Як взяти кредит у банку під заставу нерухомості?

629

В процесі підбору програми кредитування, майбутній позичальник оцінює відразу кілька параметрів, приділяючи особливу увагу доступності позики та підсумкової переплаті за відсотками. З іншого боку, кредитор, розглядаючи заявку, ретельно вивчити досьє клієнта і його платоспроможність. Коли є сумніви в успішному розгляді заявки, виходом із ситуації стане кредит під заставу квартири. Подібні пропозиції є в портфелі будь-якого крупного банку, надаючи вигідні умови в обмін на гарантії повернення, забезпечені заставним майном.

В якості застави банк може приймати різні види майна, проте нерухомість залишається найбільш наЕкшн ним і стабільним варіантом, що дозволяє кредитору видати позикові засоби з мінімальним ризиком для себе.

Чи можна взяти кредит під заставу нерухомості

Одним з найбільш відомих варіантів кредитування з заставою нерухомості є іпотека. Тисячі сімей щорічно набувають кредитні квартири, передаючи їх заставне забезпечення до повної виплати боргу. Однак, крім іпотеки, є й безліч інших програм, що дозволяють взяти кредит у банку під заставу квартири, будинку і т. д.

Щоб отримати кредитну лінію, позичальник повинен підтвердити своє бездоганне платіжне досьє, що не завжди можливо. Якщо в стандартних умовах клієнт може підвищити шанси на схвалення, подавши запит на кредит під заставу квартири, з простроченнями за попередніми позиками подібний варіант може виявитися єдино можливим.

Програма має безліч плюсів для обох сторін, однак тягне за собою додаткові ризики та обмеження для позичальника. Щоб успішно отримати та повернути кошти банку, взяті в кредит під заставне забезпечення, необхідно ретельно проаналізувати деталі програми і вивчити умови, що підписуються в договорі.

Навіщо брати позику під заставу будинку або квартири?

Кредитування з заставним забезпеченням невипадково користується попитом. У деяких ситуаціях, вона є єдиним можливим рішенням проблеми фінансування, в інших – дає додаткові переваги і вигоди, адже взяти кредит під заставу квартири можна під більш низький відсоток (в середньому, близько 11,0%), збільшуючи доступну суму з урахуванням вартості пропонованого в заставу житла.

Позика під заставу є відмінною альтернативою, як споживчим кредитування, так і іпотеці, поєднуючи в собі характеристики обох програм, виходячи з поставлених цілей:

 • Придбання нової нерухомості, що будується. На відміну від іпотеки, банк не буде висувати спеціальних вимог до предмета покупки, не обмежуючи вибір позичальника. Оформляючи покупку житла в споруджуваному будинку за низькою вартістю, позичальник використовує кошти банку, а після здачі об’єкта в експлуатацію продає квартиру і розраховується з кредитором, отримуючи при цьому прибуток у вигляді різниці між ціною кредиту і продажу.
 • Зведення будинку або проведення капремонту. Якщо кошти потрібні для будівництва житлового будинку, замість споживпозики можна використовувати більш вигідний варіант із заставою, економлячи на переплати банку.
 • Залучення капіталу в стадії відкриття або розширення бізнесу. Важко знайти банк, готовий надати позику підприємцю. Крім крайньої настороженості щодо будь-яких інвестицій при стартапі, умови, пропоновані фінансовою установою, далеко не ідеальні. Якщо позичальник бере кошти з гарантією повернення боргу з відсотками, не звітуючи про цільове призначення грошей, шансів отримати хороші умови, якщо в заставу банку передати особисту власність.
 • Придбання вторинного житла при відсутності власних коштів на покупку. Дозволяє обійтися без першого внеску і не витрачати час на узгодження майбутньої угоди. Є відмінною альтернативою класичної іпотеки.
 • Терміновий пошук додаткових коштів. Коли фінансова ситуація позичальника тимчасово вийшла з-під контролю, виникли форс-мажорні обставини, що вимагають великих витрат, замість дорогих мікропозик або нецільових споживчих програм, розумніше оформити кредит із забезпеченням. Банк надасть суму, оцінивши запропонований варіант застави і розрахувавши оптимальний ліміт, який гарантує беззбиткову кредитора.
 • Збираючись позичити кошти у фінансовій організації, важливо пам’ятати про ризик втрати власності, якщо повернути борг вчасно не вдасться.

  Яка квартира піЕкшн де під заставу?

  Як і при іпотечних операціях, фінансова установа повинна бути упевнена в тому, що при негативному розвитку сценарію боржник поверне суму разом з набежавшими відсотками і штрафами. З цієї причини, до заставної власності висувається ряд вимог, які підтверджують високу ліквідність і можливість швидкої реалізації житла у разі неповернення.

  Більшість банків вимагає дотримання наступних характеристик:

  • розташування об’єкту в регіоні присутності банку;
  • розташування в будинку, крім крайні поверхи;
  • задовільний стан квартири, оснащення необхідними інженерними комунікаціями;
  • малий знос будівлі (виключаючи аварійні і старі будови, які чекають зносу або капремонту);
  • повна відповідність планування заявленої документації;
  • оформлення у приватну власність без будь-яких обмежень і обтяжень.

  Банки видають кредити під заставу нерухомості

  Збираючись оформити кредит під квартиру, необхідно попередньо провести ретельне дослідження діючих банківських програм, звертаючи увагу на наступні параметри:

 • Величина ставки.
 • Доступна сума ліміту (встановлюється, виходячи з певного відсотка від оціночної вартості об’єкта 60%- 80%).
 • Тривалість погашення. Якщо немає гарантії у швидкому поверненні коштів, рекомендується звернути увагу на кредити з максимальними термінами (до 30 років) з можливістю дострокового погашення.
 • Оперативність прийняття рішення (має особливу цінність, якщо гроші потрібні терміново).
 • Додаткові витрати на страховку і супутні витрати.
 • Окремо розглядають пропозиції, де можна взяти позикові гроші, громадяни із зіпсованою репутацією. Різні фінансові установи мають різний підхід до кредитної історії клієнта. При наявності в минулому прострочень, рекомендується вивчити список банків, відомих своїм лояльним ставленням до позичальників.

  Східний Банк

  До числа найбільш доступних програм відносяться позики від Східного Банку. Заставним забезпеченням може виступати не тільки нерухомість, але і транспорт.

  Для власників приватної власності банк підготував вигідні умови кредиту з оформленням заставного забезпечення:

 • Ліміт коштів – 300 тисяч – 15 млн рублів.
 • Ставка – від 10% річних (на розсуд банку ставка може збільшуватися до 26%).
 • Термін погашення – до 20 років.
 • Кредит під квартиру можуть оформити громадяни РФ, які досягли 21 року, мають стабільний заробіток і стаж від 3 місяців поточного роботодавця.

  Подача онлайн-заявки значно заощадить час розгляду та оформлення договору.

  Райффайзенбанк

  З допомогою нецільового позики із заставним забезпеченням клієнти Райффайзенбанку можуть швидко вирішити свої фінансові труднощі, надавши в заставу приватну власність.

  Вимагаючи мінімум підтверджують дохід документів, банк надає відмінну можливість фінансування на наступних умовах:

 • Мінімальна ставка – 11,99%.
 • Погашення – протягом 15 років.
 • Максимальний ліміт коштів – не більше 15 млн рублів (в залежності від результатів оцінки застави).
 • Совкомбанк

  Інтерес до пропозиції Совкомбанку викликаний шансом отримання великої позики за низькою ставкою навіть особами пенсійного віку. Якщо клієнт відноситься до категорії постійних, є шанс отримати кошти без пред’явлення додаткових довідок від роботодавця та інших документів, що підтверджують дохід.

  Максимальна сума кредиту під заставу квартири обмежена 60% від оціночної вартості, встановленої незалежними експертами, але не більше 30 мільйонів рублів.

  Мінімально можлива позика – від 300 тисяч рублів під процентну ставку 18,9%.

  СКБ-Банк

  Оптимальним варіантом фінансування, якщо потрібно отримати кредит готівкою під заставу квартири, стане співпраця з СКБ-банком.

  Програма передбачає спрямування коштів на купівлю споруджуваних або зданих об’єктів, включаючи пайове будівництво або придбання паїв. Гроші також можуть бути використані на оформлення землі та зведення будинку на ділянці під ІЖС.

  Кредитна лінія: не менше 0,5 млн рублів.

  Період погашення: до 10 років.

  Відсоток: від 15,0% в рік.

  При необхідності клієнт може залучити додаткових позичальників (не більше 2). Це дозволить збільшити граничний ліміт суми.

  Дають кредит під заставу з поганою кредитною історією

  Якщо у людини погана кредитна історія, отримати нову позику буде не так просто. При наявності в минулому проблем з виплатами за кредитами, доведеться обмежить пошук оптимальної програми пропозиціями кредиторів, які висувають мінімальні вимоги до майбутнім клієнтам.

  Слід бути готовим, що навіть наявність майна, яке може бути передано в заставу, що не дозволить отримати велику позику – більшість пропозицій обмежить ліміт 60% від вартості застави.

  Якщо в минулому була заборгованість по виплатах, рекомендується детальніше вивчити пропозиції банків, відомих своєю лояльністю до клієнтів: РосЕвроБанк, Альфабанк, Траст Банк.