Можна зняти гроші без картки Ощадбанку?

3486

В наші дні 9 з 10 чоловік є власниками хоча б однієї пластикової банківської картки. Це може бути дебетова карта (класичний електронний гаманець), зарплатна (автоматичний прихід заробітної плати на картку), кредитна (з початковим грошовим лімітом) і т. д. найпоширенішими є карти найбільш великих банків – Ощадбанку, Газпромбанку, ВТБ 24 і т. д. До того ж багато державні та приватні установи для надання своїх послуг вимагають від клієнта, щоб той обзавівся «пластиком» такого-то банку.

Наприклад, навіть мізерну допомогу по безробіттю вимагає придбання класичної дебетової картки Ощадбанку. Добре, що даний тип карти поки є безкоштовним. Ощадбанк взагалі має найбільше зв’язків з державними та приватними організаціями. Тому при вступі на офіційну роботу з імовірністю 65% зарплатною карткою буде саме «пластик» Ощадбанку”. Пластикові картки банку в будь-якому випадку узагальнено однією головною функцією – це тимчасові сховища грошових коштів, з яких ці засоби рано чи пізно знімаються. А можна зняти гроші без картки? Питається, до чого це питання? Але справа в тому, що карта банку – це шматочок пластику. Це маленька і щодо крихка річ. Отже, ось і перші відповіді:

  • картка банку може елементарно загубитися або її можуть вкрасти;
  • пластик легко дряпається, що посилює фізичний знос. Якщо буде багато подряпин в області магнітної стрічки, процес зчитування інформації банкоматом стане неможливим;
  • пластик відноситься до досить крихким матеріалами, і напевно багато перевіряли на простроченої карті, як легко вона ламається;
  • досить тривале перебування банківської картки у воді або в дуже вологій атмосфері (умови сильного туману) також здатне зробити «пластик» банку просто шматочком пластику;
  • картка необов’язково повинна бути втрачена або пошкоджена, щоб виникла згадана вище необхідність. Буває, що клієнт фінансової організації просто забув її «продукт» вдома або на роботі, а раптом терміново знадобилося зняти гроші з особистого карткового рахунку;
  • нарешті, при дії сильних магнітних полів на якомусь виробництві, наприклад) є шанс розмагнічування картки, що знову-таки призводить до її псування.

Втрата або псування банківської картки

Відразу варто сказати, зовсім необізнаних, що втрата або фізичне знищення карти банку ніякої загрози для грошових заощаджень не несе. Оскільки гроші насправді зберігаються зовсім не на самій картці, а на особовому клієнтському рахунку, який є частиною електронної бази даних банку. Просто карта прив’язана до цього рахунку, а значить, виступає як засіб обміну між банківською системою і клієнтом. Правда, при крадіжці або втраті ризик втрати грошей вже не нульовий. Адже цілою, незаблокированной і непростроченої карткою можуть скористатися зловмисники. Єдине, що таким третім особам треба – це ПІН-код. І його вони мають шанс з’ясувати, починаючи від методу тику і закінчуючи професійними хакерськими способами.

Щоб запобігти подібне і захистити свої гроші на особовому рахунку, треба при крадіжці/втраті «пластику» негайно звернутися у відповідний банк з відповідною заявою, після чого карту моментально заблокують. Наприклад, в Ощадбанку дана процедура не займе довше 10 хвилин. У разі втрати або пошкодження пластику плюс до всього постане питання про придбання нової картки. Біда в тому, що навіть якщо первісну картку банк видав безкоштовно, то тепер за вторинну доведеться платити. Адже і втрата, і псування «пластику» вважаються виною клієнта. Розцінки на банківські картки різні. Вони залежать як від самої установи, так і від типу карти. Наприклад, найбільш дорогі – це кредитки. Їх набувають з вагомим таким грошовим лімітом.

В Ощадбанку ціни на його «пластикові продукти» варіюються від 200 рублів до 1 500 рублів. А ще в Ощадбанку підтримується дуже зручна функція запасний пластикової картки. Це коли при придбанні банківської картки і відкриття особового рахунку до нього прив’язують не тільки цей один, але і другий «пластик». І хоча друга картка теж завжди є платною, але коштує набагато дешевше. Ця превентивна міра зручна не лише тим, що при блокуванні першої карти можна спокійно продовжувати користуватися другий, але ще можна віддати другу карту на руки іншої людини, якій клієнт довіряє. Це актуально, коли необхідно розширити коло осіб, які будуть мати доступ до особового банківського рахунку.

Коли терміново потрібні гроші, а «пластику» немає

Так, а що ж все-таки робити, коли треба терміново зняти гроші, а карти на руках немає (забута вдома, зіпсована, втрачена)? Є ряд банків, які включили в свої банкомати послугу з видачі готівкових грошей навіть без карти. Правда, клієнту знадобляться паспорт і папірець з повними реквізитами картки і банку, щоб на місці ввести в банкомат всі потрібні дані. В цілому дана процедура займе не менше 10 хвилин, оскільки проходить у кілька етапів. Плюс з банкомату піде запит в банківську базу даних. Це теж вимагає часу. Всі ці заходи покликані підвищити захист коштів від посягань зловмисників. Крім того, навіть ті установи, які надають таку можливість, не завжди підключають її автоматично.

Стаття в тему: як зняти гроші з кредитної картки Ощадбанку

Буває, купуючи «продукт», клієнт повинен заздалегідь повідомити фахівців, що необхідно зробити активною послугу видачі грошей банкоматом навіть без картки. Без «пластику» гроші реально отримати, наприклад, в банкоматах Приватбанку. Але треба сказати, що Ощадбанк, на жаль, таку функцію не підтримує. Через його банкомат неможливо отримати гроші без «пластику». Може бути, це пов’язано з його статусом найбільшого банку, що має контакти майже у всіх державних та багатьох приватних організаціях країни. Тому якщо з карткою Ощадбанку відбулися вищеописані речі, то варіантів тут залишається два (мається на увазі бескарточное зняття грошей):

  • Використання сервісу «Сбербанк Онлайн». Але для цього способу потрібно, щоб клієнт: а) був зареєстрований в «Ощадбанку Онлайн», б) мав на руках будь-яку іншу активну картку Ощадбанку. Для реєстрації в «Сбербанк Онлайн» необхідні ідентифікатор і постійний пароль. Отримати їх можна трьома шляхами: через банкомат (введення картки та ПІН-коду, вибір розділу «Інтернет-обслуговування», вибір пункту «Ідентифікатор і пароль») за телефоном call-центрі (в Ощадбанку це номер 8 800 555 55 50) або через SMS (надіслати Parol і останні п’ять цифр номеру картки на номер 900). Зареєструвавшись, гроші з карткового рахунку неважко зробити доступними через іншу карту.
  • Відвідування найближчого філії Ощадбанку разом з паспортом і повними реквізитами. Співробітник Ощадбанку може видати людині гроші і без пред’явлення «пластику», але виключно за паспортом. Потрібно саме наявність паспорта, а не просто паспортні дані. Крім паспорта непогано мати під рукою повні реквізити карти і банку. А саме: повна назва філії банку, БИК, ІПН, КПП, контрольний рахунок, розрахунковий рахунок, особовий рахунок і бажано номер відсутньою карти. Звичайно, банківські співробітники самі можуть дізнатися карткові реквізити в базі даних, але без «пластику» це займе більше часу. Тому рекомендується при отриманні банківської картки завжди запитувати на окремому листку та повні реквізити (якщо їх не надали автоматично). До речі, якщо філія дрібний, то процес отримання грошей без карти вийде трохи довше, ніж у центральному, регіональному відділенні, оскільки дрібний філія з такої нагоди відправить запит до головного відділ.
  • Інформація в даній статті покликана врятувати людей, які опинились в складній вищеописаної ситуації. А ще повинна донести до читача той простий факт, що краще просто берегти цей маленький шматочок пластику. І при відсутності готівки в кишені завжди брати його з собою.