Як вибрати домен

12-21-2018

Как выбрать домен
У Росії на сьогодні працює понад 20 реєстраторів в зоні .ru, різного розміру і з різним підходом до бізнесу. Ми є партнером найбільшого з них, Ру-Центру (www.nic.ru), однак працюємо і з декількома іншими. Якщо вам чому-небудь не сподобається робота одного реєстратора, ви завжди можете передати домен на обслуговування до іншого реєстратора.
Також хочемо вам порекомендувати https://regery.com.ua/ru/domains/search
Реєструйте домен тільки на того, хто дійсно повинен бути її реальним власником. Не варто реєструвати свій домен на найманих працівників, розробників сайту підставних осіб, Інакше при такому підході ці люди опиняться повноправними власниками домену і зможуть ним розпорядитися на свій розсуд, можливо – всупереч вашій волі і не в ваших інтересах.
Однак саме зони .ru і .рф зазвичай стають першочерговим об’єктом уваги з боку різних вітчизняних регулюючих і правоохоронних органів. Це може торкнутися не конкретно вашого домену, а правил реєстрації доменів у всій зоні .ru або .рф взагалі. Якщо ви побоюєтеся подібних дій, можливо, вам варто звернути увагу на інші зони.
Зона .SU спочатку був виділений для Радянського Союзу. Після розпаду СРСР колишні союзні республіки, які стали незалежними державами, одержали власні національні зони (.RU, .UA, .KZ тощо), а зона .su була призначена до ліквідації в майбутньому. Однак у 2001 році реєстрація в зоні .su була відновлена, хоча це викликало протести з боку частини інтернет-громадськості.
Також існує багато “тематичних” зон. Деякі з них були створені цілеспрямовано (наприклад, .COOP – для кооперативів і спільних підприємств .TRAVEL – для турфірм та інших організацій, що мають відношення до індустрії подорожей і відпочинку, тощо). Як правило, для реєстрації доменів в таких зонах необхідно попередньо зареєструватися і підтвердити свій статус через одну з уповноважених організацій.
Деякі подібні домени спочатку призначалися для невеликих держав, але виявилися співзвучними якої-небудь популярної абревіатурі. Найбільш відомий приклад – зона .TV, спочатку призначалася для Тувалу, але фактично використовується телекомпаніями. Аналогічні зони .CC (Commercial Company або Credit Card), і т. п.