Що таке номер ПФР і як його самостійно дізнатися

782

Російська Федерація постійно вносить корективи у пенсійне законодавство, тому певна обізнаність у цій сфері зайвою не буде. Фізичні особи в системі обов’язкового пенсійного страхування (ОПВ) після реєстрації отримують картку СНІЛС, на якій в числі іншої особистої інформації вказано номер індивідуального банківського рахунку, до якого полисное свідоцтво прив’язане. Саме на цей рахунок роботодавець фізичної особи відправляє пенсійні внески, які і формують майбутню пенсію фізичної особи. Однак роботодавець сам повинен бути зареєстрований у вітчизняній пенсійній системі. Саме цю функцію і виконує реєстраційний номер ПФР. Даний набір цифр актуальний для тих, хто не підпадає під визначення найманого фахівця, який працює за зарплату, але при цьому є учасником ринку і виробничого процесу.

Не фізичні особи, задіяні в пенсійній системі

У дану категорію можна внести наступних осіб:

  • особа, яка фіксує в державних органах своє підприємство у формі «індивідуальний підприємець»;
  • юридичні особи, представлені колективними організаціями (корпорації і компанії, що мають ради директорів і побудовані за принципом сегментарної влади/власності);
  • особи, що займаються приватними розслідуваннями за ліцензії (приватні детективи);
  • власники ферм у сільськогосподарському секторі.

Присвоєнням цього ідентифікатора займається знову ж ПФР, але через органи податкової служби. Юридична особа першим справою проходить реєстрацію саме в податковій службі. Після чого подається заява у пенсійний фонд, який на підставі даних податкової інспекції у п’ятиденний період присвоює заявнику унікальний номер. В реєстраційному номері у ПФР всього 12 цифр.

Ці 12 цифр повідомляються в найближчий філія ФНП (зазвичай за місцем робочої дислокації юридичної особи) для того, щоб можна було провести облік особи в ЕГРІП (якщо особа – ПІДПРИЄМЕЦЬ) або ЕГРЮЛ (якщо заявник – корпорація глава фермерської організації). Також ПФР зобов’язаний зазначені 5 днів повідомити заявника по електронній або звичайній пошті про доконаний факт постановки реєстр. номери у ПФР.

Розшифровка 12 цифр

І про те, як конкретно він виглядає, де можна отримати інформацію про нього і як і коли робити внески в рахунок обов’язкового пенсійного та медичного державного страхування. Згадані 12 цифр взяті в такій кількості не просто так. Кожна група цифр є окремим ідентифікатором на території і в страховій структурі. Варто розібрати їх:

  • перші три цифри – це область або АТ, де зареєстрований страхувальник;
  • друга трійка цифр – це код району;
  • і остання шістка цифр – це і є безпосередньо сам «чистий» реєстраційний номер, під яким юридична особа перебуває у пенсійній системі.

Треба зазначити, що ідентифікаційний номер ІП в ПФР ніяк не виділяє його саме як ІП. Тобто градації між юридичними особами в Пенсійному фонді Росії не передбачено. Не слід плутати страхової реєстр. номер в Пенсійному фонді РФ і ОГРН/ОГРНИП. ОГРН, або основний державний реєстраційний номер, є ідентифікатором, який юридично визначає, що платник податків не є найманим працівником, а особою (організацією), що ведуть бізнес.

Тобто цей набір цифр звітності фіксує юридичне положення, а не зарахування в яку-небудь програму. Під ОГРН ведеться вся основна бухгалтерська діяльність підприємства. Згідно ФЗ № 129 від 08.08.2001 «Про державну реєстрацію юридичних осіб». Російський Пенсійний фонд та його реєстр. номер – це вже інша стаття. Але як дізнатися свій реєстраційний номер в ПФР? На жаль, багато підприємців потрапляють в ситуацію, коли флешка з цим номером втрачається.

Способи отримання інформації про це ідентифікаторі

Папірець, де були записані заповітні цифри, кудись зникає зі столу в самий потрібний момент. А запам’ятовувати чергові 12 цифр більшість просто лінується. От і постає питання «Як дізнатися реєстраційний номер?» Реєстраційний номер страхувальника можна дізнатися в Пенсійному фонді. В будь-якому найближчому відділенні цієї державної організації. Дізнатися реєстраційний номер в ПФР досить легко. Головне – знати всі можливі способи. Відразу варто сказати, що номер страхувальника в ПФР загубитися не може – він занесений в електронну базу даних, до того ж дані про нього продубльовані.

Пенсійна система може давати збої і піддаватися електронним атак, але зберігання інформації про персональні номерах страхувальників є однією з основних прерогатив цієї організації. Крім моменти, коли страхувальник повідомляє про себе невірні дані або не повідомляє про факт зміни цих даних. В іншому фонд зобов’язаний утримувати персональну інформацію про клієнтів в недоторканності для третіх осіб і збереження. Дізнатися номер ПФР дозволяє декількома способами:

1-й спосіб. Самий звичний і очікувано простий спосіб – це дзвінок у відділення ПФР, що з першого разу дасть шанси 50 на 50. Справа в тому, що далеко не всі співробітники філії мають доступ до основної бази даних, у якій зберігається інформація про запитуваних 12 цифрах. Тоді можна спробувати додзвонитися в call-центр (гаряча лінія). Такий центр «зв’язки з громадськістю» повинен бути в кожному відділенні ПФР. Дізнатися цей телефонний номер можна у будь-якого співробітника відділення або через інтернет. По гарячій лінії додзвонитися вдається далеко не завжди, але якщо вже вийшло, то запитувані 12 цифр абонент отримає. З’ясовують реєстраційний номер від ПФР по ІПН. Отже, перед дзвінком треба буде покласти перед очима цей документ.

2-й спосіб. Інший спосіб підходить тим, хто може почекати і воліє отримувати інформацію не усно, а у вигляді оформленого документа. Таким документом у даному випадку є виписка з ЕГРЮЛ/ЕГРІП, що оформляється страхувальником через найближче відділення податкової служби за допомогою спеціальної заяви. Заява складається не аби як, а з печаткою підприємства і підписом власника/директора. Займає отримання такої виписки з пропечатані в ній 12 цифрами, як правило, три доби, але може затягнутися і до 5 днів.

3-й спосіб. Є найбільш грамотним. Потрібно просто створити особистий кабінет платника на сайті головної пенсійної організації РФ. Це не тільки дозволить визначити свій номер в системі державного пенсійного страхування, але і відкриє додаткові можливості спільного моніторингу: перевірка всіх пенсійних внесків, вивчення зразків платіжних квитанцій, перевірка на наявність прострочених платежів та інше. Щоб створити особистий кабінет, потрібен активаційний код авторизації, який електронним шляхом вишле фахівець з ПФР після перевірки клієнта по ІПН.

4-й спосіб. Нарешті, останній варіант, самий очевидний – особисте відвідування найближчого філії організації. На місці, лицем до лиця, можна заодно з’ясувати й інші ймовірні питання, які незручно з’ясовувати через телефонні або електронні канали зв’язку. Зрозуміло, страхувальник повинен мати при собі паспорт, ІПН і свідоцтво з податкової про реєстрацію юрособи саме як юрособа.

Ця стаття відповідає на основні тематичні питання: що таке реєстраційний номер юридичної особи в пенсійній системі і як можна отримати інформацію про нього, що робить представлену інформацію досить актуальною.