Як взяти кредит без офіційного працевлаштування

578

Якщо людина ніде не працює, це не означає, що він не може взяти кредит. Звичайно, в більшості випадків для банків важливо, щоб позичальник був офіційно влаштований на роботу, так як це передбачає наявність у нього стабільного доходу. Але можливо отримати кредит безробітному, якщо клієнт зможе показати, що виплата боргу не складе для нього праці. Наприклад, якщо інвестор або живе на доходи від продажу авторських прав.

Умови позики безробітному особі

Головна умова, щоб можна було отримати кредит безробітним, – показати, що немає проблем з отриманням постійного доходу. Традиційно вважається, що таке надходження грошей забезпечується тільки роботою, і це підтверджується довідками та виписками з рахунку або зарплатної карти. Однак у громадян може бути безліч джерел доходів, які цілком можуть піЕкшн ти для банку:

 • інвестиції, у тому числі такі, що приносять фіксований доход (з вкладів, облігацій тощо);
 • авторські відрахування й гонорари на постійній основі;
 • довідки 3-ПДФО за минулі роки або один рік, що показують наявність доходу, з якого було сплачено податок (наприклад, від здачі квартири в оренду);
 • договори на надання приватних послуг позичальником третім особам в якості спеціаліста (піЕкшн де для лікарів, адвокатів, фрілансерів, письменників і представників «вільних» професій) і т. д.

Для непрацюючих позичальників головне – показати, що їх постійного доходу вистачить для оплати майбутньої заборгованості. Якщо правильно зібрати всі документи і надати достатню кількість паперів, то отримати кредит без офіційної роботи цілком можливо.

Ідеально, якщо потенційний позичальник має «білу» кредитну історію, не обтяжений сім’єю (утриманцями) та іншими боргами. Природно, у нього не повинно бути судимості. При виконанні цих вимог шанси отримати гроші прямо на карту набагато вище.

Надання застави

Другий спосіб отримати кредит без офіційного оформлення на роботу – надати банку в заставу будь-яке майно. Багато установ, у тому числі Россельхозбанк і Ощадбанк, готові надати не тільки кредит, а й іпотеку під заставу великого майна. При цьому діє кілька умов:

Стаття в тему: Як взяти іпотеку Россельхозбанк?

 • саме майно стає обтяженим на користь банку;
 • розмір кредиту або іпотеки складе не більше 80% від оціночної вартості застави;
 • майно має повністю належати позичальнику (в крайньому випадку – на правах спільної часткової власності).

У разі надання застави можливо взяти кредит без офіційного працевлаштування, так як в цьому випадку оцінюється не платоспроможність позичальника, а вартість належного йому майна. Надаючи заставу, можна отримати навіть іпотеку, якщо ціна квартири не захмарна і у позичальника вистачить власних коштів на оплату початкового внеску.
В якості застави непрацюючі позичальники можуть надати:

 • Квартиру або будинок.
 • Земельну ділянку.
 • Автомобіль.
 • Сільськогосподарську техніку, причепи, мотоцикли і т. п.
 • Дорогу побутову техніку.
 • Предмети мистецтва або розкоші.
 • У виняткових випадках в якості застави можуть виступати цінні папери, інвестиційні монети і т. п.

  Якщо разом із наданням застави людина зможе показати джерела постійного доходу, то його шанси взяти кредит без офіційної роботи зростуть.

  Поручителі і созаемщики

  Більшість великих банків, наприклад, Россельхозбанк, дозволяють отримати кредит для безробітного клієнта, якщо той залучить до сплати боргу поручителів і позичальників. Особливо актуально це при оформленні великих сум в борг – наприклад, іпотеки.

  Поручителі і созаемщики несуть ту ж відповідальність за несплату зобов’язань, що й основний позичальник. Зазвичай в їх якості виступають чоловік або близькі члени родини, іноді – друзі та колеги і дуже рідко – роботодавець. Чоловік в будь-якому випадку повинен дати свою згоду на оформлення договору.

  Стаття в тему: Що робити, якщо нема чим платити кредит

  Якщо принципово оформити позику на безробітного громадянина, то йому необхідно залучити до «справи» як можна більше працюючих позичальників. Якщо їх сукупного доходу вистачить для забезпечення зобов’язань, то банк дає кредит заявнику з більшою ймовірністю.

  У разі, якщо оформлюється невеликий позику, то кошти можна отримати прямо на карту.

  Кредит без довідок та поручителів: чи можливо?

  Деякі банки залучають рекламними пропозиціями в стилі «Допоможемо оформити кредит без застави і поручителів», «Швидкі позики на мапу», «Позика безробітним» і т. д. В більшості випадків позичальники Екшн сно можуть оформити собі кредит, але умови таких договорів рідко бувають вигідними.

  Банки, залучаючи неблагонаЕкшн них позичальників, прагнуть скоротити ризики і перекласти їх на плечі власних клієнтів. Так, якщо виділяються позики безробітним, зазвичай умови більш жорсткі:

  • підвищена процентна ставка (іноді в 1,5-2 рази вище базової);
  • невелика сума, що видається в одні руки;
  • великі вимоги до оформлення інших довідок і документів;
  • необхідність залучення поручителів;
  • обов’язкове оформлення страховки;
  • отримання докладних відомостей про належить позичальнику майно.

  Кредитні карти і спецпропозиції

  В більшості випадків простіше не оформити кредит безробітним, а отримати кредитну карту. За ним, як правило, встановлений невеликий кредитний ліміт – в межах 50 тисяч рублів. Їх часто дають не тільки безробітним, але й постійним клієнтам і за акції. Іноді вони йдуть в якості бонусу при оформленні вкладу.

  Картами зручно користуватися, якщо планується до витрати невелика сума. Якщо її повернути під час пільгового періоду (до 50 днів), то тоді навіть не доведеться платити за користування коштами. Отримати кредитну картку простіше, ніж позика, оскільки базові вимоги до позичальників значно нижче. Її точно можна оформити без зайвої тяганини і довідок, і не потрібно думати, як можна взяти кредит, не маючи постійного або підтвердженого документами доходу.
  Наприклад, Россельхозбанк дає кредитки з такими умовами:

  • ставка – 23% річних;
  • ліміт – до 250 000 рублів;
  • грейс-період – 50 днів;
  • кеш-бек до 5%.

  В Ощадбанку дають карту на інших умовах:

  • ставка – 25% річних;
  • ліміт – до 600 000 рублів;
  • пільговий період – до 20 числа наступного місяця.

  У більшості випадків карти дають уже в день звернення – але ліміти по ним нижче, ставки – вище.

  Де простіше отримати?

  Часто виникає питання, в яких банках простіше взяти кредит людині без роботи і є список банків, в яких можна оформити такі позики. Звичайно, що працює позичальнику простіше викликати довіру у співробітників кредитно-фінансової установи, але великі організації, такі як Россельхозбанк, Газмпромбанк або Сбербанк, оцінюють клієнтів по багатьом параметрам.

  Якщо надати заставу або прилягти поручителів, то отримати кредит стає набагато простіше, іноді навіть не потрібно пред’являти відомості про доходи. Наприклад, в Россельхозбанк продумана ціла іпотечна програма з видачі житлових позик під заставу вже наявної нерухомості.
  Якщо цікавить, які організації можуть дати кредит без зайвих довідок про роботу, то потрібно звертатися або у великі федеральні банки (за наявності інших джерел доходу) або у дрібні регіональні, які борються за кожного клієнта. Але потрібно бути готовим до підвищених ставок і меншими сумами.

  Оптимальний варіант для безробітного – оформити кредитну карту. Її можна відкрити хоч в Россельхозбанк, хоч в Літо Банку – цей продукт пропонують всі банківські установи без винятку.

  Звертайтеся – допоможемо знайти оптимальний варіант.