У чому підступ карти «Совість»?

619

Зараз складно уявити кредитну картку з безкоштовним обслуговуванням, безвідсотковим періодом і без прихованих комісій. Адже банк – це комерційна організація, що його мета – це прибуток, і не варто про це забувати. Але існує ще одна важлива мета – клієнт. Тому на ринку з’явилися продукти, які надають справжню розстрочку без будь-яких прихованих доплат. Один з таких продуктів – кредитна картка «Совість». За рахунок чого банк готовий безкоштовно видавати свої гроші, чому компанія надає розстрочку? У цій статті не виявимо переваги картки «Совість», а розглянемо, у чому підступ, і з’ясуємо, чи Екшн сно можна довіряти такій картці?

Ківі Банк

Який банк випускає таку картку? Це Ківі Банк. Він працює з 1993 року. Це досить специфічна організація, так як центр їх діяльності – це найбільша платіжна система Ківі, яка користується популярністю на території Росії і країн СНД.

У цієї фінансової установи немає яскравого досвіду на кредитному ринку, але Ківі Банк запустив унікальний проект з карткою, що надає розстрочку. Схема роботи полягає в тому, що банківський прибуток формують не власники кредиток, а партнерські організації, які за те, що клієнти купують товари, виплачують в банк комісійні винагороди.

Принцип такої роботи полягає в тому, що банк отримує гроші від торгової точки, продавець отримує дохід у вигляді марки, закладеної в товар, а клієнт без будь-яких відсотків оплачує покупку в розстрочку. Начебто все виглядає досить логічно, але у такої системи є свої недоліки.

Оформлення карти

Перша трудність, з якою можуть зіткнутися клієнти, полягає в оформленні. Подати заявку на карту розстрочки Совість можна через сайт банку. І рішення про те, що банк видає кредит, приймається за кілька хвилин, але от відсоток схвалення не перевищує 45%, тобто майже половині клієнтів з поганою кредитною історією, простроченими заборгованостями або зовсім безпідставно Ківі відмовить. Вік позичальника повинен бути більше 18 років, клієнту необхідно мати російське громадянство і прописку.

Більш того, картка може доставити кур’єр, або позичальник може отримати її на торговій точці, але потім спробує активувати її, а процес активації виконується за допомогою СМС-повідомлення, і навіть на цьому етапі банківська організація може відмовити. У підсумку використовувати карту «Совість» не вийде, а позичальник має лише даремно витрачений час.

Партнери

Підводні камені полягають у тому, що розплатитися кредиткою можна тільки в тих організаціях, які співпрацюють з Ківі Банком. На даний момент цей список досить великий, не менше, ніж в Ощадбанку, але часто він актуальний саме для великих центральних міст. Розглянемо, наприклад, кілька компаній, де можна платити карткою в Москві:

 • «Ельдорадо».
 • «Карі».
 • «Аерофлот».
 • «М. Відео».
 • «Перехрестя».
 • «Ситилинк».
 • «36,6».
 • «Алі Експрес».
 • «Аскона».
 • «Бургер Кінг».
 • «Ламода» та інші компанії, які можуть періодично змінюватися.
 • Тому, перш ніж оформити договір, краще зателефонувати оператору гарячої лінії, їх номер телефону 8 800 510 20 14, або подивитися на сайті, в яких магазинах можна розплачуватися.

  Готівка

  По карті «Совість» неможливо зняти готівку. Умови договору передбачають, що клієнт може тільки купувати товари. Це особливий вид кредитування, в якому зняття готівки не проводиться. Ківі Банк диктує клієнтам: розраховуйтеся карткою у партнерів. Але Екшн сно, адже при оплаті кредиткою банк отримує комісійні винагороди.

  При цьому перевести в готівку грошові кошти не можна ніяким методом. У особистому кабінеті відсутня можливість переведення грошей на інші карти, це б дозволяло знімати готівку. А при поверненні і відмову від товару продавець безготівковим способом зЕкшн снює поповнення кредитки.

  Особистий кабінет

  Таким чином, функціональність карти сильно обмежена, а особистий кабінет, можна сказати, являє собою лише спосіб, як перевірити баланс на рахунку карти «Совість». Наведемо приклад «Сбербанк Онлайн», де можна оплачувати штрафи, податки, зЕкшн снювати платежі через інтернет, телефонію, не кажучи про те, що всередині банку без відсотків і комісій за номером телефону або карти можна зЕкшн снювати миттєві перекази друзям або родичам.

  Поповнення карти

  Обслуговування банківської платіжної картки зЕкшн снюється за принципом кредитно-дебетового продукту. Це означає, що можна користуватися як кредитним лімітом, так і поповнити картку «Совість» і зберігати власні гроші, оплачуючи ними покупки.

  У кредит Ківі Банк дають до 300 000 рублів. Тут діє принцип того, на скільки клієнт платоспроможний на думку банківської установи. Якщо, купуючи картку, мати погану кредитну історію або не мати її зовсім, то розраховувати більш ніж на 20 000-30 000 рублів не доводиться.

  Зате в правилах користування банк не обмежує клієнтів вносити власні гроші. Без комісії поповнення кредитки працює наступним чином:

  • через особистий кабінет з допомогою банківських карт;
  • через термінали Ківі, обслуговуючі внесення готівки.

  Також можна скористатися сторонніми організаціями і вносити гроші з допомогою салонів стільникового зв’язку «МТС», «Білайн», «Зв’язковий» або через інші банки, але з оплатою відсотків за переклад. Також варто враховувати термін зарахування коштів, щоб не допустити простроченої заборгованості.

  Як працює розстрочка

  Якщо ви вирішили отримати карту, то для початку активуйте її за допомогою SMS-запиту, в якому потрібно вказати номер картки на телефон 5125. Таким чином ви зможете дізнатися свій ПІН-код для зЕкшн снення покупок. Потім можна зателефонувати оператору або замовити дзвінок з сайту, і фахівець вам передзвонить, або самостійно перевірити дані про діючих партнерів на сайті.

  Приміром, на сайті банку в наведеному списку партнерів додатково вказується термін, на який надається розстрочка. Тут Екшн сно ніякого обману немає.

  Товар коштує 18 000 рублів. Взяти розстрочку у цій торговельній точці можна на 4 місяці, це крайній термін, коли необхідно повернути весь борг. Товар купується в січні 2018 року. Відповідно, кожен місяць, починаючи з лютого, необхідно вносити за 4 500 рублів.

  Розглянемо тарифний план по продукту.

  Оформлення пластику Безкоштовно
  Термін дії пластику 5 років
  Обслуговування картки Безкоштовно
  Відновити карту в разі втрати 690 рублів
  Кредитний ліміт 5 000-300 000 рублів. Вирішується в індивідуальному порядку
  Ставка на момент виплати розстрочки 0%
  Початок щомісячного платежу Наступний місяць за місяцем, коли була зЕкшн снена купівля
  Максимальна тривалість розстрочки 1-12 місяців
  Штраф за прострочену заборгованість 290 рублів
  СМС-інформування, особистий кабінет, мобільне обслуговування, комісія за поповнення з боку Ківі Банку

  0 рублів

  Тарифна ставка після закінчення періоду розстрочення 10% річних

  Дивлячись на тарифну сітку, можна зробити висновок, що в принципі ніякого розлучення тут немає. В гіршому випадку необхідно доплачувати 290 рублів щомісяця, якщо прострочити кредит. Також після отримання кредитних зобов’язань, якщо вчасно все не погасити, процентна ставка складає всього 10%, що є дуже хорошим показником для споживчого кредитування.

  Очевидний мінус, що відновлення карти виявиться досить дорогим, ну і головне, не допускати простроченої заборгованості, вносячи гроші на рахунок кожен місяць.

  Закриття карти

  Погані новини для тих, хто захоче позбутися картки. Адже ще один підступ криється в способі закриття кредитки. Ківі Банк не має відділень по території Росії. Тому в цій компанії стандартна процедура, коли можна звернутися в офіс і написати заяву на розірвання договору, не працює.

  У договорі сказано, що клієнт зобов’язаний направити таке звернення на юридичну адресу з підписом і датою заповнення. При цьому лист доведеться завірити в нотаріуса. Хоча можна самостійно попрямувати в єдиній офіс банку, який розташований в Москві. Тим, хто вирішив позбавлятися від карти, слід пам’ятати, що потрібно буде передати за допомогою Пошти Росії або в московський офіс саму пластикову кредитку.