Розрахунковий рахунок — що це таке

5197

Банківські компанії не займаються наданням кредитів або оформленням внесків під відсотки. Одна з функцій банків – допомагати клієнтам вести взаєморозрахунки шляхом безготівкових переказів грошових коштів. Простими словами, фінансові установи надають засоби зв’язку для зарахування і списання грошей між клієнтами, партнерами, постачальниками, фізичними, юридичними особами. Це унікальний засіб називається «розрахунковий рахунок в банку». У цій статті розглянемо, для чого він потрібен і як він спрощує діяльність цілих великих компаній або простої людини.

Для чого розрахунковий рахунок фізичній особі

Розрахунковим рахунком в плані фізичної особи називають поточний рахунок. Він може починатися на 408 або 423, все залежить від призначення застосовуваного рахунку. Насамперед такі рахунки носять кредитний характер. На них банківські організації надають кредитування на певних умовах.

Такий рахунок можна використовувати для внесення грошових коштів до моменту виконання зобов’язань перед кредитною організацією. Кредитна лінія може бути з поновлюваних залишком, вона застосовується у випадку кредитних карток.

Наприклад, банк видав кредитну картку на суму 60 000 рублів. Клієнт витратив гроші, частина грошових коштів, але вніс суму на свій рахунок 408. Після цього кредитний ліміт відновився, і можна знову користуватися банківськими грошима.

Поточний рахунок може бути частиною договору про дебетову банківську карту. У такій ситуації його прийнято називати картковим рахунком. Фізичні особи мають право виконувати операції по номеру картки, але грошові кошти списуються або надходять саме на картковий рахунок. Номер на пластику – лише ключ до розрахунковому рахунку клієнта.

Існують рахунки до запитання, без прив’язки карткового продукту. Вони можуть бути як 408, так і 423. У другому випадку формується заява на відкриття договору про внесок. Це особові рахунки клієнтів, за допомогою яких можна:

  • переводити гроші іншим фізичним особам;
  • оплачувати кредити або зЕкшн снювати платежі по ЖКГ, стільниковим або інтернет-провайдерів;
  • виплачувати податки, штрафи та інші перерахування в державні структури;
  • зЕкшн снювати перекази на користь договорів банківських депозитів;
  • розплачуватися за покупки;
  • знімати готівку.

У зв’язку з цим сформулюємо коротке визначення. Розрахунковий рахунок для фізичних осіб – це система особистого управління фінансами за допомогою банківської організації. Доступ до цього засобу має безпосередньо клієнт, банкіри лише зобов’язані виконувати доручення від власника, виходячи з умов договору. Основні функції – це зберігання коштів і надання оперативного доступу до банківських операцій з грошима.

Для чого розрахунковий рахунок юридичній особі та ВП

На ведення взаєморозрахунків за участю комерційного характеру з боку держави існують обмеження. Виплата по одній послузі чи одним договором обмежується сумою до 100 000 рублів без використання розрахункового рахунку. Це означає, що підприємці фактично змушені відкривати банківське розрахунково-касове обслуговування.

Але при цьому держава не встановлює рамок на кількість рахунків і не обмежує бізнесменів у виборі банку для співпраці. Отже, які функції виконує розрахунковий рахунок у підприємницькій діяльності:

  • отримання грошей за реалізований товар від клієнтів;
  • оплата послуг постачальників, розрахунки за матеріали і комплектуючі;
  • виплата грошей за податками та інші перерахування на користь державних органів;
  • видача зарплати працівникам;
  • оплата дебіторської заборгованості.

Таким чином, розрахунковий рахунок для юридичних осіб є найважливішим ланкою у веденні комерційної діяльності. І якщо для великих компаній з високими оборотами це само собою зрозуміле, то дані рахунки для індивідуальних підприємців виступають у ролі певного етапу підприємницької зрілості.

Адже багато юрособи або інші партнери просто не виявлять бажання співпрацювати з ІП, у якого немає свого розрахункового рахунку, посилаючись на незручність таких розрахунків та неможливість проведення операції з бухгалтерської точки зору.

Як проводиться відкриття договору

У плані фізичних осіб така процедура не викликає яких-небудь труднощів. Достатньо звернутися в банк з паспортом і отримати договір. Деякі компанії надають дистанційний спосіб оформлення через інтернет.

Рахунок можуть відкрити громадяни Росії з 14 років, які мають прописку. Як правило, такі договори безпосередньо пов’язані з дебетовою карткою, відповідно, це означає, що в пошуках вигідного пропозиції варто звертати увагу на наступні умови:

  • вартість обслуговування;
  • наявність відсотків на залишок, коли банк нараховує гроші на суму, що зберігається на рахунку;
  • кешбэк – повернення частини грошей за операції за безготівковим розрахунком;
  • бонуси та знижки від партнерів.

Банк забезпечує повну конфіденційність інформації та зобов’язується надавати безпеку обігу грошей. Багато фінансові установи беруть участь у системі страхування, означає, що в разі ліквідації банку держава поверне суму до 1,4 млн рублів.

Процедура оформлення розрахункового рахунку для юридичних осіб буде дещо складніше. Так як тут буде потрібно певний пакет документів, який банківськими компаніями може призначатися в індивідуальному порядку. Але загалом варто підготувати наступну документацію (в залежності від статусу організації):

  • виписку з ЕГРЮЛ;
  • свідоцтво про реєстрацію в якості індивідуального підприємця;
  • картка з підписами відповідальних осіб та печаткою компанії, завірена нотаріально;
  • довідка про відсутність боргів з податкової та фонду соціального страхування;
  • паспорта фізичних осіб, які матимуть доступ до розрахункового рахунку;
  • копія статуту та засновницької документації, завіреної у нотаріуса.
  • заява банківського зразка.

При формуванні заявки через інтернет можна заздалегідь зарезервувати собі рахунок. Документація розглядається і оформляється протягом тижня. Після чого можна застосовувати його в діяльності компанії.

Закриття рахунку

Що стосується фізичних осіб, то варто розуміти, що блокування або знищення картки не означає, що банківське обслуговування завершено. Виходячи з правил, фінансові компанії можуть продовжувати нараховувати пені, штрафи чи комісії за обслуговування банківського рахунку.

Його закриття проводиться на підставі письмової заяви від клієнта. Тому, перш ніж перестати цікавитися станом свого договору, необхідно переконатися, що він закритий і по рахунку не будуть нараховуватися додаткові зобов’язання. Краще підтвердити всі офіційною довідкою з банку.

В плані юридичних осіб рішення про закриття договору може прийматися в односторонньому порядку. Такими повноваженнями наділені як банк, так і сам власник. Розірвати взаємини можна на підставі:

  • письмової заяви від клієнта;
  • реорганізації структури підприємства;
  • припинення комерційної діяльності;
  • рішення суду;
  • порушення умов договору.

Після подачі заяви банківська організація може перевірити всі транзакції і прийняти рішення про закриття рахунку. Як правило, ця процедура може займати до місяця. Після чого залишок, при його наявності, клієнт може отримати в касі або на інший рахунок шляхом міжбанківського переказу. За таку транзакцію відправник має право призначати комісію.

Банківське обслуговування

Розглянемо деякі поточні пропозиції від провідних банківських установ. Адже при виборі партнера важливо звертати увагу, наскільки наЕкшн на така компанія, які види дистанційного обслуговування вона надає та буде зручно користуватися послугами банку.

Ощадбанк

В Ощадбанку можна отримати номер розрахункового рахунку, вже через 5 хвилин з моменту формування заявки, який буде зарезервовано. Операції можна зЕкшн снювати в будь-який день тижня протягом 20 годин. За відкриття банк бере плату в 3 000 рублів.

Місячна вартість складе 1 700 руб. 11 рублів коштує один платіж всередині Ощад і 32 рубля в сторонні організації. Гроші в державні органи переводяться без комісії, а за поповнення банківська організація стягує 0,3% від суми. Є й інші тарифи з безкоштовним обслуговуванням, але більш дорогими платежами – до 100 рублів. Багато залежить від регіону і поточного пропозиції.

ВТБ 24

ВТБ 24 в рамках грудневої акції пропонує безкоштовне обслуговування. При цьому в залежності від тарифів є лімітоване кількість переказів – до 100 в місяць без комісії. За внутрішні операції понад ліміт стягується плата у 6 рублів, а зовнішні транзакції можуть обійтися до 30 рублів.

Альфа-Банк

В Альфа-Банку вартість обслуговування від 490 до 7 900 рублів. Вартість платежів варіюється від 30 до 50 рублів. При цьому є ліміт на безкоштовні операції за місяць. Зняти готівку можна в середньому за 1-1,5%. Банк пропонує оформити договір безкоштовно.