Що таке золота карта Ощадбанку, і які переваги отримує її власник

2402

Банківська картка категорії Gold («Золота») або Platinum («Платинова») є вершиною банківських пластикових продуктів в будь-якому банку. Найбільший за кількістю філій банк Росії, Ощадбанк, не став винятком. Купівля золотої карти Ощадбанку стає буденністю. Її здобувають все частіше і частіше. Пов’язано це не стільки з престижним статусом самої карти, скільки з тими можливостями, що відкриваються при володінні таким пластиком і його експлуатації. Що таке золота карта? Це особливий вид пластикової банківської картки Ощадбанку, яка надає власникові такого продукту наступні основні дивіденди:

 • щонайширша знижково-бонусна система в численних національних і міжнародних торгових мережах, надають величезний спектр товарів і послуг. В основному це інтернет-магазини, лінійки бутиків в торгових центрах, готелі і подорожі від провідних туроператорів;
 • максимальні можливості щодо грошових операцій, наприклад великий ліміт кредитної карти або вигідні умови безготівкового розрахунку по дебетовому пластику;
 • вигідні умови користування кредитною картою Ощадбанк, наприклад великий пільговий період для кредитки;
 • валютна універсальність продукту – зазвичай подібна банківська карта працює з усіма основними світовими валютами (долар, євро), а не лише з рублями;
 • у поєднанні з міжнародним статусом картки, тобто коли пластик приймають для оплати товарів і послуг в інших країнах світу, валютна універсальність перетворює золотий пластик в ідеальний електронний гаманець, який до всього іншого дозволить заощадити кошти, позбавивши від необхідності валютної конвертації за кордоном і пов’язаних з нею неминучих комісій і грошових втрат через зміни валютних співвідношень.

Види карткових продуктів і їх відмінності

Переваги золотої карти Ощадбанку по основним пунктам ті ж, що і у преміальних карток інших фінансово-кредитних організацій. Однак пластик рівня «Голд» також буває різний. Ощадбанківські золоті карти розрізняються за наступними категоріями:

 • Кредитні.
 • Дебетові.
 • Кобрендингові.
 • Золота кредитна карта Ощадбанку Росії за своїм призначенням не відрізняється від інших кредитних карткових продуктів Ощадбанку. Це пластик, прив’язаний до банківського рахунку, на якому знаходиться певна сума грошей. Купуючи кредитку, клієнт як би бере безстроковий позику. Тобто грошима з пластику можна користуватися на свій розсуд коли завгодно і невизначено довгий термін, але не пізніше необхідно повернути на рахунок цього пластика витрачену суму з урахуванням відсотків.

  Строки внесення та відсотки обумовлені у договорі і різняться від однієї кредитки до іншої. В іншому випадку почнеться нарахування пені, а при подальшій несплаті відбувається блокування карти, і клієнт зараховується в список боржників банку. Основні відмінності кредитного пластику від дебетового наступні:

  • ліміт кредитки суворо обмежений, а ліміт дебетової картки – немає (тобто на дебетовому продукті може перебувати як завгодно велика грошова сума);
  • фінанси на кредитному пластиці потенційно позикові, що належать організації, яка видала картку, а на дебетовому – особисті, тобто самого держателя картки.

  Власники ощадбанківської кредитки класу «Голд» користуються нею в рамках зазначених умов та правил. Просто можливостей тут дещо більше, ніж у кредиток більш низького класу. А обслуговуються подібні карти також по двом основним світовим платіжним форматів – VISA і MasterCard. Тільки підкласи різняться.

  Особливості оформлення елітного золотого пластику

  Так, золота картка VISA може бути відмінних один від одного категорій, наприклад Gold і «Аерофлот». Але як отримати золоту кредитну картку Ощадбанку? Точно так само, як отримати золоту карту Ощадбанку будь-якого іншого профілю. Написати заяву на оформлення цього пластика може будь-який бажаючий. При цьому до заяви доведеться докласти певний пакет документів:

  • паспорт та його повна копія;
  • довідка про доходи за останні півроку з податкової служби за формою 2-ПДФО, для підприємців – форма 3-ПДФО;
  • трудова книжка, в якій зазначені всі місця роботи із засвідченням підписами роботодавців. Важливо, щоб на останньому місці роботи клієнт вже встиг пропрацювати мінімум півроку (також потрібна подтвердительная підпис роботодавця);
  • для підприємців знадобляться виписка з ЕГРІП або ЕГРЮЛ, а також бухгалтерська звітність про доходи підприємства за останні півроку.

  Заяву буде розглянуто співробітниками Ощадбанку протягом трьох робочих днів. Треба розуміти, що пластиковий банківський товар такого роду аби кому не дають. Адже це не безіменна безкоштовно дебетова картка формату VISA Electron. У золотій карті Ощадбанку умови отримання цього елітного продукту такі:

  • мати стабільний середній дохід від офіційної постійної роботи чи нормально функціонуючого підприємства;
  • бути старше 21 року і молодше 60 років (для жінок – 55 років), тобто клієнтам пенсійного віку на золотий пластик Ощадбанку розраховувати, на жаль, не доводиться;
  • необов’язково, але на практиці для отримання золотої карти вкрай бажано бути постійним клієнтом Ощадбанку і перебувати там на хорошому рахунку – «чиста» кредитна історія з безлічі погашених кредитів, зарплатна картка Ощад і т. п.

  Кредитна карта Ощад класу «Золота»

  Не дивно, враховуючи, що покупка «пластикового золота» обійдеться в суму близько 10 тис. рублів, а подальше обслуговування – 3 тис. рублів щорічно. Якими благами можуть скористатися щасливі володарі золотої кредитки Ощадбанку? Можна назвати наступні переваги:

  • мінімальний ліміт зняття до нульового балансу золотого кредитного пластику в Ощадбанку становить 200 тис. рублів, а максимальний – півмільйона (для найдорожчої VISA Gold), середній розмір ліміту таких кредиток знаходиться в районі 300 тис. рублів (правда, в банкоматах Ощад з 300 зняти готівкою допустимо не більше 100 тис. рублів);
  • безвідсоткове використання карти зберігається на термін до 50 днів після першого зняття грошей, тобто протягом 50 днів повертати треба буде рівно стільки, скільки було витрачено, без стандартних кредитних відсотків. Але у випадку прострочення основного платежу доведеться сплатити штраф у розмірі 23% річних (відсотки зазвичай вираховуються від загальної суми кредиту);

  Більш детально дізнатися про умови отримання кредитної картки Ощадбанку на 50 днів

  • картки класу «Голд» також характерні більш низькою процентною ставкою порівняно з усіма іншими кредитками;
  • інтернаціональність – пластик «працює» мінімум з трьома основними валютами (рубель, долар, євро) і приймається в більшості великих країн світу. Так, VISA Gold можна розраховуватися в 125 країнах. Першими в списку після самої РФ йдуть країни Євросоюзу і США;
  • коли клієнт отримує такий пластик, банк автоматично оформляє страховку на життя власника карткового продукту, що буває корисно, якщо власник часто і багато подорожує, особливо у країнах «Третього світу»;
  • як вже говорилося, золоті карти Ощад підключені до численних систем знижок по всьому світу. Постійно зростає кількість різноманітних бонусних програм. Наприклад, власники VISA Аерофлот» в якості мінімального пакету послуг по даній карті є учасниками міжнародної програми Countdown, яка дає непогані знижки;
  • навіть якщо клієнт, перебуваючи за кордоном, втратив золоту ощадбанківську кредитку, він відразу ж може звернутися в посольство, де йому забезпечать грошове забезпечення за загубленою карті, оскільки з банківським рахунком карти адже нічого не сталося (досить буде назвати номер пластику).

  Серед недоліків можна назвати досить невигідне обіг грошей на карті в готівку. Якщо знімати в банкоматі Ощадбанку, комісія буде 3%, що досить відчутно. Так, при зніманні 10 тис. рублів комісія «з’їсть» 300 рублів. А в терміналі сторонньої фінансової організації комісія і зовсім складе 4%. Пояснити це можна політикою банку по збереженню грошових потоків в електронній формі та недопущення їх переведення у форму паперових купюр.

  Дебетова карта Ощад класу «Золота»

  Дебетова золота карта відрізняється від золотої кредитної приблизно так само, як в принципі дебетовий пластик відрізняється від пластику кредитного (описано вище). Золота дебетова карта Ощадбанку має всі основні переваги, які є і в преміальної ощадбанківської кредитки. При цьому додаються властивості звичайних дебетових карткових продуктів:

  • можливість знімати готівку в «рідних» банкоматах з нульовою комісією;
  • необмежена верхня планка грошового ліміту, що дозволяє використовувати дебетову карту як скарбничку – обмеження поповнення або верхня межа відсутні;
  • безготівковий розрахунок знову ж таки з нульовою комісією за товари і послуги як в оффлайн, так і в онлайн.

  При цьому сюди додаються гідності саме золотий дебетової картки – автоматичне оформлення міжнародної страховки життя, бонусні акції та опція налаштування швидкої оплати термінових послуг (овердрафт, оплата медичних процедур, рятувально-пошукових робіт та інше). Серед дебетових пластиків Ощадбанк випускає особливі лінійки, кожна з яких має якийсь свій унікальний бонус. Наприклад, картка «Золота Маска».

  Держатель цього пластика буде постійно інформований через СМС («Мобільний банк») і «Сбербанк Онлайн» про всі прем’єри, гастролі і події в театрах і операх його міста. І при бажанні за допомогою цієї карти можна швидко придбати квитки по інтернету. Інша дебетова ощадбанківську картка рівня VISA Gold називається «Подаруй життя». Коли з цієї картки списуються кошти в рахунок оплати будь-якого товару або послуги, то 0,3% від витраченої суми йдуть у фонд допомоги дітям з онкологією та іншими важкими недугами.

  В чому суть кобрендингових пластикових продуктів?

  Нарешті, останній вид елітної карти – це кобрендингова картка. В принципі, правильніше сказати, що це одне з властивостей і кредитних і дебетових пластиків, але популярність цього властивості змусила виділити його як карти окремого класу. Суть в тому, що кобрендингова карта найбільше задіяна в численних партнерських програмах і бонусних акціях.

  Яскравий приклад такого пластикового продукту – «VISA Аерофлот». Цей пластик підтримує контакти з провідними туроператорами, що забезпечують цікаву для клієнтів бонусну програму, яку часто називають «рублі за милі». Тобто, наприклад, при перельотах вираховується, яку відстань клієнт подолає на літаку за один тур. Після чого туроператор нараховує мандрівникові певну кількість бонусів.

  Таким способом можна досить швидко накопичити на цілий переліт і оплатити бонусами повну вартість авіаквитка. Золотий кобрендинговий пластик «Аерофлот» просто незамінний для тих, хто багато подорожує авіацією. Причому неважливо, на відпочинок, по бізнесу або по навчанню. Інша затребувана послуга – мобільний зв’язок. І в рамках цього запиту була створена лінійка кобрендингових карт MasterCard Gold MTC, при використанні яких в оплаті товарів і послуг на рахунок клієнта нараховуються всі ті ж бонуси.

  Недоліки елітних карток

  Цими бонусами пізніше можна оплатити мобільний зв’язок. Одержуваний профіт очевидний. Зрозуміло, що, незважаючи на описувані плюси у золотих пластиків Ощадбанку, як в принципі і у всіх елітних карткових продуктів, є і огріхи. Золота карта Ощадбанку мінуси має наступні:

  • висока вартість самого продукту і його річного обслуговування;
  • з кредитними варіантами вкрай невигідно використовувати готівкові кошти;
  • замовлення подібного пластику досить непростий, висока ймовірність відмови в оформленні золотої картки;
  • трапляється так, що багато хто знижки та акції власникові картки виявляються просто не потрібні, але продукт автоматично підключений до участі у цих програмах.

  Так чи інакше, але дана стаття писалася для того, щоб максимально повно проінформувати читачів про елітних карткових пропозиціях найбільшого банку країни.