Як взяти споживчий кредит на ремонт квартири?

550

Питання ремонту актуальне для багатьох. Він може виникнути при купівлі нової квартири або при бажанні поліпшити свої поточні житлові умови. Але після того, як зацікавлена особа ознайомиться з цінами на матеріали та ремонтні роботи, з’являється ще одне питання: де взяти гроші? І рішенням часто є кредитування в банківських організаціях. Сьогодні розповімо, як взяти кредит на ремонт квартири, які умови пропонують банки і які є різновиди такого кредитування.

Визначаємо цілі і можливості

Як і при будь-якому оформленні кредиту, щоб знайти вигідну пропозицію, підходить в конкретному випадку, потрібно визначитися з цілями кредитування. Спочатку потрібно оцінити суму, яка знадобиться для ремонту квартири. Потім вирішити, яким чином можливо відремонтувати нерухомість: це буде самостійний ремонт або звернення в будівельну компанію, яка виконає роботи під ключ.

Також варто враховувати, що при значній сумі, понад 500 000 рулів, надати в заставу нерухомість або забезпечити угоду поручителями. Оцінити свої фінансові можливості щодо виплат щомісячних платежів, можливості надати початковий внесок, а також зрозуміти, який термін дії договору буде прийнятний. Перейдемо до можливих рішень по кредитах на ремонт квартири.

Нецільовий кредит

Це вид договору, коли банк видає кошти без уточнення, як клієнт планує ними розпоряджатися. Його, зокрема, можна розглядати як споживчий кредит на ремонт. Позичальник отримує гроші, самостійно ними розпоряджається на купівлю матеріалу або оплату ремонтних робіт. Банківська організація висуває умови з графіком платежів, і клієнтові залишається лише вчасно вносити гроші на рахунок, не допускаючи простроченої заборгованості.

Кредит готівкою завжди відрізняється більш високими процентними ставками. Є обмеження по сумі кредитування, не більше 1 500 000 рублів, та термінів – вони не перевищують 5 років. До позитивної сторони питання можна віднести те, що такий договір не потребує додаткових довідок, забезпечення угоди заставою або поручителями.

Достатньо звернутися в офіс банку або оформити заявку через сайт і надати документи, що підтверджують особу. Хочемо звернути увагу, що чим менший банк отримає інформації про позичальника, тим вище процентна ставка і менш вигідні умови для клієнта.

Документи

Щоб оформити нецільовий кредит на ремонт житла, рекомендуємо підготувати наступний пакет документів:

  • паспорт;
  • заява на видачу кредиту, що надає банк;
  • довідка про доходи;
  • копія трудової книжки з підписами і печатками від роботодавця.

Банківська компанія має право запитувати додатковий пакет документів, але, як правило, цього достатньо. Частою причиною відмови є зіпсована кредитна історія. Дізнатися свою історію можна, звернувшись в бюро кредитних історій.

Банки

Нецільові кредити – це один з найпоширеніших видів кредитування. Така пропозиція є в будь-якому банку. Розглянемо кілька актуальних варіантів на даний момент.

Ощадбанк

В Ощадбанку кредит на ремонт квартири ви візьмете на суму не більш ніж 3 000 000 рублів. Максимальний термін договору до 5 років, а поточна процентна ставка починається від 12,9%. Заявка оформляється через сайт або особистий кабінет, але можна звернутися і в офіс банківської організації.

На розгляд і прийняття рішення банку знадобиться 2 робочих дня. Після чого можна прийти і забрати гроші в касі або оформити угоду на переказ грошових коштів на рахунок у будь-якому комерційному банку, як правило, прив’язана до рахунку дебетова картка.

Перевагою користуються ті, у кого зарплатний проект в Ощад. Для них ставки будуть нижчими принаймні на 1%. Максимальна ставка за договором 19,9%. Для фінансування не знадобиться заставу або поручителі.

ВТБ 24

ВТБ 24 пропонує оформити нецільовий кредит на ремонт будинку по двох доступними програмами, які безпосередньо залежать від суми фінансування. До 400 000 рублів процентна ставка складає від 16 до 22%. Якщо ж сума потрібна більше, то банк може видати під 15-15,5%. Ліміт кредитування 5 млн рублів.

Оформляється договір на стандартних умовах з наданням повного пакету документів, зокрема довідки про доходи. Клієнти з зарплатною карткою можуть користуватися знижками по процентній ставці. Банк не бере комісій за видачу коштів, а гроші можна забрати вже через 2 робочих дні з дати подачі заявки.

Цільовий кредит

Другий варіант отримання коштів для ремонту – це оформити цільовий кредит на ремонт квартири. Суть такого договору близька до кредитування на товари в магазинах. Банк переводить гроші на підставі заяви клієнта, позичальник отримує товар, у даному випадку ремонт, і зобов’язується повернути гроші у строки, встановлені банківською організацією. Продавець, який отримав фінансування, надає необхідні послуги.

Але якщо з звичайним споживчим кредитом або автокредитом все просто, то тут необхідно оцінити суму угоди. Для цього спочатку потрібно звернутися в будівельну компанію і уточнити у них можливість кредитування, підписавши попередні документи.

Організація повинна скласти кошторис для виконання роботи, в якій буде вказана загальна сума, яку позичальник візьме в кредит. Після чого з документами з фірми звернутися в банк для оформлення угоди.

Банківська організація запросить стандартний пакет документів для кредиту і надасть відповідь протягом 2-3 робочих днів. Після закінчення цього терміну кредит можна підписати, а будівельна компанія почне зЕкшн снювати ремонт згідно з обумовленими умовами.

Ризики такої угоди полягають у тому, що всю відповідальність за кредитними зобов’язаннями позичальник приймає на себе, а якість виконуваних робіт ніяк не відображається на кредиті. Всі спірні питання клієнт повинен буде залагоджувати з будівельною фірмою і, в крайньому випадку, в судовому порядку.

Юнікредит Банк

Ця банківська організація готова надати позику до 5 млн рублів. Зі ставкою 15% річних. Строки договору не перевищують 5 років. Гроші видаються на руки клієнту, який повинен буде зберігати всі чеки про оплату товарів і послуг. В ході кредитування банківська організація може запросити документацію на підтвердження цільового використання кредиту.

Якщо клієнт буде не в змозі довести, що всі гроші були витрачені за цільовим призначенням, то його очікує штраф. А також непідтверджену суму необхідно буде повернути в банк.

Заставний договір

І останнім варіантом є іпотечний кредит на ремонт. Це не іпотека в класичному розумінні, а споживчий кредит під заставу наявної нерухомості. Такий договір застосовується, щоб збільшити суму угоди або якщо банк відмовляє кредитування без забезпечення.

Суть угоди в тому, що банк видає гроші на будь-які цілі, а позичальник надає майно як гарантію того, що поверне суму позики. Якщо ж борг повернуто не буде, то банківська компанія реалізує предмет застави на користь погашення заборгованості.

Відповідно до законодавства не мають можливості забезпечити угоду, якщо у клієнта всього лише одна квартира. Так як банк не зможе її продати, позичальнику просто ніде буде жити. Тому в якості застави приймають додаткову квартиру, земельну ділянку, будинок, гараж.

Видається не більше 50-70% від вартості майна. Оцінку доведеться проводити за власний рахунок. Крім стандартних документів знадобляться:

  • кадастровий паспорт;
  • свідоцтво з ЕГРП;
  • договір купівлі-продажу;
  • техпаспорт;
  • підтвердження згоди чоловіка;
  • звіт оцінювача.

Ощадбанк

Кредит на ремонт квартири в Ощадбанку можна оформити під 12% річних. Суму банківська організація надасть до 10 млн рублів. А максимальний термін – 20 років. Але це не означає, що таким чином можна отримати всі 10 млн. Банк готовий виділити грошей в розмірі 60% від пропонованої застави.

На додаток, якщо у вас немає зарплатної картки, то варто додати 0,5%, а без договору страхування життя і здоров’я ще 1%. Таким чином, процентна ставка може досягти 13,5% річних. Позичальник повинен проживати на території РФ, а об’єкт нерухомості знаходитися в межах 100 км від населеного пункту і в регіоні, де є представництво банку.