У чому відмінність нецільового кредиту від цільового?

719

Банк видає позики під різні цілі. З допомогою кредитування можна купити який-небудь товар у вигляді телефону або побутової техніки, автомобіль, квартиру, зробити ремонт і багато іншого. Як правило, такі договори можна оформити прямо на торговій точці, де є представники тієї або іншої банківської організації. Але часто можуть знадобитися гроші на витрати різного характеру. У цьому випадку можна оформити позику безпосередньо грошових коштів. Такий вид кредитування називається нецільовим. Що таке нецільовий кредит, як його оформляти і чи вигідний він, розглянемо в цій статті.

Споживче кредитування

Щоб розібратися в тому, що таке нецільові кредити, для початку розглянемо види споживчого кредитування. Усі кредитні договори можна поділити на два види:

  • цільову позику;
  • нецільової позику.

Цільові кредити

Цільовим позикою називається такий вид кредиту, в якому грошові кошти спрямовуються на визначену мету. Часто клієнт, оформляючи такий договір, оплачує перший внесок торговій точці і моментально отримує товар. Частину грошей за нього фінансує банк. А клієнт на підставі щомісячних погашень виплачує банківську позику під певний умовами договору відсоток.

При цьому грошові кошти від банку клієнт на руки не отримує. Таким чином можна придбати товар, автомобіль і навіть квартиру. Процентні ставки за цільовими кредитами зазвичай нижче, ніж якщо позичальник оформить нецільовий споживчий позику. У чому процентна ставка залежить від суми кредиту.

Якщо придбаний товар коштує недорого, то процентні ставки за цільовими кредитами можуть досягати до 40%. Банківські організації завищують відсотки, користуючись психологічними аспектами. Так як позичальник вже налаштований отримати необхідний товар, часто не звертає уваги на той відсоток, який пропонує кредитний спеціаліст.

При покупці автомобіля або квартири потенційні клієнти банків виважено підходять до свого вибору, намагаючись отримати максимальну вигоду. Тому пропозиції банківських компаній у цьому напрямку більш лояльні. При певних умовах можна купити машину в кредит під 7-10%. Або оформити іпотеку від 10,5%.

Нецільові споживчі кредити

Нецільовий кредит – це позика в банку готівкових грошових коштів. При цьому розпоряджатися сумою позики можна на свій розсуд. Використовувати її для придбання товарів, оплати початкового внеску по іпотеці, оплати навчання, лікування та інше.

Банківська організація не буде ніяк відстежувати ваші витрати. На підставі суми кредиту, строку договору і процентної ставки вам буде сформовано графік платежів. Необхідно буде вносити суму згідно з графіком, при цьому позичальник може повернути основний борг і відсотки за договором достроково, сплативши тільки нараховані відсотки за фактичне користування засобами.

Нецільовий споживчий кредит має досить високу процентну ставку. Таким чином банк намагається знизити свої фінансові ризики, так як організація не знає, на що саме ви направите позику. Як правило, відсоткова ставка становить близько 30%.

Як оформити

Є різні пропозиції в різних банках. Нецільовий кредит можна оформити як за двома документами, але з більш високою процентною ставкою, так і надавши повний пакет документів. У такий пакет стандартно входять:

  • Паспорт.
  • Довідка з бухгалтерії про щомісячний заробіток.
  • Копія трудової книжки.
  • При цьому умовою може бути вік від 21 року і стаж роботи від шести місяців на останньому місці роботи.

    Оформляється договір як в офісі банку, так і в режимі онлайн на підставі електронного заяви. А отримати готівку можна, звернувшись в касу додаткового офісу, або на рахунок, відкритий у банківській організації.

    Таким чином, якщо є можливість оформити цільову позику, то він буде вигідніше для позичальника. Ставки за цими видами договорів нижче. А нецільовим кредитуванням краще користуватися при відповідній необхідності й через відсутність варіантів з цільовим споживчим кредитом.