В якому банку вигідніше брати іпотеку

647

У кожному банку свої програми, умови і відсотки на іпотеку. Цікаві і не дуже пропозиції десятками сипляться на сучасного позичальника, що тільки заплутує його вибір. І все-таки де вигідніше взяти іпотеку? Як знайти найкраще рішення для себе, якщо пропонується занадто багато? У статті ми зробимо огляд на іпотечні умови сучасних банків Росії, щоб допомогти вам знайти найбільш підходящу пропозицію.

Про програми

Іпотечний кредит, на відміну від споживчого, передбачає здачу свого нерухомого майна під заставу банку до закінчення виплат. Таким чином кредитор повністю позбувається ризику, що позичальник не буде платити, адже останній у разі прострочень може позбутися квартири.

Стаття в тему: чи варто брати зараз іпотеку?

Іпотечні програми можна розділити на два різновиди:

 • Базові.
 • Спеціалізовані.
 • Перші підходять всім людям, а другі — певної категорії (наприклад, молодим сім’ям, військовослужбовцям, який претендує на держпідтримку, і так далі). Докладніше про це ви прочитаєте нижче.

  Так де ж найбільш вигідно оформити іпотечний кредит?

  Дешевизна кредиту для багатьох є основним фактором при виборі. Але кожне речення варто вивчати максимально уважно, адже за низькою вартістю можуть ховатися підводні камені. Так які банки краще вибрати для іпотеки?

  Є люди, які довіряють тільки солідним фінансовим організаціям. Вони звертаються в давно існуючі банки, щоб бути спокійними під час чималого терміну виплат за кредитом. Екшн сно, це правильно, адже чим більше і старіше організація, тим менше ризик виникнення непередбачених обставин.

  Є й інша сторона медалі — новенькі кредитори, які ще не встигли «розкрутитися». Щоб стати популярнішою і заробити собі репутацію, вони пропонують більш вигідні іпотечні умови, на яких можна заощадити, і у них, як правило, взяти кредит набагато простіше. Вам потрібно вирішити: ви хочете отримати позику з максимальною вигідною для себе, але з ризиком, або платити більше, але бути спокійним протягом всього терміну виплат.

  У якій валюті брати іпотеку?

  Відповідь однозначна: у тій, у якій ви заробляєте.

  З початковим внеском чи ні?

  З одного боку, багатьом не подобається платити початковий внесок і вони шукають організації, де цієї виплати можна уникнути. Але, з іншого боку, без нього виходить набагато велика переплата, і в кінцевому рахунку це невигідно.

  Звертаємо вашу увагу: взяти іпотеку на новобудову набагато складніше, ніж на вторинну нерухомість.

  Розташування фінансової організації

  У нових кредиторів може не бути інтернет – або мобільного банкінгу, і вам доведеться регулярно їздити до них в офіс, щоб погашати позику. У підсумку, взявши дешевий кредит, ви замучитеся постійно навідуватися до них у контору і до того ж витратите чимало коштів на проїзд (або бензин). Тому перед тим як взяти іпотеку, переконайтеся, що: або офіс знаходиться поруч з вашою квартирою, або кредитор надає можливість платити через інтернет або мобільний банкінг.

  На що слід звертати увагу

  Зовсім скоро ми розповімо вам про іпотечні умови популярних банків РФ, але перш вам в обов’язковому порядку слід знати, на що звертати увагу, якщо ви збираєтеся взяти кредит.

  1. Розмір кредиту

  У кожного банку є визначена сума, яку він готовий надати позичальнику. Тому в пошуку фінансової організації відразу ж уточнюйте, скільки ви отримаєте грошей.

  2. Річний відсоток

  Постарайтеся знайти банк з низьким річним відсотком, щоб знизити розмір переплати. Оптимальне значення — 15%. Рідко коли вдається знайти нижче, однак якщо ви є постійним клієнтом великої організації, є шанс, що вам нададуть більш вигідні іпотечні умови.

  3. Початковий внесок

  В якомусь банку він може бути 10%, а в іншому — 40%. Оптимальне значення — 20-30%. З одного боку, занадто високий внесок може бути непосильним для позичальника, з іншого — чим він менший, тим вище ризики для фінансової організації.

  4. Термін кредиту

  Всі кредити видаються на певну кількість років. І виходить так: чим більше строк, тим вище у результаті переплата, але нижче щомісячний платіж. І навпаки — чим менший термін, тим переплата нижче, але щомісяця платити доведеться більше, що може бути непосильним для деяких позичальників.

  5. Додаткові витрати

  Це комісії за послуги організації, плата за відкриття рахунку в банку, випуск карти і далі в цьому роді. Більш того, банки вимагають застраховывать майно і власне життя.

  6. Вимоги до кредитоотримувачу

  Щоб гарантувати отримання своїх грошей назад, фінансові організації висувають вимоги до позичальників: їх віком, рівнем зарплати, кредитної історії і так далі.

  Огляд кращих банків для іпотечного кредиту

  Ось ми і дісталися до головного — огляду на іпотечні умови сучасних банків Росії.

  На вторинну нерухомість

  Практично кожен банк РФ охоче видасть кредит на вторинне житло. Тому тут ми не будемо рекомендувати конкретну фінансову організацію. Вибирайте вподобаного кредитора з найбільш вигідними для себе умовами.

  З материнським капіталом

  Відомо, що материнським капіталом можна сплатити первинний внесок, але далеко не кожна фінансова організація погодиться на це. А та, яка погодиться, прийме сертифікат тільки у разі, якщо ви маєте намір купити саме вторинну нерухомість. Отже, початковий внесок маткапиталом може бути сплачений у ВТБ 24, АІЖК, Ощадбанку.

  Де не потрібен початковий внесок

  Якщо раніше у багатьох банків можна було брати іпотеку без початкового внеску, то зараз це не так — криза зіграла злий жарт. Тим не менш Ощадбанк все ще пропонує таку можливість, і якщо ви розглядаєте як варіант, то користуйтеся.

  Для молодих сімей

  Молодим сім’ям доступні пільги, якими можна скористатися у деяких організацій. Приміром, той же Ощадбанк пропонує своїм клієнтам молодше 35 років низьку процентну ставку — від 12,5% в рік, початковий внесок — 15% від суми і тривалий термін кредитування, досягає 30 років.

  Стаття в тему: все про іпотеку для молодої сім’ї

  Для військовослужбовців

  Як правило, військові платять менший відсоток по кредиту, однак вам потрібно бути учасником накопичувальної програми, щоб отримати пільги. Сьогодні з військовослужбовцями працюють: Ощадбанк, АІЖК, Газпромбанк і інші фінансові організації.

  Для тих, хто входить в соціальні категорії

  Якщо клієнт входить в соціальні категорії громадян, йому цілком можна претендувати на більш вигідні іпотечні умови, які пропонуються: Банком ІТС, Російською іпотечним банком, Росинтербанком та іншими кредиторами.

  Для претендують на держпідтримку

  Клієнт, який претендує на державну підтримку (тобто, має намір придбати первинну нерухомість), може звернутися в Московський Індустріальний Банк, Ощадбанк, Глобекс Банк, ВТБ 24 і інші організації для оформлення кредиту під низьку ставку.

  Для тих, хто не належить до особливої категорії, але хоче платити невеликі відсотки

  Таким людям краще брати іпотеку або кредит у великих фінансових організаціях типу Ощадбанку, Банку Москви, Россельхозбанка, ВТБ і так далі.

  Детальніше про умови

  Давайте розглянемо, які умови пропонуються найбільшими банками Російської Федерації сьогодні.

  Ощадбанк

  Ощадбанк дуже давно в іпотечному кредитуванні, тому тут ви легко можете отримати 300 тис. рублів на термін до 30 років. При цьому покривається не більш, ніж 80% майна. Має місце первісний внесок, але він досить маленький — всього 20%.

  ВТБ 24

  В цій організації умови схожі з Ощадбанком, але є верхня планка — не можна взяти позику на суму понад трьох мільйонів рублів.

  Процентна ставка

  Відсотки розраховуються за рік, а не за весь термін кредитування. Ви платите їх за те, що користуєтеся грошима певної фінансової організації. У випадку з іпотекою можуть бути встановлені різні їх види:

  • постійні (не змінюються протягом всього кредитування);
  • плаваючі (які переглядаються кожні півроку, залежать від ситуації на ринку).

  Звертаємо вашу увагу: найвища ставка у тих категорій кредитоотримувачів, які не можуть документально підтвердити свій легальний дохід.

  Тепер ви краще ознайомлені з іпотечними умовами сучасних банків Росії і зможете самостійно вибрати для себе найбільш підходящі. І пам’ятайте: у випадку з кредитом поспіх ні до чого доброго не приводить. Завжди уважно вивчайте фінансову організацію, перед тим як брати позику.

  Бажаємо гарного настрою і вигідного кредитування!