Як сплатити держмито через Ощадбанк: покрокова інструкція

1362

Напевно, кожен стикався з ситуацією, коли доводиться оплачувати різні мита. Найчастіше це держмита, тобто оплата якої-небудь послуги будь-якого державного інституту (організації). Бувають, звичайно, і мита, що стягуються приватними організаціями, але їх відсоток невеликий – близько 10% від загального числа мит. Люди оплачують розгляду в суді, реєстрацію шлюбу і розлучення, реєстрацію приватного бізнесу, численні операції з нерухомістю, відновлення паспорта, патентування. Суд стягує обов’язкову держмито з позивача, яка йде на оплату роботи суду. Велика кількість держмита спостерігається у сфері передачі прав успадкування тощо

Нарівні з госпошлинами по частоті зустрічальності стоять тільки різноманітні державні штрафи. А серед подібних штрафів 70% займають штрафи, виписані ГИБДД. Найчастіше, ДАІ штрафує за неправильний перехід проїзної частини, їзду в нетверезому вигляді, прострочені права і за недоліки у самому авто (габарит не горить, лобове скло тріснуте тощо). ДАІ вже давно перейшло на систему стягнення штрафів через електронно-банкоматну мережу в режимі онлайн. Оскільки так платити зручніше як для самих оштрафованих, так і для ГИБДД. Оштрафованим не треба йти у відділення автоінспекції (яке може бути дуже далеко), а сама інспекція звільняється від додаткової паперової тяганини. Те ж саме можна сказати і про інших інстанціях.

Способи погашення держмита та штрафів

Набагато простіше організувати зв’язок з банками, ніж підтримувати власну фінансову бухгалтерію. Ощадбанк, як найбільший і найвідоміший банк Росії, є основним акцептором оплат усіляких держмита, приватних мит і штрафів. Однак для того щоб скористатися послугами Ощадбанку в цій області, зовсім необов’язково відвідувати відділення самого банку. В Ощадбанку можна передати оплату мита трьома шляхами:

  • в режимі онлайн, тобто через інтернет. Сплатити будь-яку приватну мито або держмито онлайн можна на сайті Ощадбанку, відвідавши особистий кабінет і скориставшись для цього спеціальною функцією. Також можна набрати в рядку гугла установа, яким оплата і призначена (сьогодні будь-який орган має свій онлайн-представництво);
  • мито можна оплатити через платіжні термінали та банкомати Ощадбанку, скориставшись пластиковою карткою Ощадбанку (в даному варіанті оплата буде безготівковій);
  • термінали і банкомати приймають готівку.

Подробиці використання «Ощадбанку Онлайн»

Варто розглянути кожен спосіб детальніше, окремо. Якщо клієнт має підключену послугу онлайн-оплати, проблем на сбербанковском сайті виникнути не повинно. З рідної карти Ощадбанк при списуванні грошей стягувати комісію не має права. Однак якщо «пластик» відноситься до іншого банку, тоді комісії можливі. Їх розмір залежить від того, що за банк, що за мито (штраф) і сума оплати. Суд, ГИБДД, ЗАГС і інші державні органи останнім часом запровадили на своїх онлайн-ресурсах функцію, завдяки якій можна оплатити мито або держмито прямо на цих ресурсах.

Тільки якщо при внесенні грошей на сайті Ощадбанку доведеться вказувати дані адресата, то на сайті якогось суду треба буде вказати номер картки (іноді можуть знадобитися банківські реквізити). Реквізити можна дізнатися в будь-якому відділенні фінансової установи або в call-центрі (біля Ощадбанку це номер 8 800 550 555), або у відповідному розділі сайту банку. Найкраще взяти повні, роздруковані на окремому папері реквізити при відвідуванні банківської філії (потрібні сама картка і паспорт).

В цілому, щоб скористатися послугою «Сбербанк Онлайн», знадобляться пароль та ідентифікатор клієнта. Набагато простіше платити тим, хто має активну картку Ощадбанку. Тоді через будь-який термінал Ощадбанку, вставивши картку і набравши ПІН-код, легко отримати цю інформацію (розділ «Інтернет-обслуговування», виноска «Ідентифікатор і пароль). Допоможе тут і дзвінок кол-центр. Нарешті, при підключеній послузі «Мобільний банк» відправляємо СМС-ку «Parol NNNN» на номер 900. З зворотнім СМС прийдуть пароль та ідентифікатор. І не забути через той же термінал отримати список одноразових паролів, кожен з яких знадобиться, щоб платити одну транзакцію (у терміналі розділ «Інтернет-обслуговування», виноска «Роздруківка разових паролів».

Переваги платіжних терміналів

Чому краще платити через банкомати і термінали? Відповіді:

  • тут не треба підключати якісь додаткові функції банківської картки – кожному клієнту можна заплатити через термінал штраф або мито навіть незалежно від того, є він власником банківської картки чи ні (на той передбачений прийом готівки);
  • відсутня зайва метушня з документами (паспорт, наприклад, не потрібно);
  • термінали і банкомати присутні практично у всіх публічних місцях – ті ж державні установи, банки, торгові центри, супермаркети і т. д., що робить доступ до них максимально легким, адже і черг в силу поширеності терміналів і банкоматів, а також в силу об’єднання терміналів між різними банками, майже не буває;
  • термінали і банкомати підтримують широкий діапазон послуг, які вони надають в мобільному режимі;
  • комісії в терміналах і банкоматах або відсутні, або їх мінімальний розмір;
  • як правило, цілодобова робота;
  • термінали і банкомати гарантують наЕкшн ність проведення всіх операцій, оскільки акти оплати реєструються в електронній базі даних, плюс на руки клієнту видається чек (квитанція) про оплату.

На що слід звернути увагу

Коли з банківської картки списуються кошти або вносяться готівку, банкомат/термінал видає чек або квитанцію про сплату, де вказані сума, тип оплати та одержувач. Ця папірець – документ, який підтверджує, що людина Екшн сно сплатив держмито або штраф. Чек/квитанцію необхідно докладати до загального списку документів. Наприклад, при подачі заяви до суду. Проблеми, які виникають, коли людина збирається платити в рахунок держмита, приватної мита або штрафу, майже завжди пов’язані з неуважністю самого клієнта:

  • елементарна помилка при введенні даних. Чек буде неЕкшн сний – доведеться платити за новою, оскільки гроші першої транзакції повертатися будуть довго;
  • неправильно або не повністю вказані реквізити одержувача. Чек також неЕкшн сний, а гроші можна повернути тільки через банк при пред’явленні паспорта і написанні заяви на повернення;
  • буває, що за клієнта сплачує третя особа помилково вказує свої дані. Наслідки ті ж самі. Третя особа має право платити за клієнта, лише якщо на це саме обличчя оформлена нотаріальна довіреність;
  • неприпустимі помилки у зазначенні типу оплати, тобто кому, куди і за що, і в зазначенні суми;
  • оскільки чек/квитанція – це папірець, то її можна втратити. Але у клієнта є права, щоб отримати підтверджуючий документ в банківському відділенні при пред’явленні паспорта.

Докладний алгоритм Екшн

Акуратність та уважність – запорука того, що через банкомати і термінали платити буде легко і приємно, оскільки сама техніка «глючить» вкрай рідко. Отже, покрокова інструкція при внесенні грошей у термінал або банкомат в рахунок оплати мита, держмита в суд або штрафу передбачає:

  • Заздалегідь приготувати всю потрібну інформацію: реквізити організації, що надає послугу (ІПН, ОКАТО – легко дізнатися на сайті організації), власні дані (паспорт, ІПН), відомості про транзакції (тип платежу в рахунок погашення чого саме, сума в рублях).
  • Більшість сучасних терміналів мають сенсорний екран. На моніторі відображається вся шукана інформація – клієнту лише треба натискати на потрібні назви і вводити дані. Якщо є сумнів, чи це кнопка чи не та, завжди можна проконсультуватися, наприклад, зі співробітником банку.
  • Зручно, коли термінал має опцію пошуку через штрихкод. Наприклад, видали в суді квитанцію для оплати держмита зі штрихкодом. Термінал сам запросить його. Клієнту треба тільки повернути квитанцію штрихкодом до зчитує смузі, після чого на екрані автоматично выбросятся всі дані одержувача (заздалегідь внесені в базу даних). Залишиться тільки внести гроші та натиснути «Сплатити».
  • Якщо ж подібна функція не підтримується, доведеться шукати через ІПН. Але це теж неважко. Необхідно відкрити розділ «Пошук по ІПН» і ввести ІПН, після чого підтвердити назву одержувача, ще раз торкнувшись на екрані відповідної виноски. Якщо після цього виникне пропозиція вибору оплати, завжди треба вибирати «Ручне введення даних».
  • Введення всіх даних і «Продовжити».
  • Після відкриття вікна оплати вносимо готівку. Можна і купкою, але бажано по купюрам. Якщо залишається невеликий грошовий залишок, його просто оформити на рахунок мобільного або на рахунок провайдера інтернету (торкнутися кнопки «Оформити здачу»).
  • Не забути забрати чек! Якщо термінал/банкомат чек не викинув, необхідно якомога швидше звернутися у відділення банку з проханням (і паспортом!) видати стверджувальну дублікат. Іноді на чеку потрібна ще й печатка банку (наприклад, права суду мають на увазі прийняття лише таких чеків), яку може поставити будь-який фахівець установи.
  • При безготівковій оплаті «пластиком» алгоритм приблизно такий же. Треба просто уважно читати те, що виводиться на монітор. І при використанні карти машина видасть два чека, а не один. Оплата держмита до суду, інших зборів і штрафів – це щоденна буденність сучасної цивілізації. Кожному доводилося платити за подібні речі. Тому знати інструкцію таких операцій і свої права в цій області завжди корисно, щоб не довелося платити зайві гроші, витрачати сили і час.