В якому банку найнижчий відсоток на автокредит?

571

Купівля автомобіля передбачає серйозні витрати і необхідність мати особисті заощадження. З допомогою кредиту з низькою процентною ставкою багато російські громадяни вирішили питання з придбанням транспортного засобу, не чекаючи, поки сума накопичень досягне необхідного значення. Кредит на купівлю автомобілів – поширена послуга, що надається більшістю великих банків по всій Росії. Автокредит, нарівні з іпотекою і споживчим кредитом, відноситься до найбільш популярних видів кредитування.

Характерні особливості автокредиту

Процентні ставки за автокредитами можуть істотно розрізнятися у різних організаціях, що вимагає уважного вивчення питання напередодні операції.

Кожна кредитна організація в цілях залучення нових клієнтів розробляє нові актуальні пропозиції з кредитування покупки автомобіля, надаючи додаткові опції і бонуси. Іноді пропозиції різняться між собою досить істотно, а пропонована спочатку процентна ставка при перевірці означає включення додаткових витрат, ведуть до серйозного подорожчання вартості кінцевої покупки. Слід ретельно вивчити пропозиції та деталі оформлення, перш ніж вибрати ту або іншу кредитну організацію.

Пропозиції банків багато в чому залежать від умов покупки автомобіля, участі у добровільному страхуванні, можливості позичальника підтвердити свій заробіток і розмір самого доходу. Останній факт значно обмежує ліміт, який встановлюється фінансовою установою на покупку.

При виборі кредитної програми позичальник виходить з безлічі показників. Для того, щоб підібрати оптимальний варіант кредитування, слід звертати увагу на різні параметри автозайма.

Розмір річної ставки

Від того, наскільки низький відсоток пропонується банком, залежить кінцева переплата за позикою. Чим нижче відсоток, тим менше переплата. Багато установ, прагнучи наростити обсяги роздрібного кредитування, видають позики під маленькі відсотки, намагаючись компенсувати недоотриманий прибуток іншим чином.

Величина першого внеску

Далеко не завжди вдається знайти автолюбителя, що має на руках суму, яку можна використовувати на внесення першого внеску. У той же час, відсутність стартового капіталу істотно обмежує пропозиції банків, а відсотки за чинним стають максимальними. Надаючи позику на придбання автотранспортного засобу, банківська структура повинна бути впевнена, що кредитна лінія буде погашена, а кошти повернуться на рахунок в банку до потрібного терміну і з нарахованими відсотками.

Неучасть клієнта у фінансуванні покупки на початковому етапі змушує банк призначити підвищені відсотки, завдяки високому ступеню ризику. І навпаки, готовність громадянина внести істотну суму доводить його серйозні наміри придбати і виплачувати борг, а крім того, підтверджує його платоспроможність і спроможність.

Види автотранспорту для оформлення автокредиту

У кожної фінансової структури є своя кредитна політика щодо автомобільних позик. Деякі банки спеціалізуються на вітчизняних машинах, інші – обмежують пропозиції тільки на нові машини. Автокредитування на транспорт з пробігом представлено досить вузько – лише невеликий список кредитних установ дозволять придбати уживаний автомобіль. Як правило, банки дозволяють оформити позику на автомашини, які продають автосалони. Купити машину з рук за позикові кошти не вийде.

Страхування автомобілів

Ні для кого не секрет, що банки при обговоренні умов видачі коштів наполягають на страховому забезпеченні. Справа в тому, що взяти автокредит можна тільки при оформленні застави, яким виступає автомобіль. Крім каско банк може наполягти на оформленні страхування життя і здоров’я, інших додаткових страхових продуктів. В іншому випадку ставка по кредиту зростає або позичальнику і зовсім відмовляють у видачі засобів.

З одного боку, страхові продукти ведуть до подорожчання кінцевої вартості покупки, з іншого боку, багато автомобілістів і так використовують каско як оптимальний варіант обслуговування автомобіля, тому ця вимога буде несуттєвим. Крім того, відмова від каско спричиняє підвищення процентної ставки від банку. Закон не дозволяє комерційним структурам нав’язувати своїм клієнтам додаткові послуги і сервіс, однак довести, що у видачі кредиту було відмовлено саме на підставі відмови від каско, буде складно. Економія на страховці призводить до подорожчання позики. Слід гарненько зважити всі за і проти, перш, ніж відмовитися від каско.

Пакет документації для цільового кредитування

Останнім часом процедура отримання позики посилилася – банку потрібні додаткові гарантії повернення коштів у повному обсязі і з відсотками. Це тягне за собою більш складний процес узгодження і пред’явлення високих вимог до позичальника. Якщо раніше можна було оформити автокредит всього по двом документам, сьогодні подібне умова практично не зустрічається. Крім того, мінімальний пакет документів майже завжди тягне за собою високу ставку за позикою. Одним з найважливіших документів, крім паспорта і посвідчення водія, довідка про заробіток, видана останнім роботодавцем.

Участь у різних програмах

Держава намагається підтримувати вітчизняне автовиробництво, тому протягом довгих років діяла спеціальна програма фінансування при купівлі вітчизняних машин.

Акції розповсюджуються не тільки на російські автомобілі – багато виробників автомобілів іноземного виробництва співпрацюють з банками, пропонуючи знижки та бонуси, а також проводять короткострокові акції при купівлі авто з допомогою позикових коштів. У результаті фінансова установа може надавати позички зі зниженою відсотковою ставкою або значними знижками на транспортний засіб.

Терміни кредитування

Розібратися в безлічі пропозицій і вибрати найбільш підходящий варіант допоможуть спеціалізовані інтернет-ресурси і кредитний калькулятор. Крім процентної ставки по автокредиту і суми позики, до основних параметрів відносять також строки погашення боргу.

Залежно від тривалості періоду погашення позики, всі вони поділяються на короткострокові (строком не більше 36 міс.), середньострокові (до 60 міс.) і довгострокові (до 8 років).

Підсумкова переплата буде залежати від кількості платежів і тривалості виплат. Чим коротший термін, тим менше переплата. Процентна ставка по автокредиту з коротким терміном погашення, як правило, нижче.

На автомобільному ринку також діє експрес-кредитування. Умови таких пропозицій вимагають пред’явлення мінімуму документів, а термін розгляду заявки – протягом дня. Якщо автомобіль потрібно терміново, слід бути готовим до підвищеної відсоткової ставки по експрес-кредиту.

Процентні ставки по автокредиту

В даний час склалася непроста ситуація на ринку автомобілів – зниження платоспроможності населення призвело до перегляду витрат, відмови від дорогих автомобілів і повної відмови від покупки машини в кредит. З іншого боку, значно зросла кількість позичальників, які заборгували банку після оформлення покупки. Фінансові установи стали суворіше підходити до надання позикових коштів. Ускладнює питання необхідність конкурувати в боротьбі за кожного нового клієнта.

Фактори, що впливають на величину ставки

Якщо потрібно оформити позику на найвигідніших умовах, необхідно знати, що величина ставки по автокредитах в банках може коливатися протягом року, а також залежати від інших показників:

 • Сезонність. Як правило, попит на автомобілі підвищується навесні і восени. Банки розробляють спеціальні сезонні пропозиції, які стимулюють попит і залучають нових позичальників.
 • Термін. Між тривалістю кредитування і низькою ставкою встановлена пряма залежність.
 • Ставки на автомобілі з пробігом вище, ніж на новенькі авто. Причина криється в тому, що автомобіль оформлюється в якості застави на весь термін кредитування. Тому, в разі відмови від виплати боргу, банк як заставодержателя зможе реалізувати авто і вирученими коштами погасити борг, що накопичився. Так як стара машина коштує менше і продати її складніше, фінансовому інституту необхідно враховувати різні ризики при укладанні договору про позику.
 • Підтвердження доходів. Якщо позичальник зможе підтвердити офіційний заробіток, банк з більшою часткою впевненості може розраховувати на те, що клієнт наЕкшн ний і в змозі виплачувати щомісячні внески. Відповідно, ставка по автокредиту буде нижче.
 • Пропозиції російських банків на 2018 рік

  В даний час діють наступні пропозиції на придбання транспорту:

  Назва банку Програма Термін, міс. Мінімальний відсоток, % Максимальна сума, крб.
  Газпромбанк «Без початкового внеску» 60 12,5 3 000 000
  ВТБ24 «Ягуар» 12-60 13,5 6 000 000
  ВТБ24 «КІА» 12-60 16,0 2 800 000
  Росбанк На новий автомобіль 6-60 13,9 5 000 000
  Локобанк Під заставу авто 72 12,4 5 000 000
  Альфа-Банк Новий автомобіль 60 16,0 3 000 000
  Ощадбанк З державним субсидуванням 36 10,0 1 000 000

  Для того щоб вибрати оптимальний варіант, рекомендується скористатися автокредитних калькулятором і попередньо обговорити умови одразу в кількох банках. Можливо, в процесі обговорення будуть виявлені деякі нюанси, про які не йдеться на офіційних ресурсах, або працівник банку порадить якусь спеціальну програму з найнижчим відсотком за автокредитом, який буде діяти в момент звернення.

  З більшою часткою впевненості можна очікувати мінімальної ставки за позикою, якщо позичальник готовий сплатити перший внесок, оформити страховку каско, надати підтвердження своїх трудових доходів і виплатити борг протягом короткого проміжку часу.

  Тільки після того, як всі умови будуть обговорені, можна буде обчислити підсумкові витрати на автомобіль.