Як подивитися свої пенсійні накопичення через інтернет і не тільки

611

Останнім часом законодавство про пенсії та пенсійних накопиченнях постійно видозмінюється. Держава прагне оптимізувати процес нарахування пенсій. У зв’язку з цим була створена можливість переводити частину грошових коштів накопичувальної складової пенсії у недержавні фонди. А також введені закони про пенсії для працюючих пенсіонерів. Для того щоб у всьому цьому розібратися, можна самостійно відслідковувати процес накопичення грошових коштів. Стаття про те, як дізнатися свої пенсійні накопичення.

Де можна отримати таку інформацію?

Раніше дізнатися пенсійні накопичення було досить просто. З такою інформацією надходило лист на поштову скриньку. Кожен бажаючий міг подивитися, скільки грошових коштів знаходиться на рахунку і які заощадження були сформовані.

З 2013 року ця послуга була скасована, і тепер всі бажаючі, хто хоче дізнатися розмір своїх пенсійних накопичень, повинні уточнювати таку інформацію самостійно. Нагадаємо, що кожен роботодавець повинен переводити певну частину заробленої плати робочих в ПФ.

Але як дізнатися про пенсійні накопичення? Подивитися такі дані можна кількома способами.

Пенсійний фонд

Дізнатися розмір пенсійних накопичень можна безпосередньо в місцевому офісі ПФР. Для цього знадобляться паспорт і свій страховий номер індивідуального особового рахунку. Він розташований в зеленому пенсійне свідоцтві. Працівники ПФ докладно нададуть дані:

 • Про пенсійні відрахування.
 • Накопичувальної частини пенсії.
 • Такі ж послуги можуть надати і співробітники багатофункціонального офісу державних послуг.

  Роботодавець

  Ще один спосіб, як дізнатися про своїх пенсійних накопиченнях, – це написати заяву у роботодавця. Необхідно буде звернутися у відділ бухгалтерії або до фахівців з кадрів і попросити їх допомогти скласти таке звернення. Єдиний мінус у тому, що дізнаватися таким чином розмір відрахувань можна лише один раз в рік.

  Банки

  Крім ПФ і роботодавця, з’ясувати кількість відрахувань можна і через певні комерційні банки. Необхідно буде звернутися у відділення організації фінансової та скласти заяву. При собі потрібно мати паспорт та документ СНІЛС (тут можна більш детально дізнатися, що таке СНІЛС).
  Банки, які зЕкшн снюють подібну діяльність:

  • Ощадбанк;
  • Газпромбанк;
  • Уралсиб;
  • Банк Москви;
  • ВТБ 24.

  Через інтернет


  Самий швидкий і зручний спосіб перевірити пенсійні накопичення за СНІЛС – через інтернет. Перевага даного методу полягає в тому, що це можна зробити, не виходячи з дому. Не доведеться підлаштовуватися під режими роботи різних установ, а також очікувати в довгих чергах.

  Як перевірити пенсійні накопичення за СНІЛС таким чином? Для цього доведеться зареєструватися на порталі держпослуг. Це єдиний портал, який містить безліч корисної інформації, тут можна уточнити не тільки, будуть відраховуватися накопичення, як і яким чином це відбувається, але і багато іншого.

  Для початку поговоримо про реєстрацію. Спочатку на головній сторінці вас попросять ввести прізвище, ім’я, по батькові та номер вашого телефону. Після чого слід вибрати функцію «Зареєструватися». Потім вам запропонують заповнити стандартну анкету і нададуть код для активації або «Поштою Росії» на вашу поштову адресу, або в найближче відділення «Ростелекома». Такий код буде Екшн сний протягом 30 днів і його необхідно буде активувати.

  Тим, хто вже зареєстрований, необхідно вибрати «Авторизація» і заповнити дані. Потім слід вибрати розділ «Електронні послуги». У цій вкладці натиснути на «Інформація для застрахованих осіб про стан особових рахунків в системі обов’язкового пенсійного страхування». У самому низу вибрати функцію «Отримати послугу». Запитані дані будуть оброблятися кілька хвилин, після чого ви отримаєте детальну інформацію про стан рахунку.

  Як бачите, перевірити пенсійні накопичення за СНІЛС онлайн досить просто. Такою послугою можна користуватися нескінченне число раз, і вона надається абсолютно безкоштовно.