Що робити у випадку втрати або крадіжки картки Ощадбанку

513

Втратити картку можна в будь-який момент, ніхто від цього не застрахований. Найнебезпечніше в такій ситуації, що карткою можуть скористатися зловмисники. Картки можуть бути як з чіпом, так і магнітні. Картки з чіпом мають свій індивідуальний ПІН-код, який необхідно вводити при зЕкшн сненні транзакцій. Такою карткою скористатися зловмисникам дещо складніше, але все одно є можливість зЕкшн снювати оплату через інтернет.

Магнітними картками можна оплачувати покупки в будь-якому магазині без введення ПІН-коду. І хоча ЦБ видав вказівку випускати тільки картки з чіпом, все одно є ймовірність, що зловмисники зможуть скористатися вашою карткою. Так що робити, якщо загубив картку Ощадбанку?

Як діяти при втраті карти?

Сьогодні поговоримо про картку Ощадбанку, так як дії практично ідентичні у всіх комерційних банках. Які можуть бути ризики:

 • Кредитна карта. У разі якщо втрачена кредитна картка, то крім того, що зловмисники можуть скористатися залишком по рахунку, так і відсотки на суму основного боргу також, можливо, доведеться оплачувати.
 • Зарплатна банківська картка. Про чіпові і магнітні картки ми вже розповіли, але, крім цього, на неї може бути встановлений овердрафт. Це послуга, коли можна знімати з рахунку гроші навіть при нульовому балансі. При цьому також доведеться сплачувати відсотки, а якщо це зробити ще й не вчасно, то можна зіпсувати свою кредитну історію.
 • Стаття в тему: що таке плата за овердрафт в Ощадбанку

  Тому у разі, якщо ви втратили банківську карту і знайти її не вдалося, рекомендуємо дотримуватися наступної інструкції:

  • негайно перевірити баланс і вивести залишок на інший рахунок;
  • заблокувати банківську картку та повідомити про втрату;
  • оформити перевипуск.

  Це досить простий порядок Екшн , але варто розуміти, що час грає проти вас, і необхідно зробити все операції як можна швидше. Тепер розглянемо кожен крок докладніше.

  Переказ залишку з рахунка

  Насамперед необхідно переконатися, що вашими грошовими коштами ніхто не встиг скористатися. Зробити це можна вдома через свій особистий кабінет. Якщо гроші на рахунку досі знаходяться, то можете перевести їх через «Ощадбанк Онлайн» на будь-який зручний для вас рахунок.

  У разі якщо особистим кабінетом не користуєтеся, то рекомендуємо звернутися в найближче відділення банку з паспортом і написати заяву на зняття грошей через касу банку. Гроші краще зняти до того, як буде надана інформація про втрату і блокування картки. Так як після цього скористатися сумою, що знаходиться на рахунку, можна буде тільки після повного відновлення картки.

  Яким чином проводиться блокування карти?

  Будь-яка банківська організація рекомендує негайно сповістити їх про те, що картка була втрачена. В Ощадбанку зЕкшн снити цю процедуру можна кількома способами:

 • Зателефонувати на гарячу лінію. Можете зателефонувати на безкоштовний номер банку та повідомити про втрату картки та блокування. Для цього необхідно буде пройти стандартну процедуру ідентифікації: надати паспортні дані, кодове слово. Після цього необхідно буде передати письмову заяву факсом або написати його у відділі Ощадбанку.
 • Заблокувати картку через «Ощадбанк Онлайн». У цьому випадку необхідно В інтернет-сервісі вибрати загублену картку і скористатися меню «Блокування карти». Додатково звертатися в офіс не потрібно.
 • Через мобільний банк. Слід направити повідомлення на номер 900 з текстом, де вказані 4 останні цифри картки і через пробіл: 0 – якщо картка була втрачена, 1 – якщо вкрадена, 2 – якщо банкомат справив вилучення картки, 3 – в інших випадках.
 • Попрямувати безпосередньо у відділення Ощад і написати відповідну заяву.
 • Як сформувати перевипуск?

  Перевипуск картки можливий тільки за фактом заяви безпосередньо від клієнта банку. Тому необхідно звернутися в офіс обслуговування з паспортом і заповнити бланк встановленої форми. Перевипуск буде зЕкшн снено протягом двох тижнів. Чому так довго? Справа в тому, що перевипуском картки займається не додаткове відділення банку, в яку ви звернетеся, а центральний офіс.

  Тому вашу заяву буде направлено поштою Росії спочатку в офіс Ощадбанку, потім воно буде оброблено, і тільки потім картка таким же чином відправлена на адресу відділення. Після чого Ощадбанк вас сповістить про те, що необхідно забрати перевыпущенную карту.

  Що робити, якщо забув ПІН-код?

  На додаток розповімо, що робити, якщо ви забули ПІН-код. Якщо ви остаточно і безповоротно його забули, то слід звернутися у відділення і написати заяву. При цьому ПІН-код не перевипускається окремо від картки, тобто ваша картка буде заблокована, і необхідно чекати доставку та ПІН-коду, і картки.

  Якщо ви просто невірно ввели ПІН-код або згадали його, то звертатися в офіс не обов’язково. Користуватися карткою в повній мірі можна буде після закінчення двох робочих днів з моменту, коли ви три рази невірно ввели ваш індивідуальний пароль.

  Також хочемо звернути увагу, що деякими операціями можна користуватися і без знання PIN-коду, наприклад переводити гроші через особистий кабінет або ж зЕкшн снювати інтернет-транзакції.