Як взяти кредитну карту з поганою кредитною історією?

714

Як вчинити позичальнику з поганою кредитною історією (скорочено КИ) , щоб отримати позитивне рішення від банку. Багато з нас стикаються з тимчасовими фінансовими труднощами, результатом яких може стати виникнення прострочення за кредитами. Невже це означає, що ні один банк більше не захоче мати з вами справу? Зовсім ні. Банки готові оформити кредитну карту з поганою кредитною історією. Чому і як скористатися цією можливістю? Дізнаєтеся з нашої статті.

Особливості кредитної карти

Перш ніж прийняти рішення про звернення в банк за отриманням кредитної картки, потрібно зрозуміти, чим вона відрізняється від інших банківських продуктів і підходить вона саме вам.

Головні особливості кредитної картки:

  • Вона не дає можливість отримати гроші в готівковій формі. Позика надається шляхом встановлення ліміту по карті. За зняття готівки банки стягують пристойну комісію в розмірі від 3 до 7%.
  • Наявність пільгового періоду. Це 1-2 місяці, протягом яких можна повністю погасити заборгованість і тоді відсотки банком нараховані не будуть.
  • Теоретично необмежений термін. Картки видаються на термін 1-3 роки. Після його закінчення банк автоматично перевипустить кредитку, але за умови, що ви вносите всі платежі вчасно.
  • Поновлюваний кредитний ліміт. Частина чергового платежу, що сплачується щомісяця, йде на погашення нарахованих відсотків, решту суми ви знову можете використовувати на свої цілі.
  • Швидкість і зручність отримання. Оформити кредитку ви можете, заповнивши спеціальну анкету в режимі онлайн на сайті банку. Це швидко і просто.
  • Стаття в тему: в якому банку найвигідніше взяти кредитну карту

    Використовуючи кредитні картки, ви отримуєте доступ до необмеженого за термінами, поновлюваному позичкового ліміту. Однак знімати готівку з кредитки вкрай невигідно через високі банківських комісій. Але дотримуючись терміни пільгового періоду для повного погашення заборгованості по карті, можна істотно скоротити свої витрати.

    Кредитна історія: для чого вона?

    Сенс цього поняття легко зрозуміти із самої назви. Це інформація про те, наскільки відповідально позичальник відноситься до своїх зобов’язань. Зберігається така інформація в спеціальних установах – бюро кредитних історій (скорочено БКІ), куди банки надають всі необхідні дані про своїх клієнтів.

    Стаття в тему: у яких банках не дивляться на кредитну історію

    Метою створення системи було формування єдиної бази позичальників, що повинно забезпечити:

  • Захист інтересів банків, які своєчасно отримують інформацію про фінансову дисципліну потенційного позичальника, що дає можливість уникнути видачі позики клієнту з поганою кредитною репутацією.
  • Спрощення процедури видачі позик. Заздалегідь знаючи про те, як саме позичальник обслуговував свої кредити в минулому, банку набагато легше прийняти рішення й оформити чергову позику.
  • Кредитна історія: як дізнатися

    Перш ніж віднести свою репутацію позичальника до поганої КИ, слід взяти інформацію з офіційних джерел. Зробити це ви можете декількома способами:

  • Особисто звернутися в БКІ за адресою, який можна дізнатися на офіційному сайті організації. Цей спосіб не зовсім зручний, адже таких бюро у нашій країні діє чимало і розташовані вони у різних містах.
  • Надіслати поштою заяву, засвідчену нотаріально. Цей спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо вам потрібна інформація з конкретного бюро.
  • Взяти інформацію в режимі онлайн в своєму особистому кабінеті (за умови, що обслуговує вас банк надає таку послугу) або на сайті Банку Росії. Для цього вам буде потрібно дізнатися код суб’єкта кредитної історії.
  • Важливо пам’ятати, що незалежно від того, особисто ви звертаєтеся в бюро або в режимі онлайн, безкоштовно взяти інформацію можна тільки один раз в рік. За всі інші звернення доведеться додатково заплатити.

    Що робити, якщо зіпсувалася КИ

    Є дві основні причини поганої КИ:

  • У минулому ви допустили прострочення за одним або кількома кредитами.
  • Банк надав в бюро кредитних історій недостовірну інформацію.
  • У першому випадку відповідальність повністю лягає на вас. Якщо ви вчасно не внесли необхідну суму, банк повідомить про це в одне з бюро як йдеться в режимі онлайн. Це не означає, що прострочення навіть на один день зіпсує вашу історію як позичальника. Банки, як правило, дають своїм клієнтам від 2 до 10 днів на внесення чергових платежів. Далеко не завжди затримка на кілька днів свідчить про низьку фінансову дисципліну позичальника. У всіх бувають тимчасові фінансові труднощі: затримали зарплату, чоловік пішов у відпустку і не розрахував строки отримання чергових платежів, позичальник заплатив через сторонню організацію та не врахував терміни проходження платежу і т. д. Банки повідомляють тільки про ті порушення, які носять серйозний характер.

    Однак КИ може бути зіпсована по вині не тільки позичальника, але і банку. Тут спрацьовує людський фактор, коли співробітники повідомляють в бюро про порушення зобов’язань тим чи іншим позичальником за помилку. У цьому випадку банк зобов’язаний виправити свою помилку, надавши в бюро кредитних історій достовірну інформацію.

    Методи виправлення поганої кредитної історії

    Тут дуже багато залежить від того, з якої причини в БКІ з’явилася інформація про порушення вами своїх зобов’язань. Якщо це сталося з вини співробітників банку, то слід підготувати всі документи, що підтверджують своєчасне погашення позички: копії договору та платіжних документів, запросити в банку довідку про те, що простроченої заборгованості у вас немає і не було. Всі ці документи слід надати в БКІ, співробітники якого внесуть відповідні зміни в свої дані. Зробити це в режимі онлайн, на жаль, не вийде. Потрібно звертатися особисто в бюро або в банк, що зробив помилку.

    Якщо ж прострочення Екшн сно мала місце, то позбутися від поганої КИ можна тільки одним способом: своєчасно вносити платежі за діючими кредитами. Бюро кредитних історій надають за запитами банків інформацію тільки за останні 6 місяців. Якщо ви будете протягом півроку вчасно вносити всі платежі, вас знову будуть розглядати як наЕкшн ного позичальника.

    Як оформляється кредитка з негативною КІ

    Що ж робити позичальникові з поганою КИ, особливо коли немає часу на її виправлення, а взяти кредитку вам все ж необхідно? Варіант тільки один — звертайтеся в банки з заявкою на отримання картки. В наш час знайти людину, яка хоч раз у житті не запізнився із внесенням чергового платежу за позикою практичні нереально. І в банках це прекрасно розуміють.
    Ось кілька порад, які допоможуть вам в оформленні карти навіть з поганою КИ:

  • Заповнюючи заявку, чесно повідомте про наявність прострочень, поясніть причини їх виникнення. Спроба хоч щось приховати – ця гарантія відмови.
  • Навіть отримавши відмову, зверніться в банк і надайте документи, які підтверджують, що затримка платежу сталася з поважної причини: ви втратили роботу, були на тривалому лікарняному і т. д. Можливо, банк прийме ці обставини до уваги.
  • Звертайтеся в якомога більшу кількість кредитних організацій. Тим більше що практично всі банки надають своїм клієнтам можливість оформити кредитну заявку в режимі онлайн. Цілком можливо, що в одному з них ви отримаєте позитивну відповідь.
  • В першу чергу звертайтеся в той банк, на картку якого ви отримуєте зарплату або інші регулярні платежі. Це буде свого роду гарантією своєчасного погашення позички.
  • Оформляючи замовлення, у тому числі в режимі онлайн, віддавайте перевагу тим банкам, де ви раніше вже брали кредити і вчасно їх погасили.
  • Якщо банк пропонує картку з лімітом менше, ніж ви хотіли взяти, все одно погоджуйтеся. Вносьте платежі вчасно і ви цілком зможете розраховувати на збільшення ліміту по картці.
  • Якщо ваша КИ зіпсована, то оформити карту більше шансів у банках, які провадять ризиковану політику. Вони розуміють, що кредит можуть не повернути, і тим не менш готові ризикнути. Природно, цей ризик вони закладають у вартість позички. Тому ставка за кредиткою в такому банку складе близько 35-50% річних.

    Кредитна карта – дуже зручний банківський продукт. Оформити її можна швидко і просто: для цього навіть не обов’язково особисто звертатися в банк, можна скористатися зручними онлайн сервісами. Якщо кредитні карти з поганою репутацією грамотно використовувати: не знімати готівку і намагатися погашати заборгованість протягом пільгового періоду, можна істотно знизити суму переплати. І тим не менш, будьте готові заплатити високу процентну ставку, у всякому разі на першому етапі. Вносите всі платежі вчасно і, цілком можливо, що банк збільшить ліміт по картці і навіть знизить процентну ставку.