5 помилок дострокового погашення кредиту у 2018 році!

634

Як тільки взяв кредит, відразу думаєш, як його швидше погасити. Це нормальне ставлення будь-якої людини, так як нікому не подобається ходити в боржниках. Згідно із законом від 2011 року, позичальники можуть у будь-який момент внести всю необхідну суму. А банки не мають права перешкоджати у цьому або вводити заборонні умови дострокового погашення кредиту.

Але якщо ви знайшли в собі фінансові сили розрахуватися з боргами раніше покладеного часу, необхідно дотримати всі формальності. Деякі так поспішають позбавитися від кредитної кабали, що роблять помилки. Про них ми і розповімо в цій статті.

Помилка №1 – неправильно розрахована сума

Навіть фінансово підковані громадяни і ті, хто дружить з математикою, можуть помилитися в розрахунках. Нерідкі випадки, коли клієнти банків перераховували суми, які, як їм здавалося, цілком достатньо для дострокового погашення кредиту. Але при цьому забували про якісь дрібниці, наприклад, списання якихось «копійок» за перегляд балансу, перерахунок відсотків або чогось в цьому роді. А в результаті на рахунку залишалися неоплачені кошти. І на них банки продовжують нараховувати відсотки. Якщо не відстежити ситуацію, то через якийсь час (може навіть кілька років) набіжить пристойна сума.

Тому порада – хай розмір дострокового погашення вважає за вас співробітник банку. Зателефонуйте, скажіть про своє бажання і дізнаєтеся точні цифри. Простіше всього це зробити, набравши телефон «гарячої лінії», яка є в будь-якій фінансовій установі.

Помилка №2 – зайва довірливість

Але зовсім вже сліпо вірити банківським працівникам не варто. Бувають такі ситуації, коли при частковому достроковому погашенні кредиту – сума заборгованості, природно, зменшується, а ось продовжують нараховувати відсотки за первісним позикою. Це може статися і без злого умислу з боку фінансової установи, а просто по недбалості конкретного співробітника, який забуде в потрібному документі поставити потрібні галочки або внести потрібні дані.

На жаль, про такі помилки можна дізнатися тільки при черговому обов’язковий платіж. Як правило, всім позичальникам приходить СМС-повідомлення з сумою, яку необхідно внести. Так от, якщо вам здалося, що з вас вимагають занадто багато грошей, можна йти в банк і розбиратися. Головне, не тягніть з цим! Повідомлення приходить завчасно (за 1-2 тижні), і якщо відразу звернутися за роз’ясненнями, то буде час переглянути суму обов’язкового платежу.

Помилка №3 – погашення без попередження

Ми вже сказали, що згідно із законом позичальники мають право достроково погасити кредит повністю або частково в будь-який час за власним бажанням. Але є тут і невелика обмовка. В тому ж законі написано, що при подібних операціях необхідно ставити до відома банк. При цьому визначено конкретний термін – мінімум за 30 днів. Плюс, в кожному банку є ще і свої правила, які прописані в договорі (природно, дрібним шрифтом).

Так що виходить, спочатку ставите до відома банк, потім тільки вносите гроші. Якщо зробити навпаки, то співробітники розцінять це як просто внесок більшу суму за кредитом, а не дострокове погашення. Різниця полягає в тому, що в другому випадку перераховуються відсотки по позиці, а в першому немає.

Помилка №4 – погашення всієї суми

Багато позичальників не знають, як працює кредитна система. Вони вважають, що дострокове погашення означає, внесення всієї суми, яка включає і сам кредит, і відсотки по ньому, і можливі пенні. Але насправді це не так. Звичайно, добре, якщо вам вистачає грошей покрити весь борг. А якщо ні?

Тут можна піти на хитрість і погасити лише основну частину боргу, в тому числі і відсотки. Справа в тому, що після цього всі пенні як би заморожуються. І їх уже можна виплачувати пізніше.

Цим способом добре скористатися, наприклад, якщо у вас виникли проблеми з виплатою позики і почали набігати штрафи. У цьому випадку, ви берете новий кредит, щоб погасити старий. Але тільки на суму, рівну початкового боргу. А вже всі пенні, які стали накопичуватися тут же перестають рости. І ви їх спокійно погашаєте, коли буде можливість.

Помилка №5 – документальне підтвердження

Після того, як ви внесли всю суму, попросіть від банку спеціальну довідку. В ній повинно бути зазначено, що борг повністю закритий і не мають жодних претензій. Це формальність, але багато про неї забувають. А іноді це може вийти боком. Знову ж таки, хто-небудь із співробітників помилиться або сума виявиться трохи меншою – і відсотки знову почнуть набігати.

І ще одна порада. Погашати кредит заздалегідь – це не завжди добре. Справа в тому, що цим ви позбавляєте заробітку самі банки. А вони цього не люблять. І створюють так звані «сірі списки» з таких ось зайве відповідальних клієнтів. І в майбутньому можуть виникнути проблеми з отриманням нового кредиту.