Список державних банків Росії 2018

554

Активні заходи контролю за діяльністю організацій, що працюють у банківській сфері, що проводяться Центробанком протягом останніх років, призвели до більш обережного вибору банку з боку потенційних вкладників. В силу того, що комерційно банки традиційно вважаються більш вразливими і нестабільними, все більше число клієнтів звертає увагу на державні банки Росії, повний список яких 2018 року включає не тільки структури федерального значення, але і менш значущі локальні організації.

Наскільки наЕкшн ні банки з державною підтримкою

Якщо банк належить державі, у російської Екшн сності це несе масу позитивних чинників для розвитку, і, насамперед, забезпечує фінансову стійкість і стабільність.

Якщо знижуються показники платоспроможності організації, швидше за все, державному банку буде надана допомога, фінансового та адміністративного характеру, або проводиться санація.

Від банкрутства державного банку страждає в першу чергу репутація всієї держави, з далекосяжними політичними і фінансовими наслідками. Не всі державні банки однакові. Відмінності встановлені за ступенем контролю, участі в капіталі, приналежності до конкретних структур держави.

Незважаючи на те, що пропозиції в роздрібному і корпоративному секторах далекі від найбільш вигідних (невисокі відсотки за вкладами і підвищені відсотки за кредитами, додаткові вимоги або менша швидкість обслуговування), співробітництво з державними фінансовими установами практично гарантує стабільність і наЕкшн ність.

До числа найбільш відомих банків Росії відносять ЦБ РФ і Зовнішекономбанк. Вони не мають ліцензії на ведення банківської діяльності, їм доступний весь перелік повноважень на зЕкшн снення операцій.

При виборі установи для кредитування або оформлення депозитів, російські громадяни віддають перевагу державним структурам, турбуючись за долю інвестованих коштів або стабільність обслуговування кредитного боргу.

Держбанки відрізняються консервативністю, проте за нею ховається наявність контролю з боку держави, забезпечує гарантію збереження заощаджень і абсолютну законність при взаємодії.

З допомогою держбанків реалізуються соціальні програми, що впроваджується політика, в якій дотримані інтереси і потреби різних категорій громадян. Держпрограми допомагають отримати банківські послуги на особливо вигідних умовах, якщо у проектах зацікавлена сама держава.

Крім об’єктивних позитивних факторів, не варто недооцінювати ступінь довіри з боку населення. Тверда упевненість в благополуччя і стабільності державної фінансової структури притаманна характеристиками не тільки на території РФ, але і в цілому світі.

Типи державних банків

Класифікувати держструктури можна по багатьом параметрам. До основних видів за ступенем держучасті відносять організації:

 • створені в силу закону;
 • з повним, частковим, непрямим держучастю;
 • з контролем з боку держави.

Банки в силу закону створені відповідно до положень федерального законодавства. Їх не можна віднести до якого-небудь типу з державною участю, так як вони є найбільш діючий державний орган. Найбільш відомою організацією, створеною в силу закону, є Центробанк.

Фінансова компанія з повним участю держави передбачає відсутність акцій у розпорядженні фізичних осіб і організацій. Россельхоз, будучи такою структурою, бере активну участь у просуванні будь-яких соціальних програм, проектів, пропонуючи широкі можливості кредитування та інвестування, з урахуванням інтересів і потреб громадян.

При частковому госучастии контролюються організації, з передачею державі більшої частини цінних паперів компанії. Класичним прикладом організації з частковою участю служить Ощадний банк. Державі належить лише 52 з гаком відсотки, однак багато уособлюють держбанк саме з ним.

Більш складно розібратися і виявити непряма участь держави в життєдіяльності фінансової структури. Група ВТБ, що належить на 60,9% державі, володіє майже стовідсотковою часткою акцій банку ВТБ24, що є прикладом непрямої участі держави.

Банки під держконтролем представлені організаціями, які знаходяться на санації, де введено тимчасове адміністрування, була відкликана ліцензія.

Повний список державних банків Росії

Вкладнику або позичальникові, який має намір оформити співпрацю виключно з фінансовою організацією, безпека якої гарантується державою, потрібно вивчити перелік держбанків РФ. Зважаючи значної кількості структур, підтримуваних і контрольованих державою, можна визначити оптимальну пропозицію з числа організацій, застрахованих Центробанком Росії на 2018 рік.

Виключивши ЦБ РФ і Зовнішекономбанк зі списку доступних для роботи з роздрібним сектором установ, вибір слід робити з використанням наступної класифікації:

 • Організації з повним державним участю:
  • Россельхозбанк;
  • РНКБ;
  • Російський капітал.

  Власниками акцій виступають такі установи, як Росимущество, АІЖК.

 • Установи з частковим держучастю:
  • МСП Банк;
  • Росексімбанк;
  • Глобэксбанк;
  • Зв’язок-Банк;
  • Всеросійський банк розвитку регіонів (ВБРР);
  • Русь;
  • ВТБ;
  • БАРС;
  • Ощадбанк;
  • Новікомбанк;
  • Банк Казані;
  • Газпромбанк;
  • Муніципальний банк Хакасії;
  • Рускобанк.

  Власниками виступають Зовнішекономбанк, Федеральна Корпорація по розвитку підприємництва, Роснефть, Центробанк, Ростех, Рособоронекспорт, а також деякі суб’єкти Федерації.

 • З непрямим участю держави організована діяльність РНКО Нарат (повністю належить АК Барсу), а також Крайинвестбанк (на 99,99% належить РНКБ).
 • Під контролем держави знаходиться діяльність ФК Відкриття (належить Центробанку на 99,99%), Генбанк (належить у сукупності АСВ – понад 72%, Республіці Крим та місті Севастополь), ТРАСТ (належить ФК Відкриття), Промсвязьбанк (належить АСВ).
 • Фінансові установи банк Радянський, Бінбанку, ВВБ, Ростбанк знаходяться на санації, що не заважає їм продовжувати вести діяльність та успішно обслуговувати клієнтів.

  Незважаючи на обширність представленого списку держустанов, по популярності конкурентів у Ощадного банку і ВТБ практично немає. У той же час, крім участі держави у фінансових структурах, слід оцінювати умови співпраці та рівень сервісу. Облік всіх параметрів в комплексі дозволить вибрати оптимальне фінансова установа для обслуговування, не виключаючи зі списку комерційні структури.