Способи поповнити рахунок картки Альфа-Банку без комісії

1607

Будь-який сучасний банк в обов’язковому порядку випускає різноманітні пластикові карти («пластик», «продукт») зі своїм фірмовим логотипом та логотипом підтримуваної платіжної системи. Сьогодні це майже завжди або VISA або MasterCard (світові платіжні системи, що належать транснаціональним компаніям). Однак у даній статті нас цікавить конкретна тема – якими способами можна покласти гроші на карту Альфа-Банку. При цьому бажано, щоб поповнення рахунку готівковими коштами відбувалося без комісій і сторонніх відсотків. Альфа-Банк підтримує випуск широкого спектру карт, кожна з яких більшою мірою заточена під ті чи інші потреби.

Пропозиції Альфа-Банку

В даний час основний набір банківських карт наступний:

  • кредитна;
  • класична;
  • дебетова;
  • зарплатна;
  • безконтактна;
  • спеціальна, особлива (наприклад, Космо-карта, Alfa-Miles та інші).

До кожної карті в банку прив’язується рахунок клієнта. Найбільш розповсюдженими типами є кредитна, класична і зарплатна. І за способами поповнення вони мало чим відрізняються один від одного. Виняток становить кредитна карта з невідновлюваної кредитної лінії. Таку картку експрес-методами не поповнити, а після закінчення ліміту потрібно відвідування філії банку для оформлення нової лінії. Благо Альфа-Банк має 600 відділеннями, розкиданими по всіх містах Росії. Окремої згадки заслуговують спеціальні «продукти» Альфа-Банку. Їх випускають для тих, кому більшою мірою зручний якийсь певний варіант поповнення – з рахунку мобільного телефону, через інтернет і т. д. Також існують банки-партнери Альфа-Банку, які не вилучають комісію за зняття або поповнення карток.

Додатково до таких кредитними картками підключають різні можливості і послуги. Наприклад, накопичення бонусів, з допомогою яких можна отримати солідну знижку у багатьох інтернет-магазинах або при придбанні продуктів Альфа-Банку. Або автоматичне списання коштів з картки в рахунок оплати кредиту, в рахунок погашення заборгованості за комунальні послуги і інше. Тим не менш більшість людей воліє користуватися двома видами карт – класичної та зарплатною. І не тільки в рамках Альфа-Банку. Просто подібні банківські картки вважаються найбільш універсальними. Класична банківська карта – це фактично просто електронний гаманець, на який безліччю різних способів можна кинути гроші (навіть з мобільного телефону).

Зарплатна відрізняється від класичної тим, що при отриманні заробітної плати гроші автоматом перераховуються на дану карту, їх не потрібно спеціально вносити. Зараз існує чимало варіантів поповнення рахунку картки. На жаль, за найзручніші, як правило, стягуються комісії. Відсотки за проведення платежу зараз доводиться платити практично повсюдно. Безкоштовних способів передачі грошових коштів стає все менше і менше, але слід розглянути все по порядку.

Переказ грошей за допомогою інтернету, в режимі онлайн


У сучасному світі величезне число людей передає гроші виключно через електронні засоби. Інтернет дає можливість оперувати своїми фінансами не виходячи з дому. Що здорово економить час і сили. Щогодини через мережу перекидаються мільйони рублів. Це тільки на території РФ. Проте в 90% всіх випадків електронні перекази передбачають і оплату відсотків. У рідкісних випадках, якщо має місце акредитація і тісна співпраця між обмінником і банком, комісія може дорівнювати 0%. Отже, ось які є способи, як покласти гроші на картку, стосуються не тільки Альфа-Банку та інших банків зокрема:

  • Електронний банк (або «мобільний банк»). Будь-який банк в даний час має своє представництво в інтернеті, тобто працює онлайн. Зайшовши в особистий кабінет, легко оформити оплату карткового рахунку. Для цього треба вибрати пункт «Перевести на рахунок» і заповнити відкриту форму. У формі зазвичай вказуються номер банківської карти і Ф. В. О. її держателя. Буває, що в перший раз доведеться забивати ще і банківські реквізити (можна отримати в будь-якому відділенні відповідного банку). Альфа-Банк давно підтримує послугу поповнення рахунків через свій сайт. Але варто пам’ятати, що перевести гроші на карту того ж Альфа-Банку можна і з іншого сайту банку (наприклад, Ощадбанк). Інструкція аналогічна. Однак, якщо при поповненні на рідному сайті комісія не стягується, або вона мінімальна, то на сайті стороннього банку відсотки будуть.
  • Альфа-Банк співпрацює з найбільшими електронними платіжними системами WebMoney («Вебмані) і «Яндекс.Гроші». Користувачі цих систем можуть скористатися послугою «Альфа-клік». Потрібно прив’язати банківську карту номер рублевого (краще рублевого!) гаманця за допомогою сервісу «Зв’язок з банком». Після чого гроші Екшн сно можна буде перекидати в один клік. Причому в залежності від типу «пластику» комісія варіюється від 0% (для класичної) до 5,9% (кредитної).
  • Можна оформити поповнення рахунку і через онлайн-ресурс QIWI, який популярний не менше «Вебмані». Переклади з КІВІ прості та мобільні (майже миттєві). Там достатньо клікнути «Вивести» і «На банківську карту». Після чого набирати номер картки і вказувати суму. Проте тут має місце обов’язкова комісія, мінімальний розмір якої становить 2% від переказаної суми плюс 50 рублів незалежно від розміру суми.
  • Через інші платіжні системи інтернету – «Контакт», «Золота Корона». Але вони відрізняються високими комісіями. І тривалістю перекладу (до 4 банківських днів).
  • На картковий рахунок з рахунку мобільного телефону. У 2014 році Альфа-Банк припинив випуск спеціальних карт, орієнтованих саме під цей спосіб внесення грошей. Однак сама можливість залишилася. Альфа-Банк продовжує співпрацю з найбільшими операторами (МТС, «Мегафон»). Телефон дозволить в екстреній ситуації перекинути гроші з сім-карти на «пластик» Альфа-Банку. Сама перекидання зЕкшн снюється на сайті банку. Однак слід пам’ятати, що телефон – це все-таки не найкращий варіант поповнення карткового рахунку. Бо комісія тут просто звіряча – 6-10%.
  • Переказ грошей в режим офлайн

  • Самий очевидний і перевірений спосіб – особисте відвідування відділення Альфа-Банку. Жодних комісій. З паспортом і карткою будь-якому клієнту можна вносити будь-яку суму. Переклад буде миттєвим. Внести гроші на свій електронний гаманець Альфа-Банку можна і в іншому банку (в тому ж Ощадбанку), але там за подібні послуги беруть комісію.
  • Другий спосіб, який не поступається поширеності інтернету – це банкомати і термінали. В терміналах зазвичай коштує фіксована комісія в 2-3%, а ось в банкоматах Альфа-Банку гроші на «продукти» цього банку можна вносити безкоштовно. В банкоматах інших банків і мультибанкоматах стягують комісію, розмір якої відрізняється від банку до банку. Є банкомати, де для поповнення картки навіть не потрібно мати в руках саму картку. Досить тільки вбити потрібні реквізити (номер, рахунок, Ф. В. О.). Через банкомати ж можна перекидати гроші з «пластику» на «пластик» (і через термінал теж). Альфа-Банк приймає платежі з карток інших банків РФ і деяких закордонних банків.
  • Можна зв’язатися по телефону з співробітником call-центру «Альфа-консультант» (номер телефону– 8 800 200 0000). Повідомивши реквізити рахунка і Ф. В. О. держателя, можна через цей центр внести гроші на рахунок.
  • Якщо у людини є дві картки Альфа-Банку (наприклад, класична та кредитна), то він може перекинути гроші з однієї на іншу. Але найчастіше перекидання йде з зарплатної картки на якусь іншу. ЗЕкшн снюється або через банкомат, або у філії банку без комісій.
  • Оскільки сьогодні в Росії сотні тисяч людей є клієнтами Альфа-Банку, ця стаття може виявитися вельми корисною. Грошові перекази стали повсякденністю. І знати їх особливості – значить заощадити свої кошти.