: яка мінімальна сума іпотеки? На яку суму банк готовий профінансувати покупку нерухомості? Вигідні такі договори і скільки доведеться виплатити відсотків за послуги кредитної організації? Всі ці питання розглянемо в цій статті.

Як розраховується фінансування в банку

Готуючись до придбання власної квартири, необхідно в першу чергу накопичити початковий внесок. Чим вище буде перший внесок, тим менше буде переплата відсотків за кредитним договором. Якщо, приміром, житло коштує 3 000 000 рублів, і у вас є 2 000 000, то банк доплатить за вас 1 000 000, оформивши договір іпотеки.

Банківська організація надасть вам позику під певний відсоток, зазвичай від 11 до 15%, розрахувавши цю суму на певну кількість часу. Необхідно буде частинами виплатити суму позики та відсотків за договором. Але що робити, якщо квартира коштує майже стільки ж, скільки ви вже накопичили? Яка буде мінімальна сума іпотечного кредиту?

Для банківських компаній мінімум і максимум по іпотеці розраховується в залежності від ряду факторів. По-перше, це регіон проживання. Ціна нерухомості в кожному окремому регіоні може істотно відрізнятися. Також і купівельна спроможність населення дуже різна.

Тому зручніше орієнтуватися на ціну самої квартири. Середній мінімальний поріг іпотеки дорівнює 30% від вартості нерухомості. Тоді як максимум не перевищує, як правило, 80%. Не варто забувати, що банки – це учасники ринку, тому в боротьбі за клієнтів вони можуть знижувати або підвищувати встановлені планки.

Пропозиція Ощадбанку

Ощадбанк – одна з найбільш великих і наЕкшн них фінансових організацій, довела свою репутацію роками роботи на російському ринку кредитування. Банк пропонує різні види договорів, включаючи іпотеку для фізичних осіб. Який же мінімальний розмір іпотеки в цьому банку?

Ощадбанк розробив повний спектр програм для всіх категорій населення. Банківська організація пропонує іпотеки під материнський капітал, для військових, з державною підтримкою та багато інших видів. Найменша сума іпотеки від 300 000 рублів. При цьому процентна ставка варіюється від 10,75 до 13%.

Кредитування в Ощадбанку та умови за договором іпотеки залежать від суми кредиту, від обраної програми, від початкового внеску, типу житла та багато іншого. Мінімальна ставка в 10,75% є оптимальною для клієнта, який оформляє договір іпотеки. Мінімальна сума буде від 300 тис. руб., що дозволить заощадити на переплаті відсотків. Чим менше сума кредиту, тим нижче ставка по іпотеці.

Які є альтернативні варіанти?

Для банківських організацій не завжди вигідно співпрацювати з клієнтами, які бажають брати в кредит мінімальну суму. Іпотечний кредит – це досить складний договір, що вимагає взаємоЕкшн багатьох підрозділів банку. Такі договори крім того, що є високо ризиковими, також і дуже затратні для банку.

Тому рідко можна знайти наЕкшн ну організацію, яка запропонувала б в іпотеку менш ніж 300 000 рублів. Та й у сучасних економічних умовах часто ця сума у багато разів менше вартості нерухомості, тому окрім як підозри з боку служби безпеки при запиті невеликої суми ви навряд чи чого зможете досягти.

Якщо на покупку квартири не вистачає невеликої суми: від 50 000 до 300 000 рублів, можна скористатися альтернативними варіантами.

Споживчий кредит

Можна взяти споживчий кредит. Оформити кредит в Ощадбанку або іншої комерційної організації. Яка мінімальна сума за споживчим кредитом? Банки пропонують споживчі кредити від 30 000 до 500 000 рублів. Процентна ставка буде вище, ніж по іпотеці в Ощадбанку чи іншому банку: близько 15-30%. Але при цьому оформлення такого договору значно простіше.

Можливо оформити кредит без підтвердження трудової зайнятості і доходів. Грошові кошти видаються протягом 3 робочих днів з дати подачі заявки. Тому, якщо на покупку квартири не вистачає невеликої суми, то варіант з позикою готівки в банку може виявитися цілком привабливим.

Накопичити самостійно

Якщо питання про квартирі не стоїть настільки гостро, і є можливість трохи почекати, то в цілях економії коштів можна накопичити гроші самостійно. Грамотним фінансовим рішенням буде не оформлення іпотечного договору та виплата відсотків в комерційну організацію, а відкриття вкладу. Багато банків готові відкривати вклади від 10 000 рублів під 10% щорічно з капіталізацією відсотків. При зниженні темпів зростання на нерухомість це може стати відмінним рішенням для того, щоб купити свою квартиру.

Сплатити менший початковий внесок

Якщо необхідно придбати квартиру терміново. Наприклад, продавець готовий надати вам нерухомість тільки в найближчий місяць, посилаючись на те, що у нього є інші покупці або з якихось інших причин. А не вистачає невеликої кількості грошей. При цьому банк готовий видати вам мінімальну суму, яка для вас більше, ніж потрібно.

Можна погодитися на умови банку і оформити іпотеку на тих умовах, які висуває банківська організація. При цьому ваші зайві заощадження зберегти на рахунку. Далі внести оплату за договором купівлі-продажу, тобто оплатити максимальний початковий внесок, оформити договір іпотеки і отримати омріяну квартиру.

Потім гроші, що залишилися, можна використовувати в якості частково дострокового погашення. Вже після оформлення кредиту. Згідно із законодавством, у перші 30 днів після оформлення кредитного договору позичальник має право внести будь-яку суму без попередження кредитора, і вона буде списана на користь погашення заборгованості.

Тим самим ви зменшите суму основного боргу, взятого в банку, і відсотки по кредиту будуть нараховуватися на меншу суму, у зв’язку з чим переплата стане менше.