Як швидко виплатити кредит

763

Кредит – одночасно зручна і небезпечна річ. З одного боку ви отримуєте відразу потрібну вас суму, щоб купити що-то. Але з іншого – стаєте залежними від щомісячних платежів, які необхідно вносити протягом досить тривалого часу. Плюс, віддаєте більше, ніж брали.

Є кілька способів швидше розрахуватися з банком, а відповідно і знизити переплати. Про них і розповімо в цій статті.

Спосіб №1 – правило 10-ти відсотків

Розраховуючи строки виплати по кредиту, банки насправді розтягують їх на максимально можливий час. Їм це вигідно, так як можна більше заробити на відсотках.

Але і ви можете відповісти хитрістю на хитрість. Візьміть собі за правило виплачувати щомісяця на 10 відсотків більше, ніж треба. Потрібно погашати 3000 рублів, вносите 3300. Потрібно 5000, погашайте 5500 і так далі. Ви легко можете побачити, що різниця насправді невелика, і вона не сильно вдарить по ваших фінансів. Але в підсумку ви отримаєте відчутну вигоду і зможете погасити кредит на місяць-два раніше. А відповідно, і переплатите менше, ніж того бажав банк.

Якщо у вас кілька кредитів, то правило 10-ти відсотків слід застосовувати до найменшого з них. Наприклад, спочатку погашаєте кредитку, потім позика на автомобіль, а вже потім іпотеку.

Спосіб №2 – погашайте кілька разів

Цей спосіб побудований на тій же логіці: щоб швидше погасити кредит, потрібно вносити більше грошей. Тільки маються на увазі додаткові фінанси, які ви отримали понад зарплати. Наприклад, вам дали на роботі премію, або на якесь свято друзі/колеги скинулися і подарували «конверт».

Не витрачайте ці кошти! Візьміть собі за правило – всі доходи, що прийшли понад запланованого, потрібно віддавати на погашення кредиту. Якщо вже зовсім стане шкода розлучатися з грошима, то віднесіть в банк хоча б частину.

Спосіб №3 – плануйте витрати

Можна і не чекати, коли на вас звалятися «додаткові» гроші. Можливо, ваше фінансове становище і без того дозволить виплачувати більше мінімальної суми. Для цього просто проаналізуйте ваші щомісячні доходи і витрати. Не виключено, що за підсумками місяця ви побачите, що могли обійтися без деяких витрат, а направити ці гроші на погашення кредиту. Це не означає, що потрібно голодувати, перестати купувати ліки і так далі. До необов’язкових витрат найчастіше відноситься бездумний шопінг, коли ви йдете в магазин просто для того, щоб підняти собі настрій і розвіятися, а в підсумку купуєте що-небудь непотрібне.

Для зручності можете завести спеціальний зошит, куди будете вносити всі доходи і витрати. Так буде простіше виявити витрати, від яких можна відмовитися на користь погашення позики.

Спосіб №4 – почніть заощаджувати

Це ще один варіант вивільнити частину грошей для погашення кредиту. Знову ж таки, не економте на життєво необхідні речі. Просто, можливо, на якийсь час вам доведеться відмовитися від делікатесів, розважальних заходів, купівлі нового одягу і так далі. Так, це неприємно! Але зігрівайте себе думкою, що подібні незручності тимчасові. Вони закінчаться, як тільки ви виплатите кредит. А потім можна буде спокійно повернутися до звичного способу життя.

Спосіб № 5 – додатковий заробіток

Якщо економити ви не хочете або не на чому, а додаткових грошей вам ніхто не заплатить, спробуйте самі заробити. Зараз багато способів отримати невеликий прибуток без особливого збитку для основної роботи. Наприклад, можна писати статті на біржах копірайтингу, можна роздавати рекламні проспекти. Можна, нарешті, майструвати що-то будинку своїми руками, а потім продавати через інтернет. Зараз різні речі «хенд мейд» користуються досить великою популярністю.

Спосіб №6 – рефінансування кредиту

 

Той випадок, коли швидше позбутися кредиту вам допоможе сам банк. Багато фінансові установи зараз пропонують програму рефінансування. Її суть полягає в тому, що ви берете ще одну позику, щоб погасити старий, але під більш низькі відсотки.

Вивчіть різні пропозиції і знайдіть серед них ту, яка виявиться для вас найбільш вигідним. Якщо у вас гарна кредитна історія, то новий позику ви отримаєте без будь-яких проблем.

Спосіб №7 – коли багато кредитів

Якщо у вас на руках кілька кредитів, то намагайтеся в першу чергу погасити той, у якого найбільші відсотки. Для цього можна скористатися будь-яким з перерахованих вище способів (або кількома). Як погасите один позику, беріться більш щільно за наступний. І таким чином, через якийсь час ви позбудетеся від усіх боргів.

І останнє. Як тільки внесете останній платіж, не забудьте взяти в банку довідку, що ви йому нічого не повинні. А бувають ситуації, коли забувають про якусь дрібницю, а потім на неї капають відсотки, плюс продовжують зніматися гроші за обслуговування позики. Цієї неприємної ситуації треба уникнути.