Як правильно використовувати кредитну карту Ощадбанку

1565

З допомогою кредитної картки багато громадяни вирішують тимчасові фінансові проблеми, а потім позичальник зобов’язаний заповнити витрачені позикові кошти на умовах, зазначених у договорі з кредитором. Емісія в Ощадбанку гарантує прозорість умов кредитування та погашення, проте необхідно знати, як користуватися кредитною карткою Ощадбанку, щоб отримати оптимальну вигоду від кредитки.

Про те, як грамотно використовувати їх, зменшуючи процентну переплату, потрібно дізнатися до оформлення пластику, щоб скористатися всіма доступними перевагами безготівкового кредитування Ощадбанку. Чітке розуміння правил витрачання коштів і строків погашення допоможе уникнути підводних каменів, пов’язаних з великою переплатою і комісіями банку.

Активація картки

Отримати картку Сбербанка з позиковим лімітом може не кожен. Емітент пред’являє певний набір вимог до держателю картки, підвищуючи гарантії повернення боргу конкретним позичальником.

Пріоритет в отриманні кредитки мають громадяни, які мають стабільний дохід, що отримують пенсію, заробітну плату, які володіють дебетовим пластиком чи депозитом.

Для витрачання позикових коштів необхідно знання PIN-коду, який видається при оформленні картки у закритому конверті. Щоб активувати кредитку, позичальник використовує один з наступних варіантів:

  • За допомогою банкомата чи терміналу самообслуговування. Картку вставляють в картоприймач і вводять отриманий секретний ПІН-код. При правильному введенні пароля відкривається головне меню, в якому вибирають розділ перевірки балансу. Активація через банкомат відбувається шляхом виконання якої-небудь дії по картці. Щоб уникнути проблем, краще вибирати для активації пристрою, встановлені у відділенні.
  • Автоматична активація відбувається відразу, на прохання власника картки при її видачі. Кошти стають доступними в найближчу добу.
  • За допомогою дзвінка по номеру гарячої лінії фінансової організації. Це оптимальний спосіб отримання доступу до позикового ліміту, якщо немає можливості знайти банкомат або відвідати відділення. Співробітникові кол-центру повідомляють інформацію про власника: повністю Ф. В. О., номер, дату видачі паспорта, номер пластику.
  • Рекомендується вирішити питання з активацією відразу – під час оформлення пластику в офісі банку. Це дозволить уникнути труднощів і непорозумінь при самостійному початку використання. Слід враховувати, що операції за кредиткою через «Ощадбанк Онлайн» стають доступними лише після того, як пластик активується, а сама процедура активації через інтернет не передбачена.

    Як перевірити ліміт кредитної карти

    Власник пластикового інструменту повинен знати, як контролювати позикові кошти на рахунку. Для цього буде потрібно використання підключеного мобільного банку і авторизація в Особистому кабінеті «Ощадбанку Онлайн».

    Слід відрізняти кредитний ліміт від доступного балансу. З допомогою інформації про ліміт можна дізнатися, яка сума була витрачена і повинна бути повернена на кредитний рахунок. Кредитний ліміт являє собою загальну суму, яку банк спочатку нарахував на картку позичальника.

    Ліміт визначають одним із зручних способів:

  • За допомогою мобільного, відправивши на короткий номер Ощадбанку повідомлення з текстом «БАЛАНС ХХХХ», де замість ХХХХ вводять останні цифри номера.
  • Через Особистий кабінет «Ощадбанку Онлайн», де наочно вказана вся інформація по картах і рахунками клієнта.
  • З квитанції банкомата при відповідному запиті.
  • Пільговий період кредитної карти

    Багато фінансові організації рекламують власні продукти, обіцяючи тривалий період використання безпроцентної позики, іменований також грейс-періодом. Особливу увагу необхідно приділити питанню, як правильно користуватися кредитною карткою Ощадбанку, щоб не платити відсотки протягом обіцяного періоду.

    Пільговий період по картках становить 50 днів, протягом яких позичальник може розплачуватися коштами банку без справляння плати. Незважаючи на очевидну вигоду, багато хто не може скористатися пільгою в силу неправильного тлумачення умов дії грейс-періоду.

    Вся справа в тому, що при розрахунках за кредиткою необхідно своєчасно компенсувати витрачений баланс, поки не закінчиться 50-денний період, а витрата по карті може бути тільки безготівковий.

    На сайті Ощадбанку є інформація з докладним описом і прикладами, як правильно розраховується термін оплати. Проблема в тому, що власники картки помилково відраховують 50 днів після зЕкшн снення першої видаткової транзакції. Насправді, пільговий строк розраховується з урахуванням дня формування звіту після зЕкшн снення операції і додаткових 20 днів, що відводяться на поповнення балансу.

    Таким чином, реальний грейс-період на практиці рідко досягає 50 днів. Фактично на погашення відводиться лише 20 днів і дні, включені в період від покупки до формування звіту. Запорукою успішного використання наданої пільги є знання дати звіту і правильний відлік 20-денного терміну після нього. Дізнатися день формування звітності можна в Особистому кабінеті онлайн-додатки.

    Якщо строк погашення не дотримано, Ощадбанк нарахує відсотки за кожен місяць з моменту початку використання карти з розрахунку до 33,9% річних.

    Для правильного користування пільговим періодом потрібно чітко знати дату звіту. Вона залежить від дати отримання та активації кредитної картки Ощадбанку. Зазвичай кредитна картка активується протягом одна робочого дня. Закінчення пільгового періоду приурочується до призначеної дати платежу.

    Яка комісія за зняття готівки

    Як і більшість інших фінансових установ, Ощадбанк не передбачає безкоштовного зняття готівки, як і застосування грейс-періоду для переведення в готівку.

    Тим не менш, при бажанні, позичальник може отримати гроші в банкоматі на наступних умовах:

    • комісія не менш 199 рублів за одну операцію зняття;
    • якщо сума велика, знімають 3% комісійних;
    • при переведенні в готівку через пристрої самообслуговування інших фінансових установ стягують не менше 4%.

    Якщо клієнту спочатку потрібно готівку, рекомендується замість кредитної картки оформити звичайний позику або використовувати кошти, що перебувають на балансі дебетового носія. Неважко підрахувати, що при знятті готівки переплата може скласти максимальне значення – до 38%.

    Нюанси користування різними видами карт

    Лінійка кредиток Ощадного банку дозволяє оптимально підібрати підходящий варіант. З усього розмаїття більшість кредитного пластику підтримується платіжними системами «Віза» або «Мастеркард».

    Слід знати, як користуватися кредитною карткою Ощадбанку Visa або Mastercard, і вивчити особливості погашення:

  • «Віза Голд» видається на суму не більше 600 тисяч рублів з мінімальною ставкою в 25,9%. Можливості картки передбачають підключення до електронного гаманця, участь у програмі «Спасибі від Ощадбанку», комфортне витрачання коштів не тільки в РФ, але і при поїздках за кордон.
  • Спеціалізовані кредитки «Аерофлот» і «Подаруй життя», підтримувані Visa, крім стандартних умов кредитування передбачають участь у додаткових бонусних програмах: накопичення бонусів з подальшим обміном та використанням при розрахунках і напрямком на благоЕкшн ні цілі.
  • Завдяки класичній кредитці «Mastercard Standard» ліміт становить 600 тисяч рублів з відсотками до 33,9%, з підтримкою всіх основних опцій і функцій – автоплатеж, мобільний банк, банк «Сбербанк Онлайн». За комфорт при розрахунках в Росії та іноземних державах банк встановлює щорічну плату 750 рублів.
  • Випуск миттєвих карток «Моментум» відбувається протягом декількох хвилин, однак баланс пластику не перевищує 120 тисяч рублів. Плата за щорічне обслуговування не стягується.
  • Який вид пластику краще вибрати, позичальник вирішує самостійно з урахуванням умов передбачуваного використання. Грамотне застосування правил дозволить використовувати пластик і не платити відсотки, натомість накопичуючи додаткові бонуси і користуючись знижками широкої партнерської мережі.

    Як правильно гасити кредит

    Поповнювати рахунок картки Ощадбанку не представляє ніякої праці, а контролювати термін щомісячного платежу допоможе підключений СМС-повідомлення або отримання інформаційного повідомлення на електронну пошту. Користувачам Особистого кабінету «Ощадбанку Онлайн» у вільному доступі надається повна інформація про всі рухи за рахунком, кредитного ліміту і залишку. Крім інших параметрів на вкладці із зазначеним номером картки можна знайти відомості про суму платежу з нарахованим відсотком і термін погашення. Однак при дотриманні грейс-періоду відсотки за використання кредитки можна не платити.

    При найменших труднощів можна уточнити величину платежу за допомогою дзвінка на гарячу лінію банку. Для цього потрібно назвати свої дані і пройти ідентифікацію. Для поповнення балансу використовують такі шляхи:

  • Внесення готівкою через депозитор, пристрій самообслуговування банку.
  • Безготівковий переказ між рахунками з прив’язаною дебетової картки, в тому числі використовуючи автоплатеж.
  • Безготівкове поповнення з інших джерел: пластика, рахунки в іншому банку.
  • З допомогою мобільного банку.
  • Важлива особливість зарахування за кредитками Ощадбанку полягає в тому, що кошти не відразу потрапляють на картковий рахунок, а лише через 1 день. Для виключення помилок і непорозумінь рекомендується зберігати квитанції про поповнення балансу до тих пір, поки кошти не опиняться на балансі.

    Який термін дії картки

    До переваг кредитної карти Ощадбанку відносять тривалий термін кредитування – протягом усього терміну дії пластику. Банківський платіжний інструмент, емітований Ощадбанком, діє протягом 3 років. Переплутати, скільки діє картка, досить складно, адже місяць і рік закінчення вказані на лицьовій стороні пластику.