Пасажирські автоперевезення як вибрати

8-30-2020

not found

Бізнес вантажоперевезень: як вибрати форму власності і систему оподаткування

Частка нелегальних вантажоперевезень неухильно скорочується. Умови, при яких водій (приватний власник) вантажівки самостійно шукає замовника, домовляється з ним про оплату, отримує оплату готівкою і не платить податків, не влаштовують клієнтів. Досвідчені приватні вантажоперевізники воліють працювати офіційно. При цьому вирішальним критерієм вибору системи оподаткування стає розмір сплати податків, прямо пов'язаний з вибором форми власності та державної реєстрації юридичної особи або приватного підприємництва. Питання, яка система оподаткування краще для вантажоперевезень, особливо актуальний для молодих українських водіїв, які купили вантажівка і початківців самостійну роботу.

  • Існуючі форми власності для українських вантажоперевізників.
  • Складнощі оформлення та сплати податків юридичною особою.
  • Переваги оподаткування фізичної особи за спрощеною системою.
  • Нюанси практичного вибору.

Існуючі форми власності для українських вантажоперевізників

Для здійснення основних типів вантажоперевезення форма власності не має практичного значення. Право на перевезення вантажів загального призначення мають всі офіційно зареєстровані вантажні транспортні засоби та їх владельци.Транспортним бізнесом і вантажними автоперевезеннями можуть займатися юридичні особи – ЗАТ, АТ, ТОВ і фізичні особи (приватні підприємці). При проведенні автомобільних перевезень вони рівні в своїх правах і обязанностях.Нікакіх обмежень для фізичних осіб немає і при оформленні документації. Перевезення можуть проводитися на підставі усного або письмового договора.Многіе замовники наполягають на оформленні договору, але його з рівним успіхом може підписати керівник транспортного підприємства або приватний грузоперевозчик, оформлений як фізичне ліцо.Основним документом при проходженні вантажу в Україні визнана товарно-транспортна накладная.Частний грузоперевозчик в документі може бути відзначений в двох ролях – як автомобільний перевізник (графа 4) та водій (графа 5) Єдиним перевага, яке отримує юрособа для вантажоперевезень, може проявитися при оформленні ліцензії на окремі види перевозок.Важним умовою отримання ліцензії стає призначення керівника вантажоперевезень, яким повинен бути фахівець з технічним (середнім або вищим) освітою. Автотранспортному підприємству простіше знайти такого фахівця і найняти його. Звичайному водієві із середньою освітою отримати ліцензію на пасажирські перевезення (включаючи маршрутні таксі) проблематично.

Складнощі оформлення та сплати податків юридичною особою

Засновником ТОВ в Україні можна стати самостійно, а можна за участю до 100 осіб. Щоб оформитися як юридична особа, кільком водіям (власникам автомобілів) досить об'єднатися, виробити статут, внести свої частки (вантажівками, нерухомістю, грошима), зареєструвати автотранспортну компанію. В такому оформленні немає ніяких складнощів, воно не займає багато часу. В крайньому випадку, засновники можуть недорого найняти юріста.Основной складністю для звичайних водіїв стає правильне ведення документації та податкової звітності. Для цього потрібно наймати добре підготовленого, грамотного бухгалтера, який знає тонкощі оподаткування та українського законодавства, яке змінюється досить часто. Перераховувати всі податки юридичної особи немає сенсу. Можна відзначити, що транспортна компанія платить податки (включаючи зарплатні відрахування), що досягають 80% від загального доходу.

Переваги оподаткування фізичної особи за спрощеною системою

Більшість українських водіїв вантажних автомобілів воліють реєструватися як приватні підприємці без найманих працівників і обирають спрощену систему оподаткування. У цьому випадку їм потрібно вести тільки книгу доходів або книгу доходів і витрат (для платників ПДВ) і платити податки раз на рік або на квартал (для 3 групи) .Основаніем для зарахування в одну з трьох груп стає сума річного обороту (платежів за вантажоперевезення ). Перша група не підходить далекобійникам, так як передбачає оборот в 300 тис. Грн. (25 тис. Грн. В місяць). Навіть недосвідчені новачки роблять за місяць більше 5 перевезень за ціною 5000 грн.Более реальна реєстрація в другій групі, при якій сума оплат за вантажоперевезення не може перевищувати 1,5 млн. Грн. в рік (125 тис. грн. в місяць). На практиці це 15 поїздок за ціною в 7000 – 9000 грівен.Зарегістріровавшісь, як фізособа-підприємець для вантажоперевезень по третій групі спрощеної системи, власник вантажівки може не турбуватися про перевищення договірних обсягів платежів. На одній вантажівці неможливо перевищити річний обсяг в 5 млн. Грн. При наявності у власності особи більшої кількості вантажного транспорту, оборот множиться на кількість і робочої завантаженні машин.

Нюанси практичного вибору

Дві третини підприємців України вибирають для реєстрації форму фізичної особи на спрощеній системі оподаткування. Так само поводиться і більшість приватних вантажоперевізників, які рідко реєструють інші форми собственності.Важним питанням для приватних вантажоперевізників залишаються взаємини з працівниками дорожньої поліціі.Еслі Ви не порушували правил, дорожній інспектор може вимагати лише документи на вантажівку, товарно-транспортну накладну, обов'язковий страховий поліс . Для перевезення продуктів потрібно буде пред'явити і санітарний паспорт.На практиці, зіткнувшись з найманим водієм автотранспортної компанії (юридичної особи) та правильно оформленими документами, поліцейський відразу втрачає інтерес до вантажу, знаючи, що його претензії будуть переадресовані керівництву або власнику товарів. Приватні перевізники викликають підвищений інтерес у дорожньої поліції. Розуміючи їх правову необізнаність, недобросовісні інспектори починають шукати приводи для причіпок і необгрунтованих штрафов.До недавніх пір проблемним питанням для приватних вантажоперевізників залишався пошук замовників. Для великих замовників автотранспортна компанія (юрособа) для вантажоперевезень була і залишається найкращим варіантом. З приватними вантажоперевізниками великі мережеві компанії, заводи, державні підприємства завжди працювали неохотно.Сейчас, завдяки помічникам, таким як транспортно-інформаційний сервіс «Transportica», відповідальна та сумлінна приватний грузоперевозчик в достатній мірі може забезпечити себе замовленнями на вантажоперевезення по своїй області або іншим регіонам України . Для сервісу «Transportica» при пошуку вантажоперевезення, система оподаткування та форма власності не мають значення. Зареєструвавшись на транспортно-інформаційному сервісі, ви знайдете сотні потенційних замовників з різними формами оплати і договірними умовами.

Щоб почати здійснювати вантажоперевезення, зареєструйтеся за однією з наведених нижче посилань: Зареєструватися в якості транспортної компанііЗарегістріроваться як приватний водія

Також хочемо вам порекомендувати nika-bus.com.ua