Огляд депозитів Ощадбанку для фізичних осіб в 2018 році

734

Банківський вклад – це найбільш наЕкшн ний спосіб інвестиції грошових коштів. Компанія Ощадбанк є системоутворюючою організацією в банківській структурі РФ. Це найбільш наЕкшн ний банк, який є найбільшим на даний момент. Відсотки за депозитами прямо залежать від ставки рефінансування Центрального банку. На сьогодні простежується чітка тенденція до зниження ставок. У цій статті розглянемо, які пропозиції є за вкладами в Ощадбанку для фізичних осіб в 2018 році, чи можна заробити на депозитних рахунках і наскільки зараз актуальні банківські вклади.

Плюси і мінуси вкладів в Ощадбанку

Передаючи кошти в Ощадбанк на депозитний рахунок, вкладник втрачає поточний доступ до грошей, направляючи кошти на подальше одержання прибутку. По суті, внесок – це відмова від переваг грошей в даний час на користь отримання прибутку в подальшому.

За таким принципом формуються будь-які інвестиційні проекти. Якщо розглядати фізична особа, то експерти рекомендують вносити 10% від свого щомісячного доходу на користь інвестування.

Сам інвестиційний портфель повинен включати в себе не тільки класичний банківський вклад, але і більш ризиковані вкладення, наприклад акції компаній, державні облігації і навіть актуальні на сьогодні монети криптовалют.

Але стратегію своїх інвестицій кожен вкладник продумує самостійно. Класичний метод інвестування, який не вимагає яких-небудь додаткових Екшн , – це банківський вклад.

Адже можна один раз внести гроші на рахунок і чекати прибуток за підсумками завершення договору. В інвестиційному світі є таке поняття, як «чистий дисконтований дохід». Не будемо брати складні інвестиційні проекти, які включають в себе безліч показників, а візьмемо лише найбільш актуальний фактор для фізичної особи – це інфляція, щоб визначити, наскільки вклади в Ощадбанку в 2018 році можуть бути вигідними.

Справа в тому, що 100 рублів, які цінуються сьогодні за номінальною вартістю, через рік дешевше на увазі інфляції. Це означає, що, наприклад, сьогодні на 100 рублів можна купити 4 буханки хліба за 25 рублів, а через рік всього три, так як він буде коштувати 33 рубля.

Інфляція з’їдає прибуток вкладника, і її варто враховувати. За прогнозами експертів і також розрахунками Центрального банку інфляція буде триматися на рівні 3-4%. Наскільки це можливо з урахуванням чуток про підвищення податків на дохід з 13 до 15%, поки не пояснюється.

Але в будь-якому випадку, формуючи вклад в Ощадбанку, варто орієнтуватися на 4% інфляції. Звідси розглянемо основні плюси депозитних рахунків в Ощад:

  • збереження і захищеність грошових коштів;
  • отримання чистого дисконтованого прибутку;
  • можливість поповнювати і частково знімати кошти;
  • капіталізація вкладень.

В залежності від обраного продукту банківська організація дозволяє поповнювати та частково знімати гроші без втрати відсотків. Такі умови допомагають клієнтам формувати накопичення, а при гострій необхідності скористатися вкладеними коштами без втрати прибутку.

Оскільки ставки за депозитними рахунками вище, ніж передбачуваний рівень інфляції, то за підсумками можна сформувати невеликий дохід. Ощадбанк – наЕкшн ний російський банк, тому вклади населення захищені. Крім того, компанія бере участь у системі страхування. У випадку навіть якщо у банківській організації заберуть ліцензію, то клієнт може компенсувати до 1,4 млн рублів за рахунок держави.

Деякі продукти передбачають капіталізацію відсотків на щомісячній основі. Це означає, що накопичена прибуток за місяць буде додаватися до тіла вкладу, на яку буде нараховуватися процентна ставка, що робить депозити більш вигідними.

Але варто відзначити і мінуси вкладів в Ощадбанку:

  • низькі процентні ставки;
  • необхідність оформляти договори в онлайн-режимі.

Ощадбанк не має оптимальних пропозицій за процентними ставками. На ринку можна знайти більш вигідні рішення від інших банківських організацій. Крім цього, розмір прибутку буде залежати від способу оформлення документів.

Заявки, які сформовані через «Ощадбанк Онлайн», будуть мати більшу відсоткову ставку, ніж договори, сформовані класичним методом через банківське відділення.

Умови відкриття вкладу в Ощадбанку

Вклади в Ощадбанку можливі з 1 000 рублів, що дозволяє практично будь-якій людині почати інвестувати гроші. Тривалість договорів може бути розрахована від 1 місяця до 3 років.

Грошові кошти можна вносити на доларові або гривневі депозитні рахунки. Також умовами договорів з ощадних рахунків передбачена автоматична пролонгація. Депозити продовжуються на повторний строк на умовах тих ставок, які актуальні на момент пролонгації. Кількість продовжень депозитів може бути не обмежена.

В якості вкладника банк готовий розглядати фізична особа, яка є громадянином Російської Федерації. При цьому, якщо клієнт не досяг 18 років, то додатково потрібно письмову заяву за згодою батьків.

Огляд актуальних вкладів Ощадбанку

Компанія Ощадбанк пропонує вклади за різними напрямками. У цій банківської організації можна застосовувати програми як для накопичення коштів, так і для збереження. Накопичувальні депозити мають певні обмеження на доступ до грошей, але при цьому більш високі відсотки, у той час як вклади для збереження більш дешеві, але без обмеження по використанню коштів з рахунку.

Ощадбанк має окрема пропозиція для пенсіонерів. А умови акції можна оформити тариф з підвищеними ставками. Розглянемо окремо вклади Ощадбанку в 2018 році.

Стаття в тему: вклади для пенсіонерів в Ощадбанку в 2018 році на вигідних умовах

«Поповнюй Онлайн»

Даний вклад в Ощадбанку для фізичної особи 2018 відрізняється тим, що він є накопичувальним. Протягом всього договору можна вносити грошові кошти на рахунок, відсоткова ставка буде нараховуватись на всю суму, яка розміщена. При цьому часткове зняття без втрати прибутку не передбачено.

Загальні параметри програми наступні:

  • ставка – до 5%;
  • сума – від 1 000 рублів або 100 доларів;
  • можна поповнювати на будь-яку суму;
  • не можна знімати засоби;
  • тривалість – від 1 місяця до 3 років.

Відкриття вкладу в євро Ощадбанк тимчасово не надає. Пенсіонерам банківська компанія готова надати максимальну ставку незалежно від суми та терміну. Для решти тарифікація залежить від того, де укладати юридичний договір. Це можна зробити через особистий кабінет, що буде вигідніше, або за допомогою фахівця у відділенні.

Для «Ощадбанку Онлайн» тарифні ставки складають від 4,15 до 5%. А якщо враховувати капіталізацію, то максимальна ставка досягає 5,05%. При відкритті через відділення: 3,85–4,5%. З капіталізацією – до 4,54%. Що стосується доларів, то розподіл наступний:

  • онлайн: 0,25–1,15% (1,17%);
  • офіс: 0,05–0,95 (0,96%).

Відсотки залежать від тривалості операції і суми договору. На сайті прибуток можна розрахувати з допомогою калькулятора. Капіталізація зЕкшн снюється на щомісячній основі, вкладник може використати накопичені кошти як додаток до рахунку або знімати їх без зміни тарифу.

Ставка автоматично збільшується, якщо сума досягає ліміту згідно з тарифною сіткою. Грошові кошти можна зняти в будь-який момент. Але сума повертається без капіталізації та за ставкою 0,01% на суму, яка розміщена менше 6 місяців з дати оформлення або пролонгації, і по ставці 2/3 від тарифу на решту.

«Зберігай Онлайн»

Вклад «Зберігай» має найбільш високі процентні ставки, вони досягають 5,5%. Сума починається від 1 000 рулів. Не передбачено зняття та поповнення. Термін варіюється від 1 місяця до 3 років. Градація відсотків наступна:

  • рублі через особистий кабінет: 4,05–5,5%. До 5,56% з капіталізацією;
  • у рублях через відділення: 3,8–5% (5,05%);
  • долари через особистий кабінет: 0,1–1,35% (1,38%);
  • долар через офіс: 0,05–1,15% (1,17%).

Щомісячна капіталізація та інші умови відповідають попереднім варіантом депозиту.

«Керуй Онлайн»

«Керуй» характеризується тим, що тут передбачені як зняття, так і поповнення депозиту без втрати відсотків. Максимальна сума заробітку досягає 4,7%. А спочатку внести на рахунок можна не менше, ніж 30 000 рублів. Градація відсотків:

  • рублі через особистий кабінет: 3,85–4,7%. До 4,75% з капіталізацією;
  • у рублях через відділення: 3,5–4,2% (4,24%);
  • долари через особистий кабінет: 0,01–0,8% (0,81%);
  • долар через офіс: 0,15–0,6% (0,61%).

Клієнт має право знімати будь-яку частину грошей у будь-який момент, але процентна ставка залежить від залишку на рахунку. Передбачена щомісячна капіталізація.

«Соціальний»

Депозитний рахунок для дітей, у яких немає батьків. Відкрити вклад можна тільки в офісі Ощадбанку за заявою від опікунів і документу про те, що дитина перебуває під піклуванням відповідної установи.

Ставка 4% при терміні вкладу у 3 роки. Відкрити рахунок можна з 1 рубля, при цьому немає обмежень на зняття та поповнення. Капіталізація передбачена на щоквартальній основі. При досягненні дитиною 18 років депозитний рахунок здобуває статус «до запитання» і починає розраховуватися за відповідним тарифом.

«Подаруй життя»

Банківська організація перераховує гроші на користь важкохворих дітей. Максимальна ставка 4,95%, а сума починається від 10 000 рублів. За договором немає часткового зняття та поповнення. Термін депозиту становить 1 рік. Кожні 3 місяці кошти перераховуються в благоЕкшн ний фонд «Подаруй життя». Сума становить 0,3% від розміру депозиту.

Застосовується рахунок тільки в рублях за ставкою 4,95% (5,04%). Пролонгація та інші умови аналогічні іншим тарифами.

«Пенсійний плюс»

Депозитний рахунок, який передбачений для отримання пенсій та інших соціальних перерахувань. Відсоткова ставка становить 3,5%. Можна депозит поповнювати і знімати грошові кошти. Сума незнижуваного залишку дорівнює 1 рублю.

Щоквартальна капіталізація. В якості клієнтів розглядаються пенсіонери, в тому числі і ті, які отримують виплати недержавних пенсійних фондів.

Процентні ставки за вкладами у валюті

З урахуванням того, що інфляція в західних країнах знаходиться на мінімальному рівні, валютні вклади для багатьох є привабливим рішенням. На даному етапі Ощадбанк скасував вклади в євро. Відкрити такий рахунок можна тільки за програмою «до запитання» під 0,01%.

При цьому депозити в доларах досі актуальні. Варто звернути увагу на тарифи «Поповнюй», «Зберігай» і «Керуй». В залежності від потреби варто підібрати найбільш актуальний в конкретному випадку.

Так як передбачається, що деякі тарифні плани обмежують клієнта в знятті грошових коштів або не дозволяють вносити додаткові платежі, тарифні ставки за депозитами варіюються в наступних межах:

  • «Поповнюй» – 0,25–1,15%;
  • «Зберігай» – 0,1–1,35%;
  • «Керуй» – 0,01–0,81%.

Процентні ставки за вкладами в рублях

У рублях вкладник може заробляти від 3,5 до 5,5%. Але на початку статті ми розповідали про орієнтовний рівень інфляції, яка повинна зберігатися в межах 4%. Таким чином, депозити, що нижче цього порога, будуть неефективними, а точніше навіть збитковими, так як, якщо вкласти гроші під 3,5% з інфляцією в 4%, то їх номінальна вартість буде нижче, ніж спочатку вкладу.

Таким чином, при максимальному значенні в 5,5% при найбільш вигідних вкладах Ощадбанку в 2018 році клієнт отримує чистий дисконтований дохід в 1,5%.

При вкладі в 1 млн рублів чистий прибуток складе 15 000 рублів за рік. Ощадбанк – це компанія, яка в першу чергу гарантує збереження коштів, позбавляючи клієнта будь-яких ризиків при вкладенні грошей. Хоча можна знайти більш вигідні пропозиції за вкладами в інших банках.