Як одержати автокредит за двома документами?

483

З розвитком ринку автокредитування стало простіше купувати автомобілі – навіть при нестачі власних коштів. Російські банки пропонують безліч програм, що дозволяють обходитися без яких-небудь вкладень з боку майбутнього автовласника. Автокредит за двома документами без початкового внеску являє собою самий простий і швидкий спосіб обзавестися новим автомобілем, витративши при цьому мінімум коштів і зусиль. Так званий експрес-кредит відноситься до споживчого виду кредиту, що не потребує підтвердження власних доходів та інших допоміжних довідок.

Особливості позики за двома документами

Особливостями експрес-кредитування є відсутність необхідності в поручителів і швидкі терміни розгляду заявки. Автокредит вимагає наявності заставного забезпечення, а об’єктом застави є придбаний транспорт.

Експрес-кредит не передбачає великого списку документів, який вимагається при оформленні позик на дорогі покупки. До даного виду банківських послуг звертаються громадяни в наступних ситуаціях:

 • Термінова потреба в покупці.
 • Неможливість підтвердити офіційне працевлаштування.
 • Відсутність довідок про трудовий дохід.
 • Занадто малий розмір підтвердженого офіційного заробітку.
 • Програма експрес-кредиту дозволить взяти машину при наявності всього двох паперів: основного цивільного документа та другого додаткового посвідчення особи.

  Звертаючись за оформлення подібного позики, слід бути готовим до більш жорстких умов видачі банківських коштів, однак при бажанні можна підібрати найбільш оптимальний варіант з тих, які діють в кредитних організаціях на поточний момент.

  До особливостей автозайма з мінімальним набором документів відносять наступні характерні риси:

  • обмежена кредитна лінія, що не дозволяє купити дорогу іномарку;
  • менший термін погашення порівняно з класичним автокредитом (максимальний період для погашення не перевищує 5 років);
  • підвищена процентна ставка (як правило, експрес-кредит спричиняє збільшення переплати на 3-7%);
  • обов’язковість оформлення каско.

  Категорії громадян, які мають шанси на автокредит за 2 документам

  Отримання позики на автомобіль за двома документами передбачає підвищені ризики для банку – обмежена кількість довідок не дозволяє службам банку з упевненістю очікувати стовідсоткового повернення коштів з оплатою відсотків у необхідні терміни.

  Існують загальні вимоги до позичальникам, які мають високі шанси на отримання позики:

 • Громадянство РФ / реєстрація на території країни.
 • Вікові обмеження в межах працездатності позичальника – 21-55 років.
 • Якщо позичальником є чоловік, необхідно підтвердження, що на момент звернення за позикою він не підлягає призову і не проходить строкову службу.
 • Загальний стаж офіційного працевлаштування повинен перевищувати 1 рік.
 • Банки, як правило, надають послуги кредитування, якщо адреса постійної реєстрації громадянина знаходиться в межах обслуговування одним з філій банку (в регіоні присутності банку).
 • Наявність довідок, що підтверджують дохід, передбачає менші ставки за відсотками.
 • Якщо громадянин є клієнтом банку (отримує пенсію чи заробітну плату на картку, випущену певної кредитної організацією), шанси на позитивний відповідь банку та низькі відсотки набагато вище, при цьому термін розгляду заявки скорочений.
 • Чим вище частка початкового внеску, тим краще буде пропозиція позики.
 • При визначенні умов автозайма спостерігається наступна закономірність: чим більше у банку буде гарантій повернення виданих клієнту коштів у повному обсязі і своєчасно, тим вище шанси отримати схвалення на кредит з більш вигідними умовами.

  Так як автокредит за двома документами не передбачає підготовку довідок про заробітну плату та інших документів, що підтверджують трудову діяльність позичальника, відсоток, призначений банком, швидше за все, буде вище, ніж при стандартному розгляді заявки.

  Умови отримання

  Одним з основних умов укладення договору з банком є покупка авто через автосалон, тобто продавцем машини повинно виступати юридична особа. Купівля транспорту з рук можлива тільки при оформленні нецільового кредиту (споживчого), при якому не потрібно буде погоджувати угоду з банком, однак ставка за кредитом буде вища.

  Документи позичальника

  Крім паспорта, у претендента можуть запросити другий документ з числа перерахованих нижче:

  • свідоцтво платника податків (ІПН);
  • СНІЛС;
  • воЕкшн ське посвідчення;
  • закордонний паспорт;
  • військовий квиток тощо

  Окремі кредитні організації видають позики з мінімальним пакетом паперів, запитуючи в якості другого документа 2-ПДФО або трудової книжки (завірену у роботодавця копію).

  Тим не менш позитивна історія та наявність оформленої картки, емітованої банком, дозволяють сподіватися, що з видачею експрес-кредиту навіть без довідок про доходи проблеми не буде.

  Ще один документ, який потрібно кредитору після оформлення угоди, – ПТС на куплену машину. Транспортний засіб буде знаходитися в заставі протягом усього терміну кредитування, тому ПТС буде зберігатися в банку аж до закриття позики.

  Способи оформлення

  Необов’язково спочатку звертатися у відділення банку для того, щоб подати попередню заявку. Найчастіше розмова про автокредитом виникає при відвідуванні автосалону. Більшість автомобільних дилерів на території салону мають невеликі офіси банків, які співпрацюють з продавцем. Відразу на місці можна подати кілька заявок різним банкам і дочекатися попереднього рішення.

  Також заявка може подаватися онлайн не виходячи з дому. В такому випадку клієнт самостійно заповнює необхідні особисті відомості в анкеті, бланк якої є на офіційних інтернет-ресурсах різних банків.

  Звертаючись безпосередньо в автосалон, покупець може отримати цікаві пропозиції в рамках акційної пропозиції від виробника тієї чи іншої автомобільної марки або в межах маркетингового заходу самого банку. Можна заздалегідь дізнатися про проведення акції серед новин компанії, що виробляє потрібну модель авто.

  Опис процедури покупки авто в кредит

  Процес оформлення автомобіля з допомогою позикових коштів вимагає дотримання певної послідовності зважаючи на необхідність оформлення застави на кредитне авто.

  Для того, щоб стати власником омріяного автомобіля, потрібно зробити наступні дії:

 • Визначення банку-кредитора.
 • Відправка попередньої заявки на розгляд в банк. При експрес-кредитуванні термін отримання відповіді від кредитної організації буде мінімальним. Як правило, головною підставою для схвалення заявки стане підтвердження платоспроможності і хорошої кредитної історії.
 • Вибір машини, оптимально підходить клієнту, в автосалонах.
 • Укладення попереднього договору з автодилером.
 • Подача документів по угоді на остаточне схвалення в банк.
 • Підписання договору про кредитування, оформлення супутніх документів.
 • Кошти за договором перераховуються безпосередньо на рахунок організації-продавця.
 • Передача ПТС купленого автомобіля на зберігання в банк.
 • Актуальні пропозиції автокредиту з мінімумом документів

  Якщо у майбутнього автовласника немає ні часу, ні можливостей займатися пошуком найбільш вигідної пропозиції по фінансуванню покупки, можна звернутися до найпростішим способам оформлення:

 • Банк Тінькофф. Єдиний банк в Росії, що пропонує свої послуги всім категоріям громадян без необхідності відвідування офісу, видає кредитки серії «Платинум» з правом використання кредитного ліміту в 300 тисяч рублів. Заявка оформляється онлайн, а відповідь схвально банку приходить протягом декількох хвилин. До переваг такої карти відносять 55-денний пільговий період, коли відсотки за витрачені на придбання авто кошти не нараховуються. Доставка карти зЕкшн снюється в межах 2 найближчих днів. За свої послуги банк візьме 19,9% річних від витраченої суми.
 • Совкомбанк. В рамках кредиту без початкового внеску під заставу старого автомобіля дозволяє придбати машини дорожче, так як ліміт коштів сягає 1 млн рублів. Ставка за виданий позику – 17,0%. Банк висуває свої вимоги до об’єкта застави – рік випуску не більше 19 років до моменту звернення в банк, позичальником може стати громадянин, який офіційно працевлаштований, проживає в місті присутності офісу банку. Окремою вимогою є наявність стаціонарного міського телефону – робочого або домашнього.
 • Якщо є час, можна підшукати більш підходящі варіанти покупки автомобіля за 2 документам:

  • ВТБ 24 пропонує взяти кредит «Автоекспрес», гарантуючи практично моментальне розгляд заявки. Заявник може купити авто будь-якого виробника (вітчизняного або іноземного). Початковий внесок – від 20%, а ставка починається від 15,9% (залежить від терміну погашення). По даній програмі можна взяти від 300 тисяч до 1,5 млн рублів.
  • Русфинанс Банк дозволяє отримати до 1,2 млн рублів за 2 з документами. Процентна ставка варіюється, в залежності від суми стартового внеску, від 19,5%. Договір укладається на 5 років. Покупка поліса страхування допоможе знизити ставку.
  • Сетелем Банк дозволяє отримати необхідну для покупки автомобіля суму або повністю оплатити авто за рахунок банківських коштів. Автокредит без підтвердження доходів видається в межах 2 млн рублів, якщо об’єктом купівлі є іномарка. Купити вітчизняний транспорт можна з використанням позики до 1,5 млн рублів. Відсоток за використання банківських коштів – 19,5-21,0%.

  Автомобіль в кредит за двома документами

  Якщо автокредити за двома документами пропонують багато банків, то без наявності стартового капіталу шанси знайти прийнятний варіант кредитування значно нижче. Внесення початкової суми дозволяє банку з більшою впевненістю розраховувати на повне повернення боргу зі сплатою відсотків, адже наявність заощаджень – сигнал про матеріальне благополуччя і відповідальності людини. Якщо заявник не може надати документи, що підтверджують трудові доходи, пошук гідного автопредложения істотно ускладнюється.

  Найпростіший спосіб покупки машини без заощаджень – взяти споживчий нецільовий кредит на внесення першого внеску. Однак умови нецільового кредитування істотно жорсткіше, а сам позичальник набуває подвійні фінансові зобов’язання: за основним кредитом і споживчим кредитом.

  Зведена таблиця дозволить розібратися в діючих банківських програмах без першого внеску і знайти найбільш підходящий варіант:

  Банк Хв. ставка, % Кредитний ліміт, руб. Термін погашення
  Хоум Кредит 25,0 400 тисяч 60 міс.
  Глобекс 18,0 5 млн 84 міс.
  Ощадбанк 14,5 5 млн 60 міс.
  Альфа-Банк 20,0 5,6 млн 60 міс., якщо позичальник – офіційно працевлаштований пенсіонер;

  36 міс. – у всіх інших випадках.

   

  Газпромбанк 15,0 4,5 млн 84 міс.
  Россельхозбанк 18,5 500 тисяч 84 міс.
  Абсолют Банк 18,0 4 млн 60 міс.
  УралСиб 21,5 1,5 млн 60 міс.

  Російські банки постійно вдосконалюють свої пропозиції і коригують умови з урахуванням мінливої економічної ситуації. Перш ніж вибрати програму автокредитування, рекомендується послати кілька запитів в різні банки.

  Підписуючи позиковий договір на купівлю автомобіля, слід уважно вивчити умови банку і бути готовим до переплат по відсотках, користуючись фінансовими коштами банку з наданням всього 2 документів.