Чи можна за полісом ОМС безкоштовно вилікувати зуби?

547

ОМС – це поліс обов’язкового медичного страхування. Такий поліс може оформити кожен працюючий чи непрацюючий громадянин Російської Федерації. По ОМС можна отримувати безкоштовні послуги медичного характеру. Існують базові умови, якими можна скористатися на території всієї держави, і територіальні, які трохи різняться в межах окремого регіону. Лікування зубів по ОМС також можна зЕкшн снити безкоштовно. Про те, як це зробити і який перелік процедур надається без плати, сьогодні в цьому огляді.

Які стоматологічні послуги надаються безкоштовно?

Лікування зубів за полісом ОМС надається безкоштовно як у державних чи муніципальних поліклініках, так і в приватних і комерційних, якщо останні мають укладені договори на зЕкшн снення такої діяльності.

Для того щоб отримати безкоштовну медичну чергу, необхідно звернутися в обраний вами медичний заклад, пройти там процедуру реєстрації, записатися в чергу на прийом до лікаря. Очікування прийому не повинна перевищувати 7 робочих днів. Право на невідкладну допомогу мають хворі з відкритим кровотечею або при температурі понад 38 градусів, а також при гострому болю в зубах.

Перелік послуг, пов’язаних зі стоматологічною допомогою за полісом ОМС, безкоштовно закріплений федеральними стандартами. Лікування зубів без оплати входить:

Стоматологічна терапія:

 • навчальна програма по догляду за ротовою порожниною;
 • лікування і профілактика різних процесів запалення;
 • пломбування зубів із застосуванням недорогих пломб;
 • лікування та профілактичні процедури по карієсу зубів;
 • зняття зубного каменю та профілактика наслідків.

Стоматологічна хірургія:

 • хірургічні операції різного характеру (видалення зуба, новоутворень, абсцесів);
 • лікування при травмах щелепи;
 • хірургічне втручання при протезуванні.

Також в лікування зубів за полісом входить один рентгенівський знімок, якщо він необхідний для постановки точного діагнозу. Якщо пацієнт належить до категорії інвалідів першої групи, то такий знімок йому можуть зробити вдома.

В яких клініках можна вилікувати зуби безкоштовно?

Для початку лікувати зуби за полісом, не сплачуючи грошей, слід в державних медичних установах. Такі організації зобов’язані надавати безкоштовну допомогу, виходячи з загальноприйнятих стандартів обслуговування пацієнтів.

Щоб записатися на безкоштовне лікування зубів, доведеться звернутися в найближчу поліклініку і зареєструватися там. Дітям треба прямувати в дитячу клініку, дорослим, відповідно, у доросле. Буде заведена амбулаторна медична картка, в якій будуть фіксуватися всі звернення пацієнта.

Для реєстрації в клініці знадобляться:

 • Паспорт.
 • Поліс ОМС.
 • СНІЛС, зелене свідоцтво з індивідуальним номером пенсійного страхування (докладніше про полісі СНІЛС можна дізнатися тут).
 • Свідоцтво про народження для дітей.
 • А також, у разі якщо дитині немає 14 років, заява від законного опікуна.
 • Після процедури реєстрації знадобиться отримати талон на запис до стоматолога, де будуть вказані дата і час прийому лікаря. З повним списком безоплатних послуг можна ознайомитися безпосередньо в реєстратурі або ж на сайті поліклініки, а також зателефонувавши за контактним номером.

  Чи можна отримати безкоштовну «зубний» допомога в комерційних організаціях? Часто бувають ситуації, коли стоматолог зайнятий на тижні вперед, а медична допомога потрібна як можна швидше. У цьому випадку хворі мають право звернутися і в комерційні медичні організації, які також зобов’язані надати ряд процедур без оплати.

  Такі установи мають домовленості зі страховими компаніями, які будуть компенсувати суму витрат на лікування за договором ОМС. Але комерційна клініка за визначенням – компанія, мета якої отримання прибутку.

  Тому такі установи, як правило, не надають повний спектр послуг безкоштовно. Попередньо краще проконсультуватися по телефону організації, які послуги будуть безкоштовними, а також таку інформацію можна уточнити на сайті обраної компанії.

  Комерційні клініки використовують сучасне обладнання і відрізняються більш високим рівнем надання послуг, так і витратні матеріали на порядок вище. Тому, наприклад, при пломбуванні комерційна клініка використовує дорогі і якісні пломби, за що вимагатиме від клієнта доплати.

  Безкоштовне лікування для дітей

  Поліс ОМС може видаватися дитини з самого народження. Відповідно, діти також входять до категорії громадян, яким медичні послуги повинні надаватися безкоштовно. На відміну від дорослих, перелік послуг, за які доводиться платити, ширше.

  Так, до такого списку відносять роботи з лікування пошкоджень емалі. Також у дитини може спостерігатися порушення мінералізації організму. Це явище проявляється насамперед на зубах. Зуби можуть почати кришитися.

  Лікування такого роду захворювання теж надається безкоштовно. Процес лікування називають мінералізацією або сріблення зубів. Крім цього, і для дітей, і для дорослих надаються безкоштовні медикаменти, такі як лідокаїн, новокаїн, препарати російського виробництва, а також шприци, вата та інші витратні засоби та матеріали для пломбування.

  Які послуги залишаються платними?

  Про те, де лікувати і як потрапити на безкоштовне лікування, ми обговорили вище. Але які ж послуги залишаються при цьому платними? Заплатити доведеться за:

 • Брекетные системи. Якщо знадобиться встановити брекети для вирівнювання зубів, то їх вартість доведеться оплатити самостійно, поліс ОМС ці витрати не покриває.
 • Швидкотверднучі препарати. Дорогі швидкотверднучі препарати, які здатні в короткі терміни повернути працездатність пацієнтові, також будуть стояти грошей, незалежно де надавалися послуги – у платній або державній клініці.
 • Відбілювання зубів не включається до покриття полісу.
 • Якісні зарубіжні пломби. Часто клініки пропонують закордонні аналоги, за які потрібно доплачувати. І більш того, фахівці медичних установ посилаються на те, що безкоштовних пломб зовсім немає в наявності.
 • Також імпланти різного роду будуть стояти грошей.
 • Протезування зубів і ортопедичні послуги. Такий вид послуг можуть безкоштовно отримати певні категорії громадян, наприклад, учасники ліквідації Чорнобильської АЕС, в’язні фашистського режиму, ветерани бойових Екшн , пенсіонери та інші пільговики.
 • Таким чином, в теорії поліс обов’язкового медичного страхування повинен покривати більшість стоматологічних процедур, це досить ефективний договір страхування, завдяки якому медицина повинна бути безкоштовною. Але на практиці поліс не настільки ефективний.

  У поліклініках утворюються великі черги, багато чекають прийому місяцями, а також саме лікування виявляється не на високому рівні. А щоб отримувати якісну та оперативну медичну допомогу, проходиться або доплачувати, або взагалі звертатися в комерційні організації.

  Якщо вам пропонують заплатити за ті чи інші процедури, а ви вважаєте, що вони входять в перелік покриття полісу ОМС, то слід звернутися в страхову компанію, яка видала поліс, для отримання роз’яснень. Також якщо відповідь з страхової був незадовільним, можна написати лист у вільній формі на юридичну адресу страховика, щоб отримати офіційну відповідь, який вже можна буде використовувати як в наглядових органах, які зЕкшн снюють перевірку роботи страхових компаній, так і в суді.