Як виправити погану кредитну історію?

559

Кредитна історія є об’єктивним показником для банків при прийнятті рішення про можливість видачі кредиту. Банківські андеррайтери не тільки перевіряють платоспроможність клієнта на підставі довідок про доходи, а також уважно вивчають поведінку позичальника за кредитними зобов’язаннями. Тому тим, кому банки часто відмовляють, варто подумати над тим, як виправити свою кредитну історію.

Чи можна виправити негативну кредитну історію?

Для початку необхідно розібратися в причинах поганої кредитної історії. КИ може носити негативний характер з-за ряду обставин:

 • допущено прострочення за зобов’язаннями;
 • помилка в бюро кредитних історій;
 • наявність діючих договорів.

Кредитну історію можна виправити, але діяти необхідно, виходячи з причин негативної КІ. Для початку слід перевірити самостійно відомості з БКІ. БКІ – це бюро кредитних історій. Їх близько 20 діючих на даний момент. Зберігатися інформація може в будь-якому з них. Найбільші:

 • Національне бюро.
 • Російський Стандарт.
 • Еквіфакс.
 • Об’єднане Бюро.
 • З більшою ймовірністю дані розміщені саме в одній із цих організацій. Згідно із законодавством, комерційні банки зобов’язані передавати всі дані в бюро. А зберігається така інформація протягом 15 років.

  Якщо позичальник не знає, де розміщена його КИ, то можна уточнити місце розташування кредитної історії безкоштовно за прізвища. Для цього достатньо звернутися в офіс будь-якого банку і написати запит про надання відомостей, де розміщена КИ. Така заява може бути платним, і банківські компанії самостійно призначають тарифікацію.

  Робочі способи виправлення

  Банківські компанії самостійно приймають рішення про можливість кредитування. Дієві способи того, як виправити кредитну історію, залежать від конкретного банку. Тому простіше, якщо грошові кошти потрібні прямо зараз, спробувати для початку надіслати заявки відразу в кілька банків. Якщо одна банківська компанія відмовляє у кредитуванні – не значить, що її приклад наслідують інші.

  Але якщо цікавлять умови кредиту якогось конкретного банку, то, можливо, варто спробувати покращити свою кредитну історію.

 • У разі, коли допущені прострочені заборгованості, виходом є оформлення невеликих кредитів на максимально доступні суми. Тим самим, вносячи кошти на рахунок згідно з графіком, можна поступово поліпшити КИ. Якщо відмовляють банківські компанії, то варто спробувати звернутися в мікрофінансові організації, які менш вимогливі до позичальників.
 • Помилки в бюро кредитних історій можуть виникнути як внаслідок неточності з боку банку, так і з-за некоректних Екшн самого бюро. Тому необхідно звернутися в ту банківську організацію, яка видала кредит, і написати заяву на виправлення. Скільки коштує така операція? Як правило, вона безкоштовна, але на обробку запиту може тривати до 60 днів.
 • Також банки часто відмовляють через те, що у потенційного позичальника є висока кредитна навантаження, тобто на поточний момент його щомісячні платежі близькі до 40% доходу. У цьому випадку варто спочатку закрити поточні кредити.
 • Отже, які банки виправляють кредитну історію? По суті таких зобов’язань немає у банківських організацій, вони лише посередники і змушені передавати інформацію в бюро. А сама КИ – це відображення Екшн клієнта, і для виправлення позичальникові доведеться покладатися на власні сили.

  Оформлення мікропозик

  МФО займаються кредитуванням фізичних осіб на невеликі суми і терміни. Договори можна оформити на суму до 100 000 рублів, в більшості випадків перший позику не перевищує 15 000 руб. Строк договору може бути від 5 днів, але не більше 2 місяців, хоча можлива пролонгація на більш тривалий термін. Процентні ставки досить високі і можуть досягати більше 2% за один день, що перевищує 700% річних.

  Але всі ці мінуси готові терпіти позичальники, у яких є достатня кількість прострочень у КИ. Адже оформивши договір МФО, можна виправити негативну кредитну історію.

  Справа в тому, що мікрофінансові компанії, як і банки, зобов’язані передавати інформацію в бюро. Відповідно, якщо вносити гроші без прострочень, то КИ буде виглядати краще, а позичальник для банків стане більш привабливим з боку платоспроможності. І, більш того, враховуючи, що позики МФО носять короткостроковий характер, кредитна історія відновиться швидше.

  Кредитна картка

  Кредитна карта може бути схвалена з певним лімітом. При цьому він є поновлюваним. Плюс такого методу виправлення КИ полягає в тому, що немає необхідності звертатися безпосередньо у відділення банків. Є компанії, які працюють повністю віддалено, а пластиковий продукт доставляється кур’єром або поштою.

  До таких організацій належить Тінькофф. Для формування заявки достатньо заповнити відомості в режимі онлайн на сайті банку. Ознайомитися з можливими тарифами також можливе в мережі Інтернет або зателефонувавши на номер гарячої лінії.

  Після перевірки потенційного позичальника оператори запропонують можливі варіанти щодо часу доставки картки на вказану адресу. Таке кредитування в інтернеті дозволить використовуватися кредитку, зЕкшн снюючи покупки або знімаючи гроші. Головне, вчасно поповнювати рахунок, що дозволить виправити кредитну історію.

  Виправний кредит

  Такий термін застосовується, коли потрібно змінити свою кредитну історію. Логіка Екшн полягає в тому, що, як правило, банківські компанії звертають більше уваги на ситуацію за останні півроку або на останні 6 платежів за попереднім договором.

  Якщо в цей період було допущено прострочення, то таку погану кредитну історію можна змінити шляхом оформлення невеликого кредиту. Рекомендується звертатися саме за цільовим споживчим кредитуванням. Такі операції для банку є більш наЕкшн ними, так як компанія розуміє цільове призначення використання коштів і впевнена, що банківські кошти не будуть брати участь у ризикованих операціях.

  Щоб виправити з допомогою банку КИ, слід діяти таким чином:

  • попрямувати у великий торговий центр, де є, наприклад, великий магазин електроніки;
  • торгова точка укладає партнерські угоди з багатьма банками, тому можна придбати недорогий товар, до 10 000 рублів, за рахунок кредитних коштів;
  • як правило, в магазині є представники відразу декількох банків. У фахівців є скорингова програма, яка автоматично протягом 15 хвилин визначить можливість кредитування;
  • отримати товар і підписати документи про кредит можна відразу ж на торговій точці.

  Далі слід вносити платежі згідно з графіком. Краще, якщо договір буде погашена не раніше, ніж за 3 місяці, тобто знадобиться внести хоча б три платежі до повного дострокового погашення, і, головне, не допускати прострочення, оплачуючи мінімум за 10 днів до вказаної дати.

  Що робити, якщо банк помилково зіпсував КИ

  Від технічних помилок ніхто не може бути застрахований. Найпоширеніша з них, коли кредитування вже погашено, а в базі НБКІ відображається, що кредит є чинним, і, відповідно, позичальник не вносить платежі. Банківська компанія, яка буде приймати рішення про можливість фінансування такої угоди, прийме негативне рішення.

  Але помилки можуть бути й іншого характеру. Наприклад, якщо платежі надходили вчасно, але з якоїсь причини банк не сповіщав бюро. У будь-якому випадку в залежності від ситуації такі речі реально виправити.

  Для оформлення нового кредиту, у разі якщо закритий договір відображається чинним, може бути достатнім умова пред’явлення офіційної довідки від банку про закриття. Тобто банківська компанія відмовляється фінансувати кредит, посилаючись, що у клієнта є висока кредитна навантаження зважаючи діючих договорів:

  • необхідно звернутися у фінансові організації, де були оформлені позики;
  • попросити довідку про закриття договору;
  • повторно звернутися в банк для оформлення угоди з усіма довідками.

  У ситуації, коли помилку допущено в платежах з вини банку або БКІ, слід писати заяву, в якій викласти свої вимоги про те, що необхідно змінити свою кредитну історію.

  Заявка складається в офісі того банку, в якому було зЕкшн снено кредитування. Бланк може бути заповнений у вільній формі. Звернення розглядається як претензія і, згідно з законодавством, у банківській компанії і бюро є 30 днів на те, щоб обробити заявку. Хоча в окремих випадках передбачено продовження ще на 30 днів, після чого КИ повинна бути виправлена.

  Як бути, якщо неможливо виправити

  В першу чергу хотілося б зауважити, що немає нічого неможливого. У цій статті ми навели ряд дієвих методів, які повинні допомогти будь-якому потенційному позичальнику.

  Чи можна виправити кредитну історію за гроші? Звичайно, в силу менталітету або при пошуках найбільш простого рішення багатьом здається, що питання з КИ можна вирішити, просто заплативши певну суму грошей. Але це не так. Кредитна історія – це офіційний документ, який контролюється Центральним банком Росії. Всі дії в КИ строго регламентовані.

  І ЦБ не передбачає які-небудь зовнішні впливу на кредитну історію без вагомих на те причин. Тому виправляються дані лише методами, які ми виклали в цій статті.