Як дізнатися, чи схвалили вам кредит, не відвідуючи відділення банку

574

Оформлення кредиту – досить трудомісткий процес для банку. Банківської організації необхідно перевірити кредитну історію клієнта, уточнити, чи немає прострочених заборгованостей і непогашених договорів, дізнатися, наскільки сумлінно клієнт підходить до виконання зобов’язань перед фінансовими компаніями. Крім цього, банк оцінює фінансові можливості позичальника. Багато в чому цей процес автоматизовано з допомогою програм скорингу та подібних спеціалізованих інструментів, але все одно позитивну відповідь за заявкою на кредит вимагає часу. Так як дізнатися, схвалили кредит чи ні? Докладно розповімо в цій статті.

Від чого залежить швидкість схвалення кредиту?

 

Схвалення кредиту має певні строки. Як правило, варто чекати зворотного зв’язку протягом 1-3 днів. Менеджери по оформленню договорів зв’язуються з позичальниками самостійно, сповіщаючи їх, що заявку на кредит затвердили, і клієнту необхідно приїхати у відділення для оформлення договору.

Сама швидкість прийняття рішення залежить від деяких факторів:

 • Зарплатні проекти. Ні для кого не секрет, що банкам комфортніше працювати з тими позичальниками, у кого є зарплатна картка банку. Банківська організація в автоматичному режимі бачить всі надходження грошових коштів на щомісячній основі і розуміє, що така людина цілком платоспроможним. У цьому випадку статус заявки з розглянутої в схвалену може перейти буквально в лічені хвилини.
 • Необхідні документи. Є тарифи банку з більшою відсотковою ставкою, але при цьому для оформлення буде потрібно паспорт і другий документ, є варіанти, коли необхідно надавати цілий пакет документів, як у випадку іпотеки. Отже, чим більше документів, тим довше банк буде їх вивчати. Такі звернення можуть обробляти до 5 робочих днів.
 • Кредитна історія. Позичальник, який вчасно погашав заборгованість і не допускав прострочень, не викликає сумнівів у фінансовій компанії. А ось клієнт, який має негативну історію або непогашені договору, викликає підозри. Тому банк може вимагати довідки про закриття попередніх договорів. У першому випадку дізнатися рішення по кредиту вдасться за один-два дні. У другому ж – після надання довідок потрібно ще пару днів на аналіз.
 • Завантаженість банку. Кредитування – дуже гнучке і багатофункціональне рішення не тільки для фізичних осіб, але і для юридичних компаній. Банки мають величезну кількість клієнтів. Якісь більше, якісь менше. Строки розгляду залежать і від завантаженості банків, багато в чому все залежить від того, в якому банку ви оформляєте кредитування: кредит у ВТБ 24 або Ощадбанку може розглядатися трохи довше, ніж у банках, які не є топовими.
 • Спосіб подачі заявки. Звернення в компанію напряму буде більш швидким і пріоритетним способом, ніж подача заявки в режимі онлайн. Через інтернет процес прийняття рішення може зайняти до 3 робочих днів.
 • Яким чином банки сповіщають клієнтів?

  Як дізнатися, схвалений кредит? Все досить просто, банк сам зв’яжеться з вами і зробить це всіма доступними способами для нього. Тому що, якщо позика затвердили, то ви є потенційним клієнтом банківської організації, отже, ви – це прибуток для даної фінансової компанії. Тому вас сповістять наступними способами:

 • СМС-інформування. Вам наЕкшн де СМС-повідомлення з позитивним рішенням і запрошенням звернутися в офіс для завершення угоди.
 • Дзвінок. Якщо вам телефонує менеджер банку, то будьте впевнені – вашу заявку прийняли. Фахівець проконсультує про послідовності подальших Екшн .
 • Онлайн-кабінет. Якщо ви маєте доступ до особистого кабінету на сайті кредитора, то достатньо періодично переглядати інформацію по статусу заявки.
 • Як самостійно дізнатися рішення?

  Якщо ви не користуєтеся інтернетом, то дізнаватися інформацію про те, схвалили кредит, ви можете також ще кількома способами. Найпростіший – це подзвонити на гарячу лінію банку, назвати свої прізвище, ім’я, по батькові та запитати про статус заявки на кредит. Можливо, потрібно буде продиктувати додатково номер заявки. Також можна звернутися з паспортом до відділення банку і уточнити безпосередньо у фахівця, що вимагається вам інформацію.

  Як дізнатися, схвалений кредит в Россельхозбанк? По-перше, варто почекати до 5-7 робочих днів. І якщо все ж вам не надходили дзвінки або СМС-повідомлення, або звернутися в офіс, або подзвонити їм.

  Чому банк не схвалив кредит?

  Якщо з питанням про те, як дізнатися, чи схвалили кредит, ми розібралися, то що може послужити тому, що кредит не схвалений? Чинників досить багато, банки часто досить вибірково підходять до вибору своїх позичальників. І, більше того, жоден банк, користуючись законодавчим правом, не пояснить вам своїх причин відмови, посилаючись, що програма автоматично видає відмову. Це можливо, якщо:

  • у вас погана кредитна історія. Зверніться самостійно в Національне бюро кредитних історій і отримаєте інформацію за всіма своїми кредитами. Можливо, там є незакриті договору або є прострочені заборгованості. Уточніть, з якими банками є проблеми, і зверніться до них для прояснення ситуації;
  • фінансове становище. Банки рекомендують, щоб щомісячний платіж не перевищував 40% від доходів позичальника;
  • сезонність прибутку. Банківські структури не люблять позичальників, чия прибуток обмежена якими-небудь факторами;
  • вік. Також впливає на прийняття рішення. Існує мінімальний поріг, який зазвичай не нижче 21 року. А також межа, що не перевищує 65 років;
  • крім того, наявність військового квитка буде позитивним чинником.