Як покласти гроші на чужу картку через банкомат Ощадбанку

1922

Пластикові картки стали такими ж звичними, як і паперові купюри. А поповнення карткового рахунку є сьогодні звичайною рутиною для мільйонів. Люди користуються дебетовими картами і кредитками повсюдно. Покласти гроші на карту Ощадбанку іншій людині також легко, як і самому власнику. Тільки способів перекидання грошей у третьої особи буде дещо менше.

Варіанти перекидання грошей на картку

Карти Ощадбанку, як в принципі і будь-які інші дебетові «пластики», можна поповнити наступними способами:

 • у відділенні банку через касу. Знадобляться пластикова картка, паспорт власника картки і, зрозуміло, сам утримувач. Внесення готівки зЕкшн снює касир-оператор, а самі гроші надходять на рахунок протягом наступних 15 хвилин (якщо немає технічних збоїв);
 • через банкомат (включаючи банкомати інших банків в рамках партнерської програми), за допомогою якого можна не тільки зняти, але й внести гроші на карту, тобто передбачена функція cash-in. Такий пристрій відразу відрізняє друге, більш широке гніздо для прийому купюр. Або через спеціальний термінал самообслуговування, при цьому треба враховувати, що жодна з подібних пристроїв не видає здачу. Зате термінали, як правило, для перекидання на банківську карту грошових коштів самого «пластику» не вимагають – треба тільки знати його номер (на лицьовій стороні) і Ф. В. О. держателя;
 • на банківську карту засоби іноді переводять у відділенні «Пошти Росії». Тут необхідно буде заповнити бланк із зазначенням номера «пластику» і Ф. В. О. його власника. У цьому випадку фінанси наЕкшн дуть на картковий рахунок протягом 3 банківських днів – це самий повільний спосіб поповнення;
 • на картку переказ готівки можливий і через інтернет з використанням сервісу «Сбербанк Онлайн». Спочатку треба буде підключити дану послугу, увійшовши в особистий кабінет під своїм ідентифікатором за допомогою пароля (один постійний і 20 разових для конкретних операцій). Отримати цю технічну інформацію можна різними способами – через банкомат (спочатку вибрати «Інтернет-обслуговування», потім «Ідентифікатор і пароль»), в call-центрі Ощадбанку (8 800 555 55 50) або в банківській філії. Зареєстрований користувач в особистому кабінеті в основному меню зможе вибрати переказ коштів на іншу картку Ощадбанку і просто слідувати інструкції (алгоритм такий же – номер карти, Ф. В. О., розмір суми переказу).

Особливості банкоматів і терміналів

Покласти гроші на карту Ощадбанку іншої людини можливо в трьох із зазначених способів. Тобто через термінал/банкомат, поштою або за допомогою сервісу «Сбербанк Онлайн». У тих випадках, коли не вимагається особиста присутність власника карткового продукту. Але кожен із способів має свої особливості. Покласти гроші на карту Ощадбанку через термінал або банкомат можна тільки в тій валюті, в який відкрито картковий рахунок, прив’язаний до «пластику». Але тут це не головне, оскільки майже завжди мова йде про рублях. А от комісія набагато актуальніше. Комісія відсутня лише в «рідних» банкоматах Ощадбанку. І тільки при використанні класичних дебетових карт.

Якщо відправка коштів на картку проводиться через сторонній, об’єднаний банкомат, то з вихідної суми будуть відраховані певні відсотки. Розмір цих процентів визначається умовами того банку, для якого обраний банкомат є «рідним». Комісія при переказі грошей на кредитний «пластик» буде залежати від класу кредитки, умов кредитування тощо. Найдорожче обійдеться варіант, коли на кредитну картку перекидають гроші зі стороннього, об’єднаного банкомату. Термінали практично завжди мають комісію, але зате, як вже говорилося, у цьому випадку сама картка не буде потрібно. Якщо фінанси будуть вноситися на «пластик» через банкомат, то тут потрібно просто вставити цей самий «пластик», набрати ПІН-код і натиснути на сенсорному екрані пункт «Внести/отримати готівку».

У терміналі така ж схема, тільки додатково доведеться вказати картковий реквізит. Може статися так, що всередині машини «залишилася здача», але повернути готівку гроші не вийде. У банкоматі простіше – можна просто відправити на «пластик» повністю всю суму, а потім зняти з картки «здачу». Правда, якщо за внесення/з’їм стягується якась комісія, тоді користувач кілька втратить в грошах. А ось з терміналом єдиним виходом буде, наприклад, оплатити стільниковий зв’язок, інтернет. Так можна оплачувати комунальні послуги. Увага! У питанні, як внести кошти через банкомат, є одна тонкість. Навіть дві:

 • Перша – приймачі купюр бувають як однокупюрные, так і многокупюрные. Тобто одні машини приймають строго по одній купюрі, а інші можна запхати відразу цілу пачку. Хоча банкоматів, які приймають за раз тільки по одній купюрі, зараз майже не залишилося. Однокупюрное пристрій легко відрізнити за більш вузької щілини для прийому паперових грошей. Зараз такі приймачі поширені в терміналах. А от сучасні банкомати здатні обробити за раз до 50 купюр. Але звідси випливає друга особливість. Швидше рекомендація.
 • А саме – якщо немає якоїсь виключної крайньої необхідності укупі з неможливістю покласти на карту фінансові кошти іншим способом, то в банкомат краще не пхати велика кількість купюр. Тим більшим номіналом.
 • Проблема внесення великих сум через банкомати

  Справа в тому, що багато клієнтів Ощадбанку (та й інших відомих банків теж) зіткнулися з проблемою, коли при великих купюрных обсягах банкомат помилявся. Наприклад, засчитывал не 40, а 30 «папірців». Особливо непросто було тоді, коли кожна така «папірець» була 5 000 рублями. Нічого дивного в цьому немає. Банкомат – це машина, техніка, а техніка може давати збій. Буває, ламається приймач купюр. Чи відбувається порушення функціонування програмного забезпечення. Проблему потім доводиться вирішувати довго, нудно і нервово. Тут все залежить від якості роботи того чи іншого філії. Траплялося, що одні клієнти отримували свої гроші назад через 5 днів без всяких проблем.

  А бувало, що через місяць клієнт отримував повідомлення, що «ніякого збою не зареєстровано», отже, і повертати, нібито, нічого. Зрідка справа вже починало тхнути судовими розглядами. До речі, у зв’язку з цим важливе уточнення – будь-який сучасний банкомат/термінал повинен бути забезпечений камерою відеоспостереження, що фіксує всі фінансові операції в режимі реального часу. Це може виявитися єдиним доказом того, що була внесена саме така-то сума. Оскільки із-за збою навіть чек-квитанція може виявитися невірним. Клієнтам ж залишається тільки порадити досить великі суми (більше 15-20 тис. рублів) вносити особисто через касу у відділенні банку або на пошті.

  З карти на карту

  Якщо ж іншого виходу, крім як банкомат, немає, і потрібно кинути на картковий рахунок, скажімо, 30 тис. рублів, то гроші краще вносити пятитысячными купюрами по одній. Поповнивши баланс, в обов’язковому порядку слід взяти чек-квитанцію, оскільки це основний фінансовий документ, що підтверджує операцію. Коли задаєшся питанням, як покласти гроші на карту Ощадбанку іншому його клієнту, важливо пам’ятати, що існує і межкарточный спосіб, не зазначений у першому списку. Тобто коли кошти перекидають з однієї банківської карти на іншу. Причому обидві карти можуть ставитися до Ощадбанку. Або ж одна карта буде ощадбанківську, а друга – іншого банку. У цьому випадку фінанси будуть вноситися в залежності від цілого ряду факторів:

  • є другий банк партнером Ощадбанку чи ні;
  • які комісії на грошові межкарточные перекази між двома банками, причому комісія в банкоматі може відрізнятися від тієї, що встановлена в «Сбербанк Онлайн»;
  • якщо ж обидві карти належать Ощадбанку, то чи відносяться ці карти до одного типу або вони різні (дебетова – дебетова, дебетова – кредитна і т. д.).

  Можна перерахувати гроші з картки на картку всіма доступними способами? Так, але найкраще це робити у відділенні офісу банку, або через «Ощадбанк Онлайн». Коли карткові продукти обидва від Ощадбанку, процес передачі завжди швидше, простіше і економніше. Наостанок слід сказати, що якщо картки-одержувача немає на руках, то для переказу готівки завжди треба знати номер цього «пластику» (або особовий рахунок, до якого продукт прив’язаний) і Ф. В. О. держателя. Дана стаття в повній мірі покликана відповісти на запитання «Як покласти гроші на карту Ощадбанку?». У тексті розібрані всі основні способи поповнення і особливі моменти кожного способу.