З якою банківською картою краще їхати за кордон

864

Поїздка за кордон вимагає великих фінансових витрат: проживання, харчування, придбання сувенірів, переїзди і всілякі екскурсії. Тому необхідно мати при собі досить велику суму готівки, розкладаючи гроші по кишенях і сумках. Таку кількість готівки при собі являє собою потенційну небезпеку. Ви можете стати жертвою карткових шахраїв або кишенькових злодіїв, їх можна втратити, покласти не в ту сумку або зовсім забути вдома. Від таких непередбачених обставин неможливо застрахуватися. Тому незайвим буде перестрахуватися, щоб уникнути подібних ситуацій.

Кращим варіантом для запобігання таких випадків стане наявність особистої пластикової карти, яка дозволить проводити будь-які банківські операції — зняття грошей, розрахунок по безналу, оплата вартості товарів і послуг. Безготівковий розрахунок буде не тільки безпечніше, але й користуватися картою більш зручно. Деякі банківські установи, зокрема Сбербанк Росії, дають різноманітні бонусні програми, за яких провадиться нарахування за зЕкшн снену оплату в окремих закладах.

Банківські платежі на міжнародному ринку

Міжнародні банківські системи дозволяють користуватися платіжними картами майже у всіх країнах. На розміщення валюти на них буде впливати різна величина комісії.

При оформленні пластикової картки потрібно звернути увагу на використовувану платіжну систему. Тому існують міжнародні та локальні платіжні системи.

Поширені в Росії платіжні системи, такі як STB Card, Золота Корона, МИРКАРТ, Новгородська монета, Урал-Експрес, NCC, є локальними, які працюють лише всередині Російської Федерації. Тому в інших країнах вони виявляться абсолютно непотрібними. За кордоном в основному користуються двома міжнародними платіжними системами, картами яких можна розплатитися майже в кожній країні світу:

  • VISA;
  • MasterCard.

Відмінні риси MasterCard Visa

Які ж їх відмінності? Для користування всередині Російської Федерації клієнту банку не буде ніякої різниці – користуватися картою Visa або MasterCard. Всі їх відмінності стануть помітні за межами країни. Платіжну систему Visa можна вважати американської платіжною системою, в якій основна грошова одиниця – долар. У MasterCard — це євро, і долар.

Оскільки приймають їх рівнозначно, то помітною відмінністю в їх використанні стане різний відсоток комісії при конвертації валют, якщо основною валютою є рубль. Так, якщо користуватися картою VISA в Європі, конвертація рубля відбувається наступним чином: рубль – долар – євро.

Виходить, що при одному скоєному платіж рубль переводиться в долар, після чого долар інвертується в євро. За рахунок подвійної конвертації комісія буде значно дорожче. А при оплаті з допомогою MaterCard рубль відразу переводиться в євро.

При плануванні поїздки на курорти Єгипту, Туреччини, Таїланду та деяких інших країн краще буде оформити картку з використанням системи MasterCard. Оскільки в цих країнах розрахунок найчастіше проходить в доларах, тому використання MasterCard буде більш вигідним.

Використовувати банківську карту Ощадбанку за кордоном не складе праці. Єдиним нюансом при виборі країни призначення буде правильний вибір її платіжної системи.

Недоліки використання карбованцевих карт за кордоном

Як ви вже зрозуміли, при конвертації «валюта – валюта» втрачається певний відсоток, який буде йти на оплату комісії за проведену операцію.

Другим мінусом став повільний процес конвертації. При оплаті за кордоном картою, основною валютою якої є рубль, міжнародна платіжна система за своїм курсом переводить рублі в долари або євро. Після чого відправляє запит в обслуговуючий банк про зняття готівки.

До 5 робочих днів працівники банку інвертують виставлений валютний рахунок назад в рублі. Тобто при оплаті проходить подвійне зняття комісії. Але крім цього може виявитися, що за цей час курс різко зміниться, і з вашої картки знімуть більшу суму, ніж ви планували.

Щоб уникнути подібних ситуацій, продумайте можливості вашої карти заздалегідь.

Переваги пластикових карт

Переваг у пластикових карт не так вже багато, але їх зручність і багатофункціональність говорять самі за себе. У разі пропажі вашого багажу, сумки, або тоді, коли стали жертвою кишенькового злодія, ваші гроші залишаться у повній цілості. У той час, коли готівкових коштів могли б позбутися. Одним телефонним дзвінком можна заблокувати украдену картку, запобігши незаконне зняття, тим самим забезпечити безпеку ваших грошових коштів.

У деяких країнах дуже зручно розплачуватися карткою в громадському транспорті, що позбавить вас від пошуку готівкових купюр необхідного номіналу. Також немає необхідності декларувати гроші при в’їзді в іншу країну. На крайній випадок, якщо грошей на банківську карту недостатньо, і вони закінчилися під час закордонної поїздки, її легко зможуть поповнити ваші родичі або друзі в потрібний момент за допомогою готівкових коштів або перекладу з карти на карту.

Валютні карти

Ощадбанк дає клієнтам можливість відкрити карту в будь-якій валюті, будь-то долари або євро. Валютна картка дозволить при оплаті за кордоном зЕкшн снювати покупки без додаткової комісії, тому як конвертація «валюта – валюта» проходити у такому випадку не буде.

Оскільки валютний розрахунок в Росії заборонений, згідно із законодавством РФ, такий рахунок стане хорошою можливістю тримати іноземні гроші на своєму рахунку і проводити різноманітні операції.

Ще одним видом валютних карт є мультивалютні рахунки. Вони дозволять безперешкодно проводити безготівковий розрахунок за кордоном, не звертаючи уваги на валюту.

Міжнародна карта Ощадбанку «Маестро»

Сьогодні Ощадбанк випускає один вид карт, який працює в системі «Маестро». У порівнянні з MasterCard, Маестро має ряд відмінностей і обмежень.

Перевести її можна у всіх банкоматах світу, проте не всі магазини зможуть її прийняти.

В Ощадбанку є лише одна карта такої системи – «Сбербанк-Maestro «Соціальна». Використовувати її можна в межах Росії, також в дочірніх підприємствах Ощадбанку за межами країни. Вона вважається картою початкового рівня і в основному використовується для пенсійних виплат.

Комісія за використання банкоматів за кордоном

Корисним буде уточнити відсоток комісії при знятті коштів перед поїздкою за кордон. Це буде надзвичайно необхідно, тому як за кордоном на екрані «чужого» банкомату не буде відображатися інформація про вартість комісії.

В інших банкоматах при знятті коштів з Visa Electron Ощадбанку зЕкшн снюється зняття відсотка за використання, який дорівнює 0,75% від суми операції. Пам’ятайте, що також буде оплачуватися кожна перевірка балансу за допомогою банкомату. Вартість такої операції – 15 рублів за один перегляд.

Що стосується банкоматів Ощадбанку за кордоном, то не так давно в них була скасована комісія за операції картами «Віза Класік», «МастерКард Стандарт», «Віза Голд», «МастерКард Голд», «Віза Платинум» і «МастерКард Преміум». Така можливість була надана за зняття коштів в банкоматах 6 держав Європи: Чехія, Угорщина, Словенія, Словаччина, Сербія, Боснія і Герцеговина. Хоча подібні операції, і сама практика досить затратні, керівництво Ощадбанку пішло назустріч своїм клієнтам і прийняв таке рішення. Проте керівництво банку планує компенсувати витрати за рахунок продажу ряду інших послуг, таких як іпотечні кредити за кордоном.

При користуванні «Маестро» і «Віза Електрон» комісія буде дорівнює 0,75% від знімаються коштів.

Відео: як знімати гроші в банкоматах іноземних

Представництва Ощадбанку за кордоном

У 2006 році Сбербанк купує банк у Казахстані і вперше виходить на міжнародну арену з надання населенню різноманітних банківських послуг.
Через деякий час Група «Ощадбанк» обзаводиться своїми банками в Україні та Білорусії. Побачивши стрімке зростання популярності цих банків, трохи пізніше з’являються представники в таких країнах, як Індія, Китай і Німеччина.

У 2012 році поповнюється зарубіжними активами, зокрема європейським Volksbank International, що дозволило значно розширити географію представництв банку в Європі ще на 9 країн.

Саме Німеччина стала відправною точкою початку роботи на території Європейського союзу. Федеральне відомство по нагляду у сфері фінансових послуг Німеччині в 2009 році дало добро на відкриття представництва Ощадбанку в німецькому Франкфурті-на-Майні. Основною метою цього відкриття стала можливість виходу на європейський рівень розвитку щодо надання всебічної підтримки і захисту клієнтів свого банку в Європі.

Трохи пізніше пройшла найбільша угода банку, а саме купівля DenizBank в Туреччині. Це відкриває нові горизонти.

На сьогоднішній день кількість клієнтів банку за межами Росії становить понад 10% від усієї чисельності клієнтів банку. А географія країн, в яких є представництва Ощадбанку, досягла 22 держав.

Що робити, якщо була загублена картка Ощадбанку за кордоном

Ніхто не застрахований від усіляких неприємних ситуацій, коли карта Ощадбанку може бути втрачена за межами Росії.

Стаття в тему: що робити, якщо загубив картку Ощадбанку

Щоб уникнути ризику незаконного заволодіння вашими грошовими залишками на рахунку, картку необхідно заблокувати. Для цього слід зателефонувати в call-центр з проханням припинення її роботи. Номер контактного центру: +7 (495) 544-45-45 або +7 (495) 500-00-05.

Крім call-центру можна звернутися у найближче представництво Ощадбанку і написати відповідну заяву. Однак найбільш популярним варіантом є система «Сбербанк Онлайн». Тут не потрібно проходити додаткових моментів, що стосуються ідентифікації вашої особи. Варто лише пройти аутентифікацію через ваш мобільний номер, вибрати потрібну картку і самостійно поставити заборону на її тимчасове користування.

У відділеннях Ощадбанку або дочірніх банках можна скористатися екстреною заміною карти або швидкої видачею необхідної суми з вашого рахунку. Для цього потрібно написати заяву, в якій вказати чотири останні цифри номера втраченої картки, а також ваші особисті дані, що включають в себе дату народження і повні Ф. В. О. Після перевірки всіх даних приймається рішення про надання необхідної суми і списання її з рахунку карти.

Карти «Маестро» і «Віза Електро» не передбачають можливості екстреної видачі коштів.

Вашу карту «з’їв» банкомат

Напевно ви стикалися з такою ситуацією, коли вашу карту «з’їдав» банкомат. Ніхто не застрахований від подібної ситуації і перебуваючи за кордоном.
Що ж робити, якщо ви опинитеся в такій ситуації? В першу чергу слід з’ясувати, яким банківській установі належить цей банкомат. Після чого звернутися з проханням про її повернення в найближче відділення банку, де повідомити наступні дані:

  • номер банкомата, який не повернув вам карту (кожен банкомат має свій ідентифікує номер, який ви можете легко дізнатися);
  • ваші особисті дані (Ф. В. О., дату народження і номер телефону, за яким з вами можна зв’язатися);
  • прикмети карти – номер та строк її дії.

Протягом кількох робочих днів фахівці вилучать картку з банкомату і доставлять у відділення банку для передачі її вам.

Поради

Постарайтеся перед поїздкою попередити співробітників банку про те, що ви плануєте поїздку за кордон. Так як багато банки заради безпеки встановлюють допустимий поріг суми операцій, які проводяться за кордоном. Це дозволить уникнути неприємних ситуацій, коли банк заблокує вашу карту до з’ясування обставин.

Не забувайте стежити за строком її дії, адже вона може стати неЕкшн сною в самий невідповідний для вас момент. У разі відповідних термінів закінчення дії картки рекомендується заздалегідь звернутися до найближчого відділення Ощадбанку, щоб зЕкшн снити перевипуск карти.

З вищевикладеного можна зробити висновок, що кращим варіантом буде користуватися мультивалютного картою при виїзді за кордон. У таких картах оплата може проводитися одночасно відразу в 3 напрямках – рубль, долар і євро.

При цьому ідеальним варіантом буде оформлення Smart-картки, в технології якій використовується спеціальний чіп, який практично неможливо скопіювати. Пластикові картки з магнітною смугою піддаються більш простого копіювання. Тим самим можливість незаконного зняття готівки з вашої картки практично зводиться до нуля.