Кредит довіри від Ощадбанку: умови кредитування бізнесу

689

Ощадбанк – одна з найбільш наЕкшн них банківських організацій. Крім того, що ця компанія має широкий спектр продуктів зі споживчого кредитування для фізичних осіб, Ощадбанк також надає кредити на розвиток малого бізнесу. Одним з найбільш ефективних і вигідних продуктів є кредитна програма «Довіра», з умовами якої ми сьогодні ознайомимося.

Що таке кредит «Довіра»?

Ощадбанківську програма «Довіра» підходить як для невеликих компаній з оборотом менше 60 млн в рік, так і для ІП. Такий кредит має на увазі під собою позику під відсотки на будь-які потреби свого підприємства. Банк не обмежує клієнтів, на які саме цілі їм брати грошові кошти. Достатньо буде надати заяви в письмовій формі, ніяких перевірок, на що були витрачені гроші, надалі не буде. Хоч це і цільовий кредит на розвиток бізнесу, але мета тут є скоріше формальністю.

Стаття в тему: тарифи на послуги Ощадбанку для фізичних осіб

Ще однією особливістю «Довіри» від Ощадбанку є те, що немає необхідності надавати поручителів або заставу у вигляді автомобіля або нерухомості. Але у разі надання забезпечення якості гарантії банк надасть кредит з низькою відсотковою ставкою.

Поетапна інструкція оформлення

 • Для початку необхідно звернутися у відділення банку для первинної консультації, де фахівець детально ознайомить вас з умовами програми «Довіра», відповість на всі ваші запитання, а також проведе інструкцію по тому, які слід підготувати документи. Вам буде призначено подальша зустріч з експертом.
 • Далі необхідно звернутися у відділення Ощадбанку для заповнення анкети, а також передати всі підготовлені документи (про них ми розповімо нижче). Також вам потрібно буде призначити час, коли спеціаліст банківської організації зможе відвідати ваш бізнес для проведення аналізу щодо можливості надати вам кредит.
  Якщо ви вирішите скористатися послугами гарантії, то фахівець запропонує вам заповнити анкету для цієї мети. При цьому звертатися до самого гаранта не буде необхідності. Гарантія збільшить ваші шанси на отримання позитивного рішення по кредиту.
 • Протягом трьох робочих днів після подання заяви та оцінки вашого бізнесу Ощадбанком компанія надасть вам відповідь про позитивне рішення на видачу кредиту. У цей момент, якщо актуально, слід сплатити гаранту винагороду.
 • Завершення угоди, підписання договору та отримання кредиту.
 • Умови отримання кредиту по продукту «Довіра» від Ощадбанку

  Як вже говорилося раніше, кредит видається ІП і малому бізнесу, чий річний оборот не перевищує 60 млн рублів. При цьому можна розділити програму для тих ІП та малого бізнесу, які скористаються послугами гаранта, і тих, хто обійдеться без надання гарантії. У першому випадку мінімальна сума кредиту становить 30 000 рублів, а максимальна-до 1 000 000 рублів. У другому – мінімумом буде 80 000, а межею 3 000 000 рублів.

  Кредитний договір оформляється терміном від 6 місяців і до 3 років. При цьому відсутні різні комісії за видачу кредиту, а також мораторій на дострокові погашення. Поручителями для ІП можуть бути фізичні особи, а для юридичної особи – власник бізнесу. Ніякого додаткового застави банк не вимагає. Для тих ІП, хто скористається послугами гаранта, гарантія повинна бути на весь термін за кредитним договором і покривати не менше 50% від суми основного боргу згідно графіку погашення.

  Процентні ставки «Довіри»

  Відсотки по кредиту будуть залежати від терміну кредитного договору, а також від забезпечення кредиту гарантією. Більш вигідні умови для тих, хто скористається послугою гарантів. Такий кредитний договір можна оформити під 18,5-19% річних.

  Для стандартних позичальників процентна ставка буде варіюватися від 20 до 24%. Для кожного клієнта використовується індивідуальний підхід, тому, щоб точно дізнатися, під який відсоток банк видасть кредит, слід безпосередньо звернутися до консультанта. Багато в чому більш вигідні умови нададуть тим ІП і представникам малого бізнесу, хто оформив розрахунковий рахунок в Ощадбанку.

  Основні вимоги до позичальників за програмою «Довіра»

  Основною вимогою банку є вік клієнта. Він повинен становити не менше 23 років, при цьому особи, яким немає 25 років, повинні мати успішний бізнес протягом одного року. Верхня планка віку не повинна перевищувати 60 років на момент погашення кредиту.

  Також потрібно постійна прописка за місцем оформлення кредитного договору, оформлена не раніше ніж півроку тому. І сам малий бізнес (як для юросіб, так і для ІП) повинен успішно функціонувати не менше 6 місяців. Такі умови не піЕкшн дуть для тих, хто вирішив оформити кредит на бізнес з нуля.

  Існують і деякі обмеження по термінах малого бізнесу для ІП у певних сферах. Наприклад, будівельний і виробничий бізнес для отримання схвалення від Ощадбанку повинен існувати не менше 24 місяців. А компанії, що надають клінінгові послуги чи займаються ремонтом приміщень, монтажно-будівельними роботами, повинні функціонувати не менше 18 місяців. Ці умови стосуються і організацій, що займаються вантажоперевезеннями та оптовою торгівлею.

  Які потрібні документи?

  Ощадбанк висуває ряд умов по тим документам, які знадобляться для позитивного рішення банку:

 • Анкета позичальника в стандартній формі, що надається банком-кредитором.
 • Паспорт громадянина РФ для ІП, юрособам потрібні паспорти учасників бізнесу.
 • Військовий квиток.
 • Документ, що підтверджує реєстрацію як ІП або юридичні особи.
 • Заява на гарантію (якщо актуально).
 • Документи щодо фінансової характеристиці бізнесу та господарської діяльності, до них відносяться:
  • необхідні ліцензії (якщо актуально);
  • договори оренди приміщень, обладнання, транспорту та ін;
  • квитанції про сплату податків;
  • довідка про постановку на облік в податковому органі;
  • фінансовий звіт за попередній період з відміткою з податкової про прийняття.

  Можуть знадобитися і додаткові документи або довідки, про них вам розповість безпосередньо фахівець, який буде приймати від вас заяву.

  Основні параметри кредитного договору

  Заява та всі документи будуть розглянуті протягом 3 робочих днів, після чого вас запросять на завершення угоди. Грошові кошти, згідно з умовами договору, будуть переведені на розрахунковий рахунок в банку, а для ІП можна оформити переведення і на рахунок фізичної особи.

  Погашати кредит слід згідно з графіком, причому клієнт сам може вибрати, аннуїтетним або диференційним способом оплачувати кредитний договір. Банк не висуває мораторію на дострокове погашення та не нараховує додаткових комісій. Але в разі допущення простроченої заборгованості Ощадбанк стягує штраф у розмірі 0,1% від суми боргу на щоденній основі.

  Таким чином, пропозиція Ощадбанку є досить вигідним для тих підприємців, які володіють успішним бізнесом і орієнтовані на розвиток своєї справи. Умови будуть значно краще для тих, хто вже є клієнтом банку: або раніше оформляв бізнес-кредит, або відкрив РКО в Ощадбанку.

  Також на позитивне рішення з боку банку багато в чому впливає наявність простроченої заборгованості за попередніми кредитами або борги по податках. У середньому, якщо ви вперше звертаєтеся в банк за отриманням кредиту на розвиток бізнесу, на «Довірі» в Ощадбанку можна отримати пропозицію від 21 до 23%.