Інструкція по блокуванню вкраденої чи випадково загубленої картки Ощадбанку

2191

У разі втрати або крадіжки банківської картки у цілях безпеки необхідно терміново провести блокування пластику. Щоб зловмисники не встигли скористатися засобами, які зберігаються на картковому рахунку, потрібно скористатися одним з найбільш зручних способів, як заблокувати картку Ощадбанку. Незважаючи на те, що громадянин тимчасово позбавляється можливості використовувати кошти при безготівкових оплатах, правильні дії вбережуть особисті заощадження, залишаючи право зняти кошти готівкою у відділенні банку.

4 способи блокування картки

Для клієнтів існує 4 способи, як заблокувати картку Ощадбанку. Вибір варіанта Екшн залежить від уподобань власника:

 • Блокування за номером телефону служби підтримки, якщо потрібно терміново блокувати зарплатну картку або будь-який інший вид пластику.
 • Самостійно закрити доступ до особового рахунку через авторизований доступ в особистому кабінеті Сбербанк Онлайн – допоможе вжити заходів навіть за кордоном.
 • Через телефон, до якого підключений Мобільний банк.
 • При особистому відвідуванні офісу банку громадянин має право заблокувати чужу і свою особисту картку. Коли чужий пластик був знайдений, рекомендується звернутися у відділення.
 • Всі вищеописані шляхи Екшн підходять для всіх видів пластику: дебетового або кредитового.

  Дзвінок на гарячу лінію

  Цілодобова екстрена блокування з телефону проводиться через дзвінок на гарячу лінію за єдиним федеральним номером 8(800)555 555 0, куди надходять звернення за всіх ситуацій, що потребують термінового розгляду. Для клієнтів столичного регіону діють додаткові телефони, вказані на офіційній інтернет-сторінці банку. Якщо немає можливості зайти в мережу, контактний номер кол-центру вказують на пластиці. При наявності іншої ощадбанківської карти можна подивитися контактну інформацію на звороті пластику або на терміналі банку.

  Процедура, як заблокувати кредитну картку Ощадбанку по телефону, виглядає досить просто:

 • Достатньо зателефонувати на єдиний номер.
 • Оператору називають особисті дані держателя пластику, адресу, вказану при емісії.
 • Якщо передана інформація відповідає даних у базі, оператор попросить повідомити кодове слово.
 • В деяких випадках потрібно вказати, яка фінансова операція проводилася клієнтом останньої.
 • Цей спосіб підходить для тимчасового блокування з можливістю подальшого відкриття доступу через триденний період. Щоб остаточно заблокувати банківський продукт, потрібно особиста присутність у сусідньому відділенні.

  Мобільний банк

  Так як заблокувати карту Ощадбанку через інтернет або дзвінок в єдиний центр не завжди зручно, карту можна закрити через СМС. Для цього потрібно надіслати повідомлення на короткий номер фінансової установи 900 з текстом «БЛОКУВАННЯ*ХХХХ*КОД» або «BLOCK*4 цифри* код».

  Щоб заблокувати картку Ощадбанку через Мобільний банк, в СМС потрібно вказати останні 4 знака з номера пластику. Іноді клієнтам складно пригадати, які числа були вказані на втраченої картки. Тоді можна взяти інформацію з попередніх СМС-повідомлень, надісланих після кожної транзакції, або знайти її в договорі, укладеному при емісії.

  Громадяни зможуть заблокувати карту Ощадбанку по СМС, вказавши в повідомленні один з варіантів коду:

  • при втраті картки вводять цифру «нуль»;
  • якщо скоєна крадіжка – вказують «1»;
  • коли пластик застряг в терміналі, набирають «2»;
  • при наявності іншої ситуації, з-за чого виникла потреба у закритті доступу, вводять код «3».

  Після введення шестизначного паролю, отриманого після відправлення першого СМС, пластиковий продукт стає неЕкшн сним, і будь-яка транзакція по ньому буде неможлива. Як правило, час очікування повторного пароля не перевищує однієї хвилини.

  Найчастіше клієнти отримують повідомлення з коротких номерів 9ОО або 9ООО. Нив жодному разі не можна реагувати на такі повідомлення, так як у даних номерах замінені останні цифри заголовною буквою «О».

  Використання USSD-команди дозволить скоротити виконання блокування. Для цього клієнт відправляє коротку комбінацію «*900*03* ХХХХ*код причини#» і натискає клавішу дзвінка.

  Особистий кабінет в Ощадбанк Онлайн

  Багато клієнти вже встигли оцінити переваги роботи у особистому кабінеті через систему Сбербанк Онлайн, комфортно зЕкшн снюючи безкоштовні транзакції в інтернет-просторі. Закрити доступ до пластику і коштів на ньому допускається з допомогою даної програми за умови наявності постійного логіна і пароля, так як заблокувати картки Ощадбанку через Ощадбанк Онлайн можуть тільки авторизовані в системі користувачі.

  Щоб виключити спроби шахрайства, слід уважно перевіряти, з якого джерела зЕкшн снюється вхід в систему. Знизити небезпеку несанкціонованого доступу дозволить виконання операції входу через офіційний сайт фінансової установи. Щоб Сбербанк Онлайн заблокував картку, необхідно підтвердити розпорядження з особистого кабінету через додатковий пароль, який приходить з «900» на телефон клієнта. Якщо пластикових продуктів кілька, то в розділі карт клікають на блокування конкретного номера.

  Через пристрої самообслуговування або у філії банку

  Якщо є можливість відвідати офіс фінансової організації, як тільки була виявлена втрата пластику, рекомендується звернутися до операціоністу і негайно закрити доступ, щоб шахраї не встигли скористатися вашими грошима. Перевага варіанту, як заблокувати карту Ощадбанку при втраті, з особистої явкою до відділення полягає в можливості одночасно оформити заяву на емісію нового пластикового продукту.

  При неможливості відвідати офіс допомогу в блокуванні надасть звичайний банкомат, встановлений фінансовою структурою в громадських місцях, торговельних центрах, на вулицях. Однак подібна блокування можлива тільки за умови наявності банківської карти. Досить три рази ввести неправильний пароль при запиті авторизації в терміналі, щоб отримати тимчасову заборону на використання пластику.

  Після 3-денного блокування карта розблокується і кошти знову стають доступними для зняття і витрачання онлайн. Щоб закрити доступ остаточно, необхідно протягом триденної тимчасового блокування з’явитися в кредитну установу і написати відповідний офіційний запит.

  Що може знадобитися

  Незважаючи на те, що пропоновані банком схеми досить прості, при зверненні в банк за блокуванням буде потрібно деяка інформація про дебетової картки або кредиткою. Дані способи закриття доступу підходять для карток різного типу – від класичних до золотих карт, звичайного дизайну або персоніфікованих.

  В залежності від того, який спосіб закриття доступу був обраний, громадянину потрібні відомості наступного характеру:

 • Дані з паспорта власника.
 • Номер, нанесений на втрачений пластик.
 • Кодове слово, використовуване для перевірки доступу.
 • Якщо пластик випускається в рамках спецпрограм, співробітник відділення має право попросити пред’явити додатковий документ. Якщо для молодіжної карти буде достатньо паспорта, то для отримання пенсійних перерахувань – відповідного посвідчення.
 • Для остаточного блокування і перевипуску потрібно написати заяву в офісі кредитної установи.