Повернення прибуткового податку при іпотеці

992

Правом повернути податковий вирахування при купівлі квартири в іпотеку і не тільки володіє будь-яка людина при виконанні ряду вимог. Повернення 13% при покупці квартири в іпотеку повинен бути зЕкшн снений офіційно працюючій людині, виплачує податки державі. Повернення проводиться як при покупці колишнього у вживанні житла, так і при придбанні об’єктів, що будуються. При цьому відшкодуванню підлягають не тільки гроші позичкової заборгованості, але і відсотки, що нараховуються за оформленим кредиту. Як, де і коли відшкодувати кошти, ми розповімо більш докладно нижче.

Хто повинен отримувати відшкодування податкового вирахування?

Це право закріплене у статті 220 Податкового кодексу. Роботодавець щомісяця перераховує 13% з зарплати кожного свого працівника на користь держави. Це фіксована ставка на державний податок для фізичних осіб. Купуючи квартиру по іпотеці, будь-який громадянин зберігає право на відшкодування грошей, витрачених на податки до певних меж. Повернення витрачених коштів зЕкшн снюється при настанні таких поЕкшн :

  • Покупка готового і споруджуваного житла.
  • Ремонтні заходи по обробці в новобудові.
  • Відшкодування сплачених відсотків в банк.
  • Зведення власного будинку.
  • Кому таке вирахування не належить?

    Держава не зЕкшн снює повернення витрачених коштів, якщо при купівлі квартири по іпотеці брав участь ваш роботодавець, який заплатив частину угоди. Отримати відшкодування не вийде тим, хто:

  • Купував квартиру до 1 січня 2014 року, але вже використав дану послугу.
  • Вичерпав максимальний межа повернення витрачених коштів.
  • Купував житло у найближчих родичів.
  • Брав участь у державній програмі на покупку нерухомості.
  • Офіційно не працює і не сплачував податки.
  • Як часто можна отримувати відшкодування?

    Тут все взаємопов’язане з тим, коли ви купували. Якщо оформлення кредиту та сама операція відбулися до 1 січня 2014 року і ви вже отримували відшкодування, то вам нічого не виплатять. Бо згідно із законодавством, право на компенсацію надається лише один раз і довічно. Якщо ви зЕкшн снювали покупку нерухомості по іпотеці пізніше зазначеної дати, то зможете забрати виплату від усіх угод, але сума відшкодування не може бути вище, ніж 260 000 грн. Це 13% від 2 000 000 рублів, граничної суми, з якої відбувається повернення витрачених податків.

    Скільки повернуть грошей, якщо нерухомість купувалася після січня 2014?

    Як ми вже говорили раніше, така сума не може бути більше 13% від суми витрачених грошей на квартиру, що купується в кредит. При цьому кожен рік вам вдасться компенсувати не більше, ніж сплатили податків. За розрахунковий період беруться максимально три попередніх роки, підтвердити які потрібно за допомогою довідки 3-ПДФО. Щоб більш детально прояснити ситуацію, давайте розглянемо наступні приклади.

    Припустимо, ви оформляєте квартиру по іпотеці в березні 2016 року на суму 3 500 000 рублів. Ви законно працевлаштовані, і ваш щомісячний дохід приблизно 40 000 рублів. У вас є можливість звернутися в податкову і вимагати відшкодування в межах 13% від 2 000 000 рублів, так як це гранична сума, на яку передбачається відрахування.

    Звернутися туди ви зможете починаючи з березня 2017 року, прикріпивши форму про доходи 3-ПДФО. Також з березня 2016 і по березень 2017 року ви оплатили державні податки, які склали 62 400 рублів. Відповідно, ці гроші ви купуєте, як відшкодування за власні витрати. Решту суми 260 000 – 62 400 = 197 600 вам компенсують по мірі виплати державного податку в наступні роки.

    Якщо ви спочатку зЕкшн снювали покупку нерухомості в іпотеку на 1 000 000 рублів, то вам пропонується податкова компенсація не менше, ніж 13% від цих витрат, тобто всього 130 000 рублів. Але якщо пізніше ви купуєте квартиру по кредиту ще, приміром, на 3 000 000, ви можете сподіватися ще на 130 000 рублів, так як по першій угоді межу в 2 000 000 не був вичерпаний.

    Документи, які потрібно буде надати

    Щоб повною мірою отримати відшкодування за витрачені гроші по кредиту, вам треба буде звернутися у вашу податкову контору, оформивши заяву, крім цього потрібно надати наступний перелік документів:

  • Документ купівлі-продажу і, відповідно, копія.
  • Копія громадянського паспорта.
  • Свідоцтво про реєстрацію прав власності (копія) або акт про передачу нерухомості у власність (у разі якщо житло поки в споруджуваному стані).
  • Довідка 2-ПДФО за вашої роботи.
  • Копія чеків, виписок банківського рахунку або інших квитанцій, що характеризують факт купівлі-продажу.
  • Копія ІПН власника.
  • Довідка 3-ПДФО за попередній рік.
  • І безпосередньо саму заяву.
  • Якщо ви законно перебуваєте в шлюбі, то податкова інспекція, можливо, зажадає додатково пояснення про те, якою мірою податкова компенсація буде розподілена між подружжям.

    Коли можна звертатися і за який час можна отримати податкове вирахування?

    Документи, включаючи довідки 2-ПДФО і 3-ПДФО, ви можете почати збирати вже з того моменту, як остаточно розрахувалися з продавцем за отримання нерухомості і вже маєте документ на власність. Якщо купували квартиру по іпотеці, колишню у вживанні, то знадобиться документ купівлі-продажу , якщо це новобудова, свідоцтво про придбання права на власність. За таких обставин потрібні документи, що характеризують операцію. НаЕкшн ніше буде направлятися в податковий орган з початку року, наприклад після новорічних свят.

    Навіть якщо ви зЕкшн снювали покупку квартири по іпотеці більше трьох років тому, у вас теж зберігається можливість на оформлення відшкодування з боку держави. Наприклад, ви оформили квартиру в 2015 році і забули застосувати дане право. Пройшло 7 років, і зараз, скажімо, 2022 рік. Ви все одно можете направити звернення на повернення сплачених податків за попередні 3 роки. При такому варіанті вам повинні повернути витрати за 2021, 2020 і 2019 рік. Запитайте у своїй бухгалтерії довідки 2-ПДФО і 3-ПДФО для підтвердження доходів. І якщо ваша сума буде меншою, ніж 260 000 рублів, то решту суми ви маєте можливість забрати в наступні роки.

    Як забрати податковий вирахування?

    Вам потрібно буде підготувати весь пакет документів і звернутися із зверненням у вашу місцеву податкову контору. Все це можна організувати самостійно, немає необхідності звертатися до юристів. Перелік документів ми перерахували вище. Можливо, самостійне звернення відніме трохи більше часу, але зате дозволить заощадити гроші. Службовець податкової прийме документи та заяву і направить їх на подальший розгляд. Зазвичай рішення приймається до чотирьох місяців, після чого зможете отримати компенсацію.

    Отримання грошей безпосередньо у роботодавця

    Також є можливість компенсації податкового відрахування у вашого роботодавця. Ви зможете отримувати зарплату без утримання 13%. Для цього потрібно звернутися в податкову контору з тим же пакетом документів, що включають довідки 2-ПДФО і 3-ПДФО, але додатково потрібно заповнити заяву на підтвердження права платника податку при отриманні майнових податкових відрахувань» після оформлення іпотеки. Податкова розгляне надані документи, це займе не більш ніж 30 календарних днів, та підтвердить його. З цим письмовим підтвердженням зверніться в свою бухгалтерію на роботі. І починаючи з місяця після надання документа, що ваша зарплата буде вищою на 13%, так як з цього моменту відбувається звільнення від сплати податків, поки не накопичиться сума у розмірі 260 000 рублів.

    Таким чином, будь-який громадянин, який оформив іпотечний договір на купівлю квартири, при певних умовах, повинен сподіватися на повернення грошових коштів. Звичайно, це відбудеться не миттєво, але отримати компенсацію від держави – це не тільки непогана можливість заощадити, але і ваше законне право.