Держпрограма пільгового автокредитування: умови, банки і правила

553

Для підтримки попиту на транспортні засоби вітчизняного автопрому уряд РФ розробило федеральну програму – автокредит з держпідтримкою. Проект був запущений в 2009 році, потім час був припинений, але в даний час продовжений. Проте варто зауважити, що поки на виконання завдання виділено близько 5 млрд рублів, тоді як за 2015 рік на програму пішло 30 млрд рублів. Це означає, що не всі охочі зможуть скористатися держпідтримкою, якщо додаткові кошти не наЕкшн дуть.

Держпідтримка: що це і в чому суть програми

Автокредит з державною підтримкою являє собою кредитування на покупку вітчизняної машини складання із заниженими вимогами щодо фінансових виплат.

Суть державної підтримки полягає в погашення частини відсотків за кредитування за рахунок бюджетних коштів. Сума «знижки» дорівнює 2/3 ставки рефінансування ЦБ РФ, що діє на день видачі автокредиту. Таким чином, покупцеві доведеться сплатити лише різницю між прописаної в кредитному договорі ставкою і частиною державної допомоги. Це виходить в середньому 5-9% річних – в залежності від банківських умов.

Дана програма розроблена і запущена для підтримки попиту на транспортні засоби, випущені на російських автозаводах. Уряд РФ розробило пільгове автокредитування з державною підтримкою в 2009 році, і на сьогоднішній день вона є головним заходом щодо забезпечення попиту на вітчизняний автопром.

За весь час дії програми з державного бюджету було виділено чималі кошти для її реалізації. Такий спосіб підтримки приніс гарні результати: кількість автолюбителів, які бажають купити нову машину російської збірки, збільшилася в рази. Економічна ситуація в Росії, як, власне, і в світі в цілому, змусила уряд продовжити програму. Більш того, в поточному році перелік машин (їх марки і моделі), на які поширюється автокредит при субсидування державою, був розширений. Розглянемо питання подібного кредитування більш докладно.

Умови отримання автокредиту з державним субсидуванням

Згідно федеральному проекту по автокредитах, в поточному році банки, у тому числі Ощадбанк, висувають такі умови надання позики:

 • Пільгові автокредити за підтримки держави призначені тільки для громадян РФ і видаються в рублях.
 • Максимальна вартість придбаної машини становить 1 млн руб.
 • Максимальна вага автомобіля дорівнює 3,5 т.
 • Вік машини не повинен перевищувати 12 місяців.
 • Максимальний термін виплати кредиту складає 36 місяців.
 • Мінімальний перший внесок дорівнює 20% повної вартості транспорту.
 • Автомобіль повинен зійти з конвеєра російських заводів.
 • Автомобіль не відноситься до колишніх у вживанні раніше.
 • За схемою державного автокредитування працює велика кількість банків. Однак слід знати, що гарантією платоспроможності позичальника виступає автомобіль, що купується, який виявляється предметом застави. Хоча до переваг програми з 2016 року можна віднести необов’язкове оформлення каско, вид страхування залежить від вимог банку.

  Основні умови банків по державному кредиту однакові, однак додаткові вимоги можуть різнитися. Відмінності кредитування, що надається різними банками, можуть полягати в наступному:

  • ставка за процентними виплатами згідно з кредитним договором;
  • мінімальний термін виплати позики;
  • мінімальний розмір позики;
  • вимоги до відпрацьованого періоду і заробітної плати на поточній роботі;
  • наявність реєстрації за місцем подачі заявки на пільговий автокредит.

  Ці вимоги повною мірою залежать від банку та їх наявність потрібно уточнювати на місці.

  Моделі транспортного засобу, які підпадають під державне автокредитування в 2017 році.

  Як вже було сказано, дію державної підтримки за автокредитами передбачається тільки на нові транспортні засоби, вироблені в Росії та масою менше 3,5 т.

  Приблизний список автомобілів, які підходять для кредитування при державній підтримці в поточному році, виглядає так (з урахуванням діючих цін на авторинку):

  Бренд

  Модель

  Примітка

  Chevrolet

  Niva

  Cruze

  Базові комплектації

  Aveo

  Cobalt

  Citroen

  C4

  Базові комплектації

  C-Elysee

  Daewoo

  Nexia

  Matiz

  Ford

  Focus

  Базові комплектації

  Hyundai

  Solaris

  Kia

  Rio

  Cee’d

  Базові комплектації

  Lada

  Granta

  Kalina

  Priora

  Largus

  Samara

  Mazda

  3

  Базові комплектації

  Mitsubishi

  Lancer

  Базові комплектації

  Nissan

  Note

  Tiida

  Базові комплектації

  Almera

  Opel

  Astra

  Базові комплектації

  Peugeot

  408

  Базові комплектації

  301

  Renault

  Duster

  Logan

  Sandero

  Skoda

  Octavia

  Базові комплектації

  Fabia

  Rapid

  Toyota

  Corolla

  Базові комплектації

  Volkswagen

  Polo

  UAZ

  Усі моделі

  ЗАЗ

  Усі моделі

  Варто нагадати, що вибір машини залежить від її вартості, яка не повинна бути вище 1 млн руб. Хоча, якщо враховувати, що більша частина російських автолюбителів віддає перевагу моделям Lada, то можна легко підпасти під подібну програму кредитування з державним субсидуванням.

  Хто може брати участь в держпрограмі

  Основні вимоги банку до потенційним покупцям полягають у наявності громадянства РФ і відповідно віковій категорії 21-65 років. Для надання кредиту на пільгових умовах покупцеві необхідно пред’явити російський паспорт і ще один документ, що посвідчує особу, наприклад воЕкшн ське посвідчення.

  Для підтвердження платоспроможності банки, в число яких входить Ощадбанк, можуть зажадати довідку про заробітну плату і утримані податки за 3 останніх місяці з роботи. Стаж на поточному місці роботи повинен бути не менше 1 року. Для підтвердження даних слід надати копії трудової книжки та договору, завірені роботодавцем.

  Слід знати, що такі позики на пільгових умовах не видають покупцям з поганою кредитною історією, а також жінкам з дітьми, які не досягли шестимісячного віку.

  Банки, які надають державний кредит

  Федеральна програма пільгового автокредитування створила жорсткі умови для фінансових організацій, відповідати яким вийшло далеко не у всіх. Головні вимоги держави до банків — статутний капітал вище 70 млрд руб., а також наявність 50% акцій фінансової установи в державному управлінні. В подальшому перелік банків був розширений за рахунок пом’якшення умов і сьогодні в нього входять понад 90 фінансових організацій. До популярним серед автолюбителів відносяться:

  • Банк Москви;
  • ВТБ 24;
  • Росбанк;
  • Россельхозбанк;
  • Ощадбанк;
  • Юнікредит.

  Назва фінансової установи

  Діюча ставка за кредитом, %

  Ставка за вирахуванням державної субсидії, %

  Банк Москви

  15

  7,5

  ВТБ 24

  16-17

  8,5–9,5

  Росбанк

  16,5–21

  9-13,5

  Россельхозбанк

  15

  7,5

  Ощадбанк

  15-17

  7,5–9,5

  Юнікредит

  13,5–16,5

  6-9

  Кожне із зазначених фінансових установ має свої переваги. Наприклад, Ощадбанк дозволяє дострокове погашення кредиту без будь-яких штрафів, а Юнікредит має найнижчі відсоткові ставки. За умовами, які пропонує Ощадбанк, дострокове часткове погашення кредиту можливе лише за наявності письмової заяви від позичальника.

  Стаття в тему: як вибрати банк з найнижчою ставкою по автокредиту

  Перспективи пільгового автокредитування

  Російські виробники автомобілів змушені були перейти на рівномірний збут продукції, щоб уникнути перенасичення авторинку. Але за рахунок зниження ставок за кредитом завдяки державній підтримці попит на транспортні засоби не падає.

  Однак подальші прогнози щодо субсидування не настільки сприятливі. Справа в тому, що відсоток за неповернення кредиту, сформована економічна ситуація, а також вже досягнуті цілі програми дають підставу припустити про зниження обсягів субсидування надалі. Але прихильники програми стверджують, що на тлі кризи в країні буде недоцільно скорочувати продажу вітчизняних авто, адже попит на них може значно впасти без такої державної підтримки.

  За час проведення програми з автокредитування з держпідтримкою велика кількість жителів країни змогли придбати бажаний транспорт. Автокредит за держпрограмою суттєво допомагає споживачеві в покупці, а виробнику в отриманні прибутку. Покупцеві залишається лише зробити вибір серед різноманіття моделей авто та банків, що надають пільгове кредитування.