Що означає придбати автомобіль в лізинг

576

Ще зовсім недавно купівля автомобіля в лізинг була недоступною послугою для звичайних користувачів. Кілька років тому вона оформлялася лише суб’єктами комерційної діяльності з метою просування бізнесу. Сьогодні ситуація кардинально змінилася, і машина в лізинг надається також для простих автолюбителів.

Існує два види автолізингу:

 • Оперативний (оренда машини без права викупу).
 • Фінансовий (оренда машини з правом викупу).
 • Згідно з експертними даними, лізинг першим способом становить не більше 10%, і в даному випадку мова йде про новому автопарку. Таким чином на частку лізингу з правом викупу припадає понад 90% від сумарного числа всіх угод з авто лізингу. Для Західної Європи цифри дещо відрізняються. Тут відсоток оперативного лізингу перевищує 30 пунктів, а в окремих країнах і зовсім оперативний лізинг становить 70% і вище. Але що значить автолізинг?

  Що таке авто в лізинг

   

  У кожної людини існує кілька можливостей користуватися власним автотранспортом:

  • оренда автомобіля;
  • покупка авто в кредит;
  • купівля авто за особисті кошти.

  Машина в лізинг являє собою таку середину між першими двома варіантами. Даний спосіб користування транспортом є вигідним для тих, хто не хоче або не має можливості придбати автомобіль за власні гроші.

  Таким чином, поняття «автолізинг» означає довгострокову оренду транспортного засобу з можливістю його подальшого викупу, а в деяких випадках і зовсім без такого.

  Етапи покупки машини в лізинг

 • Автолюбитель, який вирішив взяти машину в лізинг і вже вибрав її, повинен звернутися в лізингову організацію. Там для укладення даної послуги знадобиться надання необхідних документів. Багато автосалонів підтримують зв’язок з лізинговими компаніями, і тому автолізинг можна укласти прямо на місці.
 • Далі лізингодавець переглядає всі документи і виносить своє рішення про можливість оформлення послуги. Якщо угода схвалена, то між сторонами укладається договір автолізингу, де прописуються всі умови надання послуги, розмір платежів і порядок їх оплати, термін переходу автомобіля у власність користувача. Відразу укладається і договір купівлі-продажу між лізинговою організацією і продавцем транспортного засобу.
 • Потім лізингодавець повинен купити авто і зареєструвати на себе. Для цього використовуються особисті кошти, а в деяких випадках і гроші покупця, які внесені в якості першого внеску. Далі машина за договором передається в оренду лізингоодержувачу.
 • Після чого покупець може користуватися транспортом, однак при цьому він не є власником і, відповідно, не може розпоряджатися ним. Покупець зобов’язаний зЕкшн снювати платежі згідно з укладеним договором, а лізингова організація має право систематично перевіряти технічний стан машини. Подібні перевірки зазвичай проводяться не менше одного разу на рік.
 • Якщо по закінченню терміну договору вся сума платежів сплачена, то автомобіль оформляється у власність покупця. Тепер він є власником транспортного засобу і може повністю розпоряджатися ним.
 • Переваги придбання машини в лізинг

  Для фізичної особи при бажанні купити машину в лізинг існує ряд переваг:

  • Взяти автомобіль в лізинг набагато легше, ніж купити його в кредит. Справа у вимогах, пропонованих покупцеві лізингодавцями. Вони є нижчими, ніж пропоновані банками.

  • Користування особистим транспортним засобом, який можна придбати в лізинг, часто цікавить такі категорие громадян, кому не хотілося б озвучувати наявність власного майна. До них можна віднести, наприклад, держчиновників або одружених людей, що турбуються про розділі майна у разі розлучення.

  • Фізичній особі практичні недоступний кредит на комерційний (вантажний чи пасажирський) транспорт. Тоді як з допомогою автолізингу можна купити навіть спецтехніку.

  • Договір на автолізинг набагато легше розірвати, ніж на автокредит. Завдяки чому можна просто міняти автомобілі за бажанням, не маючи при цьому клопоту з їх продажу.

  • Часто автосалони надають хороші знижки своїм постійним клієнтам – лізинговим компаніям.

  • Лізингова компанія може прописати в договорі і, відповідно, спочатку взяти на себе додаткові послуги. До таких можна віднести: сервісне обслуговування автомобіля, надання іншої машини на час поломки власної. При цьому всі витрати будуть рівномірно поділені на всі платежі за лізинг-договором.

  Недоліки придбання машини в лізинг

  Безумовно, всі послуги так чи інакше мають свої недоліки. Лізинг не є винятком.

  • Кілька років транспортний засіб не є власністю покупця – поки сума платежів не буде погашена. Тобто при порушенні покупцем умов договору лізингодавець має право повернути собі транспортний засіб.

  • Часто автолізинг виходить дорожче, ніж кредит. При рівних умовах в ціні лізинг є невигідною послугою щодо фінансової сторони питання. Це не стосується ситуацій, коли автосалони надають знижки лізингодавцям.

  • У договорі автолізингу може бути прописаний певний сервіс технічного обслуговування, що іноді може бути не зовсім зручно для покупця. Це стосується фінансової та територіальної частини питання.

  • Хоч лізинг на відміну від кредиту, і не передбачає перехід автомобіля у власність спочатку, проте вкладення особистих грошових коштів вимагає (в якості першого внеску).

  • Реєстрація власності на транспортний засіб у лізинговій схемі проводиться два рази: спочатку від продавця до лізингодавцю, а потім безпосередньо до покупця. Це означає додатковий витрата, який покривається за рахунок покупця.

  Процес придбання автомобіля в лізинг фізичною особою

  Для оформлення вподобаної вам машини в лізинг, необхідно, по-перше, вибрати лізингову компанію з хорошою репутацією. Не варто користуватися послугами першої-ліпшої організації з надання лізингу або, що ще гірше, нав’язаної компанією в автосалоні.

  Порівняйте умови, які пропонують різні лізингодавці. Адже придбання машини в лізинг означає довгий фінансове співробітництво на кілька років. І навіть якщо різниця в розмірі щомісячного платежу практично не видно, то підсумкова сума переплат може значно відрізнятися.

  Вибравши задовольняє вашим вимогам компанію, проконсультуйтеся у них по всім питанням, які вас хвилюють. При остаточному рішенні в їх користь слід зібрати документи, необхідні для автолізингу, та скласти заявку.

  Перелік необхідних документів для оформлення автолізингу зазвичай схожий з пакетом документів для укладення автокредиту:

  • паспорт;
  • ІПН;
  • трудова книжка (або копія);
  • довідка про доходи;
  • інші документи, які підтверджують вашу платоспроможність. Це можуть бути свідоцтва на власність, виписки з рахунків і т. д.

  Звичайно, перелік документів в конкретній ситуації може відрізнятися і залежить від лізингової організації. Список необхідних документів слід уточнювати безпосередньо у вашого лізингодавця.

  Термін винесення відповіді за заявкою може досягати 5 днів. При позитивній відповіді оформляється угода.

  Ось так коротенько ви дізналися, як відбувається придбання фізичною особою машини в лізинг, основні переваги та недоліки подібної послуги. Тепер ви можете самостійно вирішити для себе, чи піЕкшн де такий спосіб покупки транспортного засобу конкретно вам.