Що таке технологія безконтактних платежів PayPass?

864

Технологія PayPass дозволяє власникові пластикової карти оплачувати покупки безконтактним способом. Вводити ПІН-код не потрібно, як і розписуватися на чеку. Процедура оплати таким способом значно економить час і захищає рахунок клієнта від помилкових оплат і шахрайства. Особливості технології PayPass і що це дає клієнтові, розглянемо далі.

Сутність технології

PayPass родом із США. Спочатку технологія безконтактних платежів використовувалася в закладах швидкого харчування, але після підключення до роботи найбільших банків Канади і Японії термінали безконтактної оплати поширилися по всьому світу. Сьогодні технологією користуються в ряді найбільших країн та по всій Європі.

У Росії PayPass застосовується з 2008 року і працює тільки з MasterCard і Visa. Карти випускав Московський індустріальний банк. Основними користувачами такого «пластику» були студенти, яким «пластик» заміняв і гаманець, і студентський квиток.

Сьогодні технологія широко поширена у великих містах, а карти випускаються «Альфа-Банком», «Російським стандартом», «Тінькофф Кредитні системи» та низкою інших організацій. Застосування «пластику» особливо зручно там, де потрібно заощадити час: в кафе і ресторанах, аеропортах, автозаправках і т. д.

На лицьовій стороні інструменту з PayPass розташовується ряд позначень: MasterCardPayPass і VisaPayWave. Це дозволяє легко відрізнити подібний «пластик» від інших видів. Технологія не є підключається послугою для її застосування необхідно оформлення окремої карти, обладнану чіпом.

Як працює PayPass

Часто виникає питання «Як користуватися?». Суть технології полягає в тому, що пластик впроваджено чіп з антеною. Він дозволяє сплатити за покупку, піднести картку до терміналу, без введення ПІН-коду. Термінал вважає інформацію і переведе гроші з рахунку.

Можлива сума покупки – до 1 000 рублів. Якщо сума більша, то необхідно введення ПІН-коду. Це є умовою захисту коштів. Крім того, технологія не дасть платити двічі, чому і відключається чіп після зЕкшн снення оплати.

Якщо в гаманці розташовано кілька карт з подібними чіпами, то PayPass зреагує лише на одну з них. Щодо інших процедура буде заблокована. Чому проводиться блокування, може пояснити співробітник банку-емітента. Часто після випадкової зупинення операцій за рахунком подальші платежі не проводяться.

«Пий Пас» може бути використана за кордоном. При цьому до двох означених систем (Visa і MasterCard) додається ще AmericanExpress. Умова проведення платежів тільки одне – банк, що випустив «пластик», повинен мати сертифікат прийому безконтактної оплати.

Установи, що працюють з технологією

«Пластик», сумісний з технологією безконтактної оплати, може бути кредитним і дебетовим. Тарифи співвідносяться із звичайними, а список закладів, де можна оформити таку послугу, розташовується на сайті системи PayPass. Представимо список банків:

 • Промсвязьбанк: «PSB-Платинум», All Inclusive, «Суперкарта»;
 • Альфа-Банк: дебетові і кредитні картки «Аерофлот» класичного і золотого рівня;
 • «Російський стандарт» – пропонує тільки кредитний пластик;
 • Ощадбанк: класичні кредитні і дебетові Visa і MasterCard, «Аерофлот», карти Platinum і Black Edition.

Окремо варто сказати про «NFC-банківська карта Російський Стандарт». Інструмент вставляється в мобільний телефон і є звичайною сім-картою. На відміну від інших видів до терміналу підноситься мобільний пристрій.

Як отримати картку з PayPass

Для придбання «пластику» безконтактної оплати варто звернутися до фінансова установа, яка видає такий інструмент. Процедура оформлення в кожному банку встановлюється індивідуально, а тарифи на користування вказані в тарифному плані. Існують карти моментальної видачі та іменний «пластик».

Процедура оформлення наступна:

 • вибір банку та подання заяви особисто або в онлайн-режимі;
 • підписання договору про обслуговування рахунку;
 • отримання моментально або через 2-3 тижні.

Випуск карти може проводитися безкоштовно, якщо це класичний «пластик». Якщо карта рівня «Золота» (або Gold), то за випуск доведеться заплатити 1 000 і більше рублів. Крім того, існує необхідність оплачувати щорічне обслуговування. Воно платне для будь-якого «пластику».

Де можна оплатити за допомогою PayPass

Щоб оплачувати за допомогою технології, потрібно внести гроші на картковий депозит. Поповнити рахунок можна у будь-якому терміналі відповідного банку, а також через касу. Після цього платежі будуть доступні в будь-якій установі, що має певне обладнання.

Оплата товарів та послуг карткою з PayPass можлива тільки там, де встановлені термінали з подібним функціоналом. Найчастіше партнерами системи є великі магазини, ресторани, аптеки, автозаправки, метро та розважальні заклади.

Щоб уточнити, чи можлива така оплата у конкретному закладі, потрібно звернутися на сайт системи, де розташовується інформація про всіх партнерів. У форму пошуку потрібно ввести місто і категорію організації.

Достоїнства і недоліки користування PayPass

Технологія має ряд плюсів:

 • значна економія часу;
 • широкий вибір предмета оплати – за допомогою телефону, портмоне, брелків і т. п.;
 • безпечне проведення платежів завдяки системі Security Pay.

До недоліків належать:

 • невелике число організацій, що працюють з PayPass на російському ринку;
 • непоширеність установ з терміналами для оплати PayPass;
 • часті збої в роботі обладнання.

Оскільки PayPass – технологія тестуєма, то часто вирішити проблему клієнта в терміновому режимі неможливо. На сайті системи розміщені телефони гарячої лінії. Номер вказано на звороті «пластику».

Також великі питання викликають безпека і наЕкшн ність платежів. Продавці стверджують, що засоби перебувають під повним контролем клієнта. Звичайно, антена, розташована на чіпі «Пий Пас», працює на відстані 3-4 см від терміналу, і платіж зЕкшн снюється за 3-4 секунди. Але при переказі грошей необхідно уважно стежити за процедурою, оскільки сьогодні існують пристрої, подібні блютуз, які легко підключаються до платежу і переводять гроші на інший рахунок. Ця процедура спрощена, оскільки не потрібно вводити ПІН-код.

Поради

Пластикова картка з чіпом має такі ж умови користування, як і звичайна:

 • необхідно уникати попадання на карту води, прямих сонячних променів. Не можна згинати пластик, щоб запобігти пошкодженню чіпа;
 • PIN-код повинен бути доступний тільки власнику. Не можна повідомляти її третім особам, будь то друзі або співробітники банку;
 • карту необхідно обгорнути у фольгу або тримати в спеціальному портфелі для карт. Це сприяє запобіганню несанкціонованого доступу.

Дотримуючись поради співробітників банку і умови користування картами з PayPass, можна легко і безпечно оплачувати покупки безконтактно. Варто пам’ятати, що такий спосіб платежів може мати деякі проблеми з обслуговуванням, тому краще користуватися і готівковими коштами.