Як позбутися від цвілі

6-17-2020


Цвіль – звичайна справа. Рідкісна ванна кімната не страждає від цієї проблеми. Пліснявий грибок неприємний. Він любить вологі і темні приміщення. Якщо не сприймати його всерйоз, боротьба з ним може зайняти тривалий час. Також хочемо вам порекомендувати кращий засіб від плісняви, за доступною ціною.

Ванна кімната – це приміщення, в якому гігієнічність і чистота мають першочергове значення. І якщо наявність мильного нальоту на дзеркалі або кахлі ще можна пережити і відкласти прибирання на пару днів, поява чорної цвілі вимагає невідкладних дій.

На відкритому повітрі, в природі, спори грибка не здатні завдати істотної шкоди здоров’ю людини. Інша справа, якщо з’явилася цвіль в будинку. Особливо небезпечна чорна цвіль для людини у ванній кімнаті, так як пара відкриває пори, чим полегшує процес попадання спор в організм.

Спори цвілі потрапляють всередину тіла і через дихальні шляхи. Небезпечні для людини або тварини є мікотоксини, які виробляє цвіль.

На тлі зниженого імунітету, особливо у дітей, спостерігаються часті простудні захворювання, запалення легень. Не рідкісні стоматит, кон’юнктивіт, молочниця, носові кровотечі.

При наявності у людини алергії такі симптоми будуть відчуватися постійно:

Небезпека цвілевого гриба (а саме ним і є чорна пліснява) полягає в тому, що він провокує виникнення захворювань дихальних шляхів, астми і алергії. Найнебезпечніше канцерогенний вплив, що призводить до онкологічних захворювань – раку печінки і легенів, серйозним ураженням опорно-рухового апарату, кісткової системи.

Боротися з шкідливими спорами складно, тому краще запобігати їх появі і розмноженню. Для цього варто знати, що сприяє виникненню шкідника.

Які ж причини виникнення цієї проблеми і як з нею боротися?

Вологість – головний мешканець ванної кімнати. Наявність вологи, здавалося б, очевидно у ванній кімнаті, адже без неї приміщення не було б функціональним. Але цвіль з’являється не від води на стінах приміщення. У ванній постійно циркулює вологе повітря, який створює вологе середовище. А підвищений рівень вологості сприяє розвитку грибка. Основними причинами цвілі вважають погану вентиляцію і нерівномірний прогрів кімнати. Тому є необхідність ретельної вентиляції приміщення після водних процедур. Пам’ятай і про те, що ванна кімната повинна бути теплою і опалювальної.

Так само темряву люблять не тільки вампіри. Пліснявий грибок любить темні приміщення. Тому один з варіантів боротьби з грибком у ванній кімнаті – сонячне світло. Грибок не квітка, сонячне світло його вб’є. Але, на жаль, при нинішній плануванні більшості ванних кімнат це не враховується та їх роблять без віконних прорізів.

Також, причинами появи грибка може стати промерзання стін, неякісна закладення швів, тріщини в кладці, проблеми з каналізацією та водопроводом. Слід зауважити, щоб позбутися від цвілі необхідно усунути причину її появи. Тільки після цього можна приступати до знищення шкідливого речовини.

Що робити, якщо цвілевий грибок вже з’явився?

Є кілька способів боротьби. Якщо грибок ще не дуже глибоко проник в поверхню, від нього можна позбутися за допомогою хімічних засобів, які можна придбати в господарських магазинах.

Одним з найбільш ефективних способів позбавлення від небажаного чорних плям на стінах і сантехніці вважається використання протигрибкових хімічних препаратів.