Що таке MES-системи

9-8-2019

Подібні системи в режимі реального часу здійснюють відстеження, документування та оптимізація виробничих процесів, і, таким чином, беруть участь у процесі роботи над замовленням з моменту оформлення документації до передачі готової продукції замовнику яку здіснюе компанія ІНДАСОФТ-УКРАЇНА . Алгоритми функціонування MES – систем ґрунтуються на евристичному аналізі, що дозволяє знаходити оптимальне рішення, враховуючи всі вибрані критерії (інтегральні або приватні) та наявні обмеження. Завдяки цьому система допомагає не просто виконати заданих обсяг робіт у термін, але і зробити це найбільш оптимальним чином з точки зору техніко – економічних показників виробництва.

Головна відмінність MES – системи ERP полягає в тому, що вона оперує тільки виробничою інформацією, що дозволяють коригувати або перерозраховувати використання ресурсів будь-яку кількість разів без обмеження по змінах, днях і пр. ERP системи оперують набагато більшими обсягами інформації від обліково – фінансової до адміністративно – господарської, і тому перепланування може здійснюватися не частіше, ніж один раз в добу. Автоматизовані системи управління підприємством реалізують зв’язок бізнес процесів з виробничими у режимі реального часу, покращуючи cash flow підприємства (фінансові показники), у тому числі шляхом підвищення віддачі основних фондів, зниження собівартості, прискорення обігу грошових коштів, зниження собівартості тощо АСУП відноситься до класу управління на рівні цеху, проте може застосовуватися і управління всім виробництвом.

Це досягається за рахунок можливості інтегрування функцій MES – систем з іншими системами менеджменту підприємства, приклади: Автоматизовані системи управління технологічними процесами (АСУТП), Планування Ланцюжків Постачань (SCM), Планування Ресурсів Підприємства (ERP), Управління сервісом (SSM). Контроль стану і розподіл ресурсів (RAS) – управління всіма ресурсами та потужностями виробництва: персоналом, обладнанням, документацією та ін Аналіз продуктивності (PA) – формування звітів про проходження виробничих процесів.

Наша компанія пропонує розробку і впровадження автоматизованої системи управління підприємством, яка буде здійснювати збір, обробку і аналіз даних про всіх протікаючих процесах, починаючи від формування замовлення до відвантаження продукції замовнику, а також планування ресурсів. За рахунок швидкої реакції на будь-які події, що відбуваються і використання математичних методів корекції відхилень від розкладу, MES – система дозволить оптимізувати виробництво та зробити його більш рентабельним. Надіслати повідомлення про помилку автору.