Як переоформити іпотеку на іншу людину?

613

Багато громадяни змогли вирішити житлові проблеми за допомогою іпотеки. У процесі виплат іноді плани на життя змінюються, виникає потреба в переїзді або розширення житлоплощі. Причин для продажу іпотечної нерухомості може бути безліч, проте виникають сумніви, чи можливо передати житло новому власнику, якщо процес реалізації квартири обмежений у силу іпотечного обтяження. Незважаючи на складності, переоформити іпотеку можна на іншого позичальника, які разом з кредитними зобов’язаннями отримує право на нову житлову площу.

Чи можна переоформити іпотеку на іншу людину

Коли відбувається переоформлення іпотеки на іншу особу, відбувається процедура перекредитування, вимагає нового узгодження з банком, коли обставини з різних причин змушують передати непогашені зобов’язання та права на власність новому позичальникові.

Такі обставини сприяють нормальному переоформлення боргу:

 • Кандидатура потенційного позичальника задовольняє критеріям банку.
 • Виникає новий об’єкт застави.
 • Змінюється склад сторін кредитної угоди з виходом одного учасника.
 • Інші правила та порядок переоформлення уточнюється в конкретній фінансовій установі, де був оформлений первинний договір.

  Особливих складнощів при перекредитуванні не виникає, якщо дотримані всі вимоги банку і одержано його згоду. Незважаючи на відсутність очевидної вигоди для кредитора, найчастіше, процедури узгоджується і підписуються нові документи. У разі, якщо стає очевидним, що переоформлення боргу на нового позичальника – вимушений крок, що дозволяє продовжувати виплати по іпотеці, кредитувала сторона охоче піде назустріч.

  У банківській практиці випадки переоформлення іпотечного боргу рідкісні, проте це не означає неможливість або заборона на дану дію. Серед великих фінансових структур, таких як ВТБ, Ощадбанк, є приклади вдалого і оперативного перекредитування з заміною позичальника. Таким чином, якщо виникла необхідність позбавлення від іпотечних зобов’язань, передати позику іншій людині цілком можливо.

  Ощадбанк

  Незважаючи на те, що в Ощадбанку сам по собі процес перекладу іпотечного боргу узгоджується неохоче, фінансова установа завжди готове до рефінансування іпотек іншого банку. Переоформити іпотеку на іншу людину в Ощадбанку простіше, якщо використовуються кредитні програми сторонніх організацій. Але при цьому ніхто не заважає клієнтові взяти позику в іншому банку на іншого громадянина і погасити свій кредит в Ощадбанку.

  Реструктуризація пропонується на умовах 15% річних з погашенням протягом 10-річного періоду.

  ВТБ

  В кредитній установі ВТБ переоформлення іпотеки відбувається за умови, якщо залучаються клієнти інших фінансових структур.

  Переоформити іпотеку в рамках рефінансування від ВТБ можна на наступних умовах:

 • Погашення боргу може бути подовжено до 50 років.
 • Рефінансується борг від півмільйона і вище. При бажанні, допускається переоформлення договору з залишком іпотечного боргу до 75 мільйонів рублів.
 • Ставка прирівняна до поточних програм житлового кредитування, з обов’язковим укладанням договору страхування.
 • Передбачена комісія, що стягується при оренді клітинки, у розмірі 4 тисяч рублів.
 • Як переоформити іпотеку на інший банк

  Процес передачі боргових зобов’язань новому позичальникові більш простий, ніж первинне узгодження іпотечної угоди, і складається з наступних кроків:

 • Вивчення і узгодження умов рефінансування іпотеки. На даному етапі поточним позичальником оцінюється економічна доцільність передачі прав іншому власнику, а покупець аналізує вигоду придбання іпотечного житла з обтяженням за залишком боргових зобов’язань.
 • Якщо умови влаштовують всі сторони майбутньої угоди, готують документи для розгляду до сторонньої фінансової організації. Сюди входять документи на нового позичальника, що підтверджують особу, відповідність параметрам банку, дохід, а також копія чинного іпотечної угоди.
 • Якщо банк готовий переоформити іпотеку, засоби по залишку поточної іпотечної заборгованості вносять на іпотечний рахунок продавця власності. Після погашення позики, залишок коштів залишається на рахунку нового позичальника. Новий договір передбачає зобов’язання на всю суму, видану новим кредитором.
 • Іноді діючий кредитор погодить нові умови іпотечного позики з більш вигідними параметрами, переоформляючи борг з одного клієнта на іншого. З цієї причини, не варто виключати варіант, коли, заручившись попередньою згодою на рефінансування в новій організації, клієнт, повідомивши про даний факт своєму кредитору, отримує схвалення переписати борг в межах своєї організації.

  Як переоформити іпотеки на іншу квартиру

  Погашення іпотеки займає роки і навіть десятиліття. Цілком можливо, що в процесі обслуговування поточного кредитного боргу, виникає необхідність поліпшення, розширення житла або зміні місця проживання. Можуть виникнути потреби у передачі квартири в дар або оплатний переоформлення власника. При наявності іншої нерухомості, не обтяженої іпотекою та іншими зобов’язаннями, можна спробувати варіант узгодження нового заставного забезпечення на іншу квартиру.

  Умови угоди з банком включають:

  • нову оцінку об’єкта, запропонованого в якості забезпечувального заходу, з умовою не нижче 80% від суми іпотечної заборгованості;
  • подання повного пакета документів по нерухомості;
  • переоформлення застави з підписанням нового контракту на залишок боргу;
  • зняття обтяження з поточного об’єкта та реєстрація в заставу нового майна.

  Після того, як банк знімає обмеження з іпотечного житла, воно може бути продано, подаровано, використаний будь-яким іншим способом у рамках закону, без подальшої потреби у погодженні з кредитором.

  Схема оформлення нового заставного забезпечення найчастіше пов’язане з наміром отримати більш комфортне житло, замість попереднього, взятого в іпотеку.

  Процедура переоформлення іпотеки

  Щоб переоформити іпотеку, виконують такі дії:

 • Звернення в кредитну організацію з заявою про неможливість продовжувати обслуговувати борг з обґрунтуванням причини.
 • Пошук покупця, згідного з придбанням іпотечної квартири.
 • Збір документів новим позичальником-покупцем і подання на розгляд в кредитну організацію.
 • Отримання схвального вердикту (в силу того, що процес передачі іпотечного боргу зустрічається нечасто, даний етап може зайняти деякий час, необхідний банку для прийняття рішення).
 • Укладення нової угоди на залишок суми заборгованості і укладається угода продажу.
 • В силу тривалості процесу переоформлення, важливо враховувати, що поки узгоджується передача прав нового власника, весь цей період позичальник продовжує виплачувати щомісячні внески.

  Документи

  Щоб перевести іпотеку з передачею обов’язків новому позичальникові, потрібно проходження всієї процедури узгодження заново. Підставою для розгляду заявки стане подача вичерпного пакету паперів. Розрізняючись в нюансах, основний перелік представлений:

 • Особистими документами нового позичальника, його співпозичальника (цивільні паспорти)
 • Довідками та виписками, що підтверджують платоспроможність людини, його дохід, працевлаштування (копія трудової, 2-ПДФО і т. д.)
 • Анкета-заява з особистими відомостями про новий позичальника.
 • Офіційний лист із зверненням анулювати боргові зобов’язання чинного позичальника, з покладанням обов’язків на нового.
 • Детальний список уточнюється у співробітника банку, виходячи з прийнятого в установі регламенту. При відповідності інформації з документів висуваються кредитором вимогам, процес благополучно завершується передачею нерухомості новому власнику із звільненням від іпотечного тягаря. Згодом новий господар іпотечного житла проходить реєстрацію заставного обтяження через Росреестр і отримує нові документи на нерухоме майно.