Молодіжна карта Ощадбанку: переваги та недоліки

509

У портфелі послуг Ощадбанку є пропозиції, які враховують інтереси всіх верств населення і їх потреби. До числа найбільш цікавих пропозицій для клієнтів молодого віку ставляться особливі пластикові картки, емітовані спеціально для даної вікової категорії. Молодіжна карта Ощадбанку передбачає можливість вибору однієї з трьох різновидів, виходячи з віку клієнта: старше 14, 18 і 21 року.

В залежності від потреб клієнтів пластик може бути дебетовими і кредитними. Опис параметрів містить вигідні умови обслуговування і широкий спектр можливостей використання. Окремою перевагою є низька вартість обслуговування міжнародних карток «Віза» і «Мастеркард», які працюють не тільки в межах РФ, але і за кордоном.

Види молодіжних карток

Відповідаючи сучасним потребам громадян, молодіжна дебетова карта Ощадбанку емітується за самостійним запитом юних клієнтів. Щоб стати власником молодіжної карти з 14 років, досить бути власником російського паспорта, вперше оформлюваного саме в цьому віці.

На вибір юних клієнтів карта доступна в класичному виконанні або з індивідуальним дизайном. Залежно від віку громадян, передбачається право вибору емісії дебетового або кредитного варіанти:

 • Дебетовий пластик для зберігання і використання в розрахунках власних коштів може бути випущений, не чекаючи повноліття, з 14 років.
 • Кредитка стає доступною по досягненні 21 року, при цьому не висувається спеціальних вимог до наявності працевлаштування. Кредитна лінія може бути погоджена навіть для студентів, які навчаються на денному відділенні.
 • Окремими перевагами програми співпраці з молоддю в 2018 році є надання широкого функціоналу, участь в бонусних програмах і акціях, підтримуваних Ощадбанком та платіжними системами міжнародного рівня «Віза» і «Мастеркард».

  Дебетовий пластик охоплює співпрацею клієнтів вікових груп до 25 років або в діапазоні 18-27 років.

  Окремої уваги гідно забезпечення високого рівня захисту коштів від несанкціонованого доступу сторонніх. Молодіжна картка від Ощадбанку Visa оснащена спеціальним чіпом. З цієї причини навіть втрата пластику несе мінімальні ризики втрати коштів на балансі утримувача. У подальшому при зверненні до найближчого відділення фінансової установи організовується перевипуск.

  Таким чином, починаючи з 14-річного віку юному громадянину стають доступними найширші можливості самостійного управління власними накопиченнями, не вимагається спеціальна присутність батьків у відділенні банку при оформленні заяви на випуск.

  Як оформити карту

   

  Особливість пропозиції полягає в максимальній простоті оформлення та використання пластику. Для випуску класичної дебетової картки потрібен тільки паспорт. Оформлення кредитки відбувається трохи складніше у зв’язку з необхідністю проведення спрощеної перевірки кандидатури потенційного позичальника.

  Схема організації випуску дебетового пластика представлена трьома кроками:

 • Відвідування офісу з паспортом громадянина РФ (після 14 років даний документ зобов’язаний отримати кожен) за місцем постійної реєстрації.
 • Складання анкети клієнта Ощадбанку (даний крок може бути виконаний заздалегідь у режимі онлайн із офіційного інтернет-ресурсу РБ РФ).
 • Отримання продукту після попереднього СМС-оповіщення про його готовність (повідомлення приходить на номер телефону, вказаний в анкеті-заяві).
 • Після видачі картки держатель може вільно керувати своїми фінансами в межах залишку коштів на рахунку через сервіс «Сбербанк Онлайн» або мобільний банк. Умови роботи картки дозволяють користуватися карткою для отримання перерахувань від фізичних осіб, роботодавця, державних організацій.

  Ощадбанк розробив наступні умови використання пластикового продукту для молоді:

 • Плата за обслуговування становить всього 150 рублів за 1 рік.
 • Відкривається картка діє 3 роки з моменту випуску.
 • Перевипустити картку після закінчення періоду дії можна безкоштовно.
 • Емісія для заміни в разі втрати або крадіжки – 150 рублів.
 • Для бажаючих мати картку з візуальними відзнаками пропонується індивідуальний дизайн з доплатою 500 рублів за емісію.
 • Зняття коштів по дебетовому пластику проводиться безкоштовно.
 • Держателю пластику в процесі використання відкриваються можливості вільного управління коштами в інтернет-просторі. Для цього банк забезпечив можливість роботи з мобільним банком та інтернет-банкінгом. Студенти, учні, а також працююча молодь можуть розплачуватися карткою в будь-якому куточку країни, а також під час далеких поїздок у зарубіжні країни.

  З досягненням 21 року молоді люди отримують можливість кредитуватися, володіючи визначеною сумою узгодженого ліміту банківських коштів. Банк висуває мінімальний набір вимог, яким має відповідати майбутній власник кредитного пластику:

 • Наявність офіційного доходу, підтвердженого довідкою роботодавця або навчального закладу (якщо доходом є стипендія). У документі повинна відображатися інформація про заробіток за останні півроку.
 • Подача заяви можлива тільки в регіоні присутності банку при наявності постійної прописки заявника.
 • Процес розгляду кандидатури займає не більше 2 робочих днів з подальшим сповіщенням громадянина про прийняте рішення. Період, який відводиться для емісії молодіжної кредитки, залежить від віддаленості місця обігу, інших обставин і в середньому не перевищує 14 днів.

  Скільки робиться карта

  Майбутньому власникові пластика слід поцікавитися у обслуговуючого менеджера про терміни отримання картки. Спеціаліст відділення підкаже, як перевірити статус готовності пластику, виходячи з конкретних обставин:

 • При наявності доступу до інтернет-банкінгу можна дізнатися про готовність через Особистий кабінет.
 • Через СМС-повідомлення на прив’язаний номер мобільного.
 • Прийти особисто до відділення до призначеної дати.
 • Як правило, сбербанківський пластик випускається досить швидко, протягом декількох днів. Проте індивідуальне виготовлення дизайну може зайняти до 3 тижнів і більше.

  Скільки коштує молодіжна карта Ощадбанку

  Для молоді в першу чергу важливі мобільність, швидкість, широкий набір можливостей і вигода. Якщо стандартна емісія виконується безкоштовно, то бажання індивідуалізувати вигляд пластику тягне витрати – випуск у власному дизайні обійдеться в 500 рублів.

  Надалі тариф за обслуговування картки для молоді буде єдиний і складе 150 рублів, що значно вигідніше оформлення звичайного «дорослого» пластику.

  Збираючись замовити індивідуальний дизайн, замовнику слід пам’ятати про встановлених етичних рамках, які слід дотримуватися: на пластик може бути нанесено будь-яке зображення, за винятком картинок з алкогольною продукцією, порнографічним змістом, іншими зображеннями, захищеними авторськими правами.

  Залучення позикових коштів передбачає можливі додаткові витрати, виходячи з встановлених правил кредитування:

 • Ліміт коштів не більше 200 тисяч рублів (на розсуд фінансової установи).
 • Ставка за використання позиченої суми – 33,9 відсотка в річному обчисленні.
 • Уникнути процентної переплати можна при грамотному використанні грейс-періоду – протягом 50-денного терміну за використання позики безготівковим способом з наступним швидким погашенням боргу проценти не нараховуються.
 • Якщо позичальник вирішить зняти гроші в терміналі, комісія складе 390 рублів або 3 відсотки від суми.
 • Скільки коштує річне обслуговування

  Збираючи інформацію про ціну обслуговування молодіжного банківського продукту, необхідно пам’ятати, що тариф в 150 рублів в рік встановлено суто дебетового пластику.

  Держателю кредитки слід приготуватися платити 750 рублів за річне обслуговування.

  Переваги і недоліки

  Складно перерахувати всі переваги молодіжного пластику. Крім отримання права вільно розплачуватися в магазинах, юні громадяни отримують можливість проводити свої перші накопичення, а також керувати засобами через мобільний додаток або інтернет. Підключення до програми «Спасибі від Ощадбанку» дозволяє отримувати додаткову вигоду у вигляді накопичених балів-знижок від широкої мережі партнерів.

  До обмежень відноситься тільки вік власників кредитних карт – він не може перевищити 30 років. Також є деякі умови використання кредитового та дебетового варіантів.

  Оцінюючи плюси і мінуси умов обслуговування клієнта, стає очевидним, що Ощадбанк передбачив всі основні потреби в безготівковому витрачання коштів, включаючи можливість кредитування для тих, хто вперше звертається за позикою і має нульову кредитну історію.

  Ліміти зняття готівки

  Молодіжні картки не передбачають серйозних фінансових операцій за картками, у зв’язку з чим встановлюється ліміт, скільки можна зняти:

  • місячний межа ліміту обмежений 1,5 мільйонами рублів;
  • у добу – не більше 150 тисяч рублів.

  Крім того, при поїздках за кордон необхідно враховувати відсоток за зняття готівки в банкоматах інших кредитних структур – не менше 1% від суми.

  Можна мати дві молодіжні картки

  Вивчивши пропозицію банку з випуску двох варіантів пластика – із залученням позикових коштів і без, громадянин, що досяг 21-річного віку, має право оформити і кредитний, і дебетовий продукт, користуючись перевагами грейс-періоду і додатковими можливостями учасника акційних програм від Ощадбанку.

  Наявність дебетового і кредитного пластику одночасно навчає молодь правильно розподіляти і використовувати фінансові ресурси, спираючись на правила, встановлені кредитним установою.