Кому сьогодні не варто переживати про майбутньої пенсії?

693

Забезпечення себе у майбутньому пенсією – це питання хвилює кожну людину, яка працює. Багатьом людям буває складно розібратися з власними пенсійними накопиченнями, зокрема в сучасних реаліях, коли пенсійна система звелись до і протягом останніх декількох років піддається реформам. Принципи нарахування накопичень вже змінилися. Тому, на даний момент однією з найбільш обговорюваних тем є нова пенсійна реформа.

Нововведення, які були прийняті зовсім недавно, ввели багатьох людей, навіть можна сказати, що всіх, підвішений стан. Пенсійна тема зайшла в самий справжній глухий кут. Кількість літніх людей в нашій країні тим часом продовжує стрімко рости, утворюючи в пенсійному фонді дірку, але соціальні внески збільшувати вже більше нікуди. Таким чином, виникло питання у багатьох чиновників та експертів, що робити? І яке рішення прийняти? Збільшити пенсійний вік або стаж? Або ще краще, почати виплачувати людям невеликі допомоги в старості або скасувати їх?

Пенсійна реформа, як рятувальний круг для держави

Як вже стало відомо, був підтриманий останній і самий жорсткий варіант. Оскільки сьогодні доводиться використовувати жорсткі та радикальні заходи, аби хоч якось врятувати пенсійний фонд. Деякі чиновники запропонували такий варіант, щоб пенсіонерам забезпечили безбідну старість їх близькі, а держава буде виплачувати прожитковий мінімум. Хіба можна вважати таке рішення справедливим? Хоч якась крапля справедливості повинна бути у всьому цьому? Тоді виникає наступне питання, який рівень доходу є достатнім для життя чи виживання в такому випадку?

На думку деяких чиновників, людині, у якого є джерело доходу розмірів в два прожиткових мінімуму, не покладена допомога держави. А раз так, то і пенсійний вік немає необхідності встановлювати. А у випадку, коли немає можливості заробляти, і немає накопичень або близьких, які могли б забезпечити вас на старості років, то тоді держава повинна допомагати. Дуже дивний підхід. Виходить, переживати про майбутній пенсії не варто тим, у кого взагалі нічого не залишилося. Ні майна, яке можна було продати, ні дітей, які могли б забезпечувати всім самим необхідним. Добре, коли є банки які дають кредити непрацюючим пенсіонерам.

Звідки чекати допомоги?

А що робити у випадку, коли діти є, але відмовляються допомагати? На цей випадок теж знайдено відповідь у вигляді системи перевірки. На думку чиновників, це буде обходитися дешевше, ніж нинішня система пенсій і соціальних допомог. Таким чином, пенсія – це своєрідна страховка від непрацездатності. І, на подив для простих людей, цю ідею підтримують багато в експертному середовищі та органах влади. Також існує перспектива збільшення пенсійного віку до 63 років. Хоча Міністерство підтримує підвищення умов до мінімального стажу. Таким чином, зі збільшенням вимог тепер потрібно мати СНІЛС з 18 років. Картка СНІЛС містить у собі унікальний код з 11 символів і являє собою свідоцтво про реєстрацію в Пенсійному фонді.

Багато людей зацікавлені в тому, як за СНІЛС дізнатися свої пенсійні накопичення. Незважаючи на те, що відомості про кошти на розрахунковому рахунку конфіденційні, у власників рахунки, які зареєстровані у Пенсійному Фонді, є повне право скористатися цими даними. Таке право надається при пред’явленні номери СНІЛС. Громадяни можуть декількома способами одержати відповідь на питання, яке їх цікавить.

  • Звернутися в Пенсійний фонд. Відвідавши будь-яке з відділень можна знайти відповіді на багато питань, головне тільки мати при собі СНІЛС і документ, що підтверджує особу.
  • В режимі онлайн. Для цього необхідно пройти реєстрацію на порталі державних послуг.
  • Якщо ви не розраховуєте на те, що у вас буде пенсія, то можете ознайомитися з тим, які банки дають іпотеку пенсіонерам. До числа таких банків можна віднести Сбербанк Росії, який видає кредит особам, які перебувають на пенсії. Також можна звернутися в Россельхозбанк або Московкий кредитний банк.