Як дізнатися номер розрахункового рахунку в Ощадбанку

3193

Кожен клієнт банку, який оформляє кредит, договір або відкриває внесок у банківській організації, має розрахунковий рахунок. Це унікальний номер, на якому і зберігаються гроші. Рахунок може бути використаний для погашення кредиту, тобто клієнт вносить на нього гроші, які після списуються в погашення заборгованості. А також індивідуальні рахунки використовуються для зберігання і накопичення грошових коштів. Сьогодні розповімо, що таке розрахунковий рахунок Ощадбанку, для чого він потрібен і як його дізнатися.

Розрахунковий рахунок

Рахунки для фізичних осіб називаються поточними, вони складаються з 20 цифр. По першим трьом цифрам можна визначити, для яких цілей відкритий рахунок. 408 використовується для погашення кредитів, 423 – для депозитних операцій.

У однієї особи може бути кілька різних рахунків. І, крім того, вони можуть бути відкриті в різній валюті. Найчастіше використовуються рахунки в доларах, євро та рублях.

У номері закладена інформація про призначення рахунку, банку, регіоні та інша інформація. Але у кожного клієнта цей номер індивідуальний. Він ніяк або майже ніяк не пов’язаний з номером картки або номером договору про кредит або вкладі.

Тому розрахунковий рахунок карти Ощадбанку відрізняється від номера «пластику». У картках, як правило, з 16 цифр. Кількість цифр залежить від типу платіжної системи.

Часто для використання грошових коштів, що знаходяться в банку, достатньо знати номер своєї картки. Але в деяких випадках для зЕкшн снення будь-яких банківських операцій розрахунковий рахунок в Ощадбанку знати необхідно.

Особливо часто розрахункові рахунки використовуються юридичними особами та індивідуальними підприємцями. З допомогою них відбуваються взаєморозрахунки з контрагентами, постачальниками і клієнтами компаній. Які є способи дізнатися про наявність розрахункових рахунків в банку Ощадбанк?

Договір

Отримати інформацію можна, виходячи з оформленого договору з Ощадбанком, розрахунковий рахунок буде перебувати в цьому документі. Як правило, в самому низу документа вказана інформація про реквізити клієнта, де і прописаний двадцатизначный номер.

Договір складається в двох примірниках. Один знаходиться на відповідальному зберіганні в банківській організації, а другий видається клієнту.

Конверт з картою

Якщо договір був безоплатно втрачений, то інформація є і на конверті, який видавався з картою. Номер буде зазначено там же, де і Ф. В. О. клієнта. Але часто конверти з карткою можуть бути неактуальні і не видаватися клієнтам банку. Це буває в тих випадках, коли ПІН-код формується власником картки самостійно, без участі банківської організації.

Звернутися в Ощадбанк

Тоді можна безпосередньо звернутися в Ощадбанк. Це можна зробити двома способами:

  • зателефонувати на гарячу лінію;
  • звернутися в офіс банку.

Якщо подзвонити по телефону, для отримання інформації доведеться відповісти на ряд запитань від фахівця. Тому рекомендується приготувати карту і паспортні дані. Також додатково може бути запитано кодове слово, зазвичай це дівоче прізвище матері.

При зверненні в офіс необхідно буде захопити з собою паспорт. Такий спосіб не є рекомендованим, так як на нього може бути витрачено велику кількість часу в зв’язку з тим, що в офісі може бути чергу.

«Сбербанк Онлайн»

 

Більш ефективним методом буде отримання інформації за допомогою інтернету. Таку операцію можна зЕкшн снити не виходячи з дому. Необхідно буде зайти на сайт банку і вибрати послугу «Сбербанк Онлайн».

Ввести свої логін і пароль. Якщо ви не зареєстровані в системі, то потрібно пройти процедуру реєстрації, яку можна зЕкшн снити через банкомат або офіс Ощад. Потрапивши на головну сторінку особистого кабінету, ви побачите список оформлених договорів і карт.

Слід вибрати саме той продукт, який вас цікавить, так як рахунки на кожному будуть відрізнятися. У графі «Розрахунковий рахунок» і буде зазначена необхідна інформація. Також дані можна отримати і через мобільну версію особистого кабінету.

Банкомат

Ще один із способів дізнатися свій номер рахунка – це звернутися в найближчий банкомат Ощадбанку, благо їх досить багато в будь-якому місті Росії. При собі потрібно мати картку.

Потрібно вставити її в приймач для карт і ввести свій індивідуальний код. Потім вибрати пункт «Операції з рахунками, вкладами та кредитами». Тут буде відображено потрібний номер.

Квитанція про оплату

Ще один хитрий спосіб – це подивитися номер в квитанції про оплату, яку ви зЕкшн снювали за допомогою карти. Якщо такі збереглися, то там обов’язково зазначено: номер рахунку, з якого зЕкшн снювалися оплати.

Також для тих, у кого оформлено послугу СМС-інформування, теж є ще один спосіб. Банк може інформувати про необхідність внести грошові кошти в разі кредиту або відправляти смс при зЕкшн сненні транзакцій по картці. У цих повідомленнях теж вказано номер поточного рахунку.

Стаття в тему: тарифи Ощадбанку для фізичних осіб

Інформація по банківським продуктам клієнта є конфіденційною (згідно статті Цивільного кодексу про банківську таємницю). Тому отримати інформацію не свого продукту може бути досить проблематично.

Тому банки завжди рекомендують звертатися за отриманням тієї чи іншої інформації клієнту. Таким чином, Ощадбанк забезпечує безпеку для своїх клієнтів і бореться з шахрайськими операціями.