Особливості пільгового періоду за кредитними картками Ощадбанку

2231

Сбербанк Росії поряд з дебетовими пропонує оформити кредитні картки Ощадбанку. Серед клієнтів великою популярністю користується кредитна карта Сбербанк і її пільговий період 50 днів. Банк випускає кредитки різного класу на базі платіжних систем Visa і MasterCard. Але є й безліч нюансів, які клієнти часто не знають, тому не використовують всі переваги, які дає пільговий період кредитної карти Ощадбанку.

Що собою являє пільговий період

Якщо розглядати кредитні картки Ощадбанку з пільговим періодом, то тут можна виділити два етапи:

  • Звітний – до 30 діб, у цей період часу є можливість користуватися лімітом, після чого банк надішле звіт про витрати.
  • Платіжний – триває 20 діб, в цей період можна робити часткове або повне погашення. Головне, щоб по закінченню боргу на кредитці не було, інакше будуть нараховані відсотки.
  • У випадку, коли власник кредитки скористався лімітом, умови роботи з картою передбачають обов’язкове щомісячне погашення. Якщо клієнт не виходив за межі пільгового періоду (ЛП), він може повністю погасити суму використаних коштів, при цьому відсоток не буде нараховано. В іншому випадку раз на місяць обов’язково потрібно внести мінімальний платіж, який передбачений банком. Якщо ж кредитні кошти були використані, але позичальник не вніс навіть мінімальний платіж, то в цьому випадку виникає прострочення. При цьому банк нараховує пеню за несплату боргу.

    Стаття в тему: який повинен бути мінімальний платіж по кредитній карті Ощадбанку?

    Ощадбанк надає власникам своїх кредитних карток можливість робити витрати протягом 30 діб, при цьому нарахування відсотків не зЕкшн снює. А після цього надає ще до 20 діб для погашення виниклої заборгованості. Тобто загальний час ЛП – 50 діб.

    Правильне використання ЛП дає масу переваг. Можна брати в борг до зарплати або вирішувати інші фінансові проблеми. При цьому не оплачуючи банку ні копійки. Багато клієнтів не користуються кредитами принципово, але з радістю оформляють кредитку, щоб отримати додаткові можливості безоплатно.

    Рекомендації по використанню ЛП

    Правила користування кредитною карткою Ощадбанку в пільговий період:

  • Рекомендується підключити до кредитці онлайн-сервіси. Це дозволить постійно моніторити залишок. При витратах буде приходити СМС-повідомлення про суму і суму боргу. Також банк висилає лист з інформацією про розмір щомісячного внеску. Інтернет-банк дозволить переглядати виписки в режимі 24/7/365 дистанційно.
  • Звіт про операції по карті Ощадбанк надсилає на e-mail. Також він висилає та іншу важливу інформацію стосовно користування кредиткою, тому потрібно моніторити листи.
  • Гасити треба раз на місяць, щоб не було санкцій з боку банку.
  • Пільговий період кредитної карти Ощадбанку за новим витрат працює, навіть якщо вже є прострочена заборгованість. Але можливість користуватися без відсотків буде доступна лише в тому випадку, якщо клієнт не погасить прострочення за попереднім платежів.
  • Вносячи гроші, потрібно враховувати час їх надходження. При використанні різних каналів погашення термін надходження коштів на карту може становити добу і більше. Цей момент потрібно контролювати, намагатися гасити раніше і краще отримувати від банку підтвердження надходження коштів.
  • Як розрахувати

    На сайті банку реалізована можливість розрахувати пільговий період по кредитній карті Ощадбанку. Спеціальний онлайн-калькулятор прекрасно піЕкшн де для тих, хто користується кредиткою вперше або не впевнений у тому, що його розрахунок точний.

    Онлайн-калькулятор працює таким чином:

    • клієнт повинен ввести інформацію про дату звіту, розмір процентної ставки, суму і дату покупки у відповідні поля;
    • після натискання кнопки «Розрахувати» система покаже інформацію про кількість днів користування без нарахування відсотків і вкаже крайню дату погашення.

    Щоб розрахувати пільговий період, Ощадбанк рекомендує використовувати цей онлайн-сервіс для уникнення помилок. Цей сервіс дозволяє робити розрахунок не по одній покупці, а з кількох, тим самим заощаджуючи час клієнтів.

    Утримувач карти може самостійно розрахувати за своєю кредитною карткою Ощадбанку пільговий період. Краще сформувати виписку, де буде вказана детальна інформація по кожній операції.

    При розрахунку потрібно брати до уваги те, що після формування звіту клієнту дається ще до 20 діб для внесення коштів. Тому сам ЛП буде більше – сюди входить і відрізок часу між витратою і формуванням звіту.

    Приклад розрахунку


    Якщо брати за основу той факт, що банк формує звіт за витратами клієнта 1-го числа, то обчислити ЛП просто – необхідно додати до кількості днів, які залишилися до кінця місяця, ще двадцять. У нашому конкретно взятому випадку, ЛП буде становити повних 50 діб.

    Пільговий період за кредитними картками Ощадбанку – наочний приклад:

    • на пошту клієнта прийшов звіт про витрати 01.04.2017;
    • ця дата є початком нового ЛП;
    • борг за операціями, які були зЕкшн снені за період з 01.04.2017 за 30.04.2017, повинен бути погашений не пізніше ніж 21.05.2017.

    Тобто, якщо скористатися картою в останній день місяця (30.04.2017), то клієнтові на погашення буде відведено лише 20 днів.

    Тривалість грейс-періоду 50 днів умовна, вона може змінюватись в залежності від кількості днів у місяці. Таким чином, самий короткий період безпроцентного користування припадає на лютий.

    Як визначити початок пільгового періоду

    Новий грейс-період починається на наступний день після дати, коли був сформований звіт за попереднім витрат. Кількість днів ЛП не залежить від того, користувався в цей період держатель картки грошима чи ні, і зменшується з кожним днем.

    Для самого ж власника пільговий період карти Ощадбанк починається з того дня, коли були списані перші гроші з картки у борг.

    Початок грейс-періоду можна з’ясувати у особистому кабінеті інтернет-банку або зателефонувавши на гарячу лінію кредитної організації. Важливо дізнатися дату, коли була зЕкшн снена перша покупка в борг. Наступний день є початком безпроцентного періоду.

    Коли погашати

    Закінчується ЛП днем, коли потрібно зробити погашення, інакше будуть нараховані відсотки за користування грошима. Платіж можна внести в будь-який день між датою покупки і платежу. Банк у звіті, яку надає клієнтові, вказує день погашення, також його можна дізнатися, скориставшись інтернет-банком.

    Ощадбанк нагадує клієнтам про те, що ЛП підходить до кінця, – висилає на телефон клієнта відповідне повідомлення. Це дозволяє мінімізувати ризик виникнення прострочення.

    Чи є пільги для золотих кредиток

    Картки високого класу мають більше можливостей, ніж звичайні кредитки. Це пільгова преміум-карта від Ощадбанку «Віза» або «МастерКард», її власникам надаються більш широкий спектр послуг та більш вигідні пропозиції від банку, в тому числі за обслуговування картки.

    Що стосується грейс-періоду, то на нього не поширюється преміальне обслуговування, тобто власники карток преміум-класу користуються ЛП в такому ж режимі, як і власники інших кредиток. Для них також його тривалість складає до 50 днів.

    Може бути лонгирован

    Ощадбанк надає стандартні умови безпроцентного періоду обслуговування для всіх кредитних карт. Його неможливо змінити. Банк не стане продовжувати його одному конкретному клієнту або групі клієнтів, так як це технічно зробити практично неможливо й економічно не вигідно.

    У випадку, якщо у позичальника не виходить на дату закінчення ЛП погасити борг по карті, він може скористатися наступними рекомендаціями, щоб не допустити виникнення простроченої заборгованості:

    • сплатити мінімальний щомісячний платіж, але при цьому в наступному ЛП йому необхідно буде погасити нараховані відсотки за користування кредитним лімітом;
    • взяти гроші в борг у знайомих або в іншому банку погасити борг по карті Ощадбанку.

    Останній варіант, швидше, не рекомендація, а використовувана практика. Але перед тим, як вчинити так, потрібно проаналізувати доцільність такого кроку, так як це може призвести до додаткових витрат. Притому, отримати новий кредит складно, і поява нових зобов’язань супроводжується необхідністю додатково витрачати час на погашення ще одного кредиту, робити розрахунок суми платежу, відвідувати банк-кредитор і т. д. Тому перед тим, як впадати в крайність, краще кілька разів подумати.

    Корисна інформація

    В момент отримання кредитної картки, перед підписанням договору, клієнту необхідно вивчити умови кредитування, правила, як користуватися продуктом, докладно розпитати менеджера банку про ЛП, щомісячний платіж, вивчити нюанси. Потрібно чітко розуміти, коли починається, закінчується грейс-період, немає додаткових комісій, як вважати пільговий період і т. д.

    Потрібно також пам’ятати, що крім витрат, ініційованих самим клієнтом, є й інші, про які не можна забувати:

    • плата за обслуговування картки (зазвичай стягується раз на рік);
    • плата за користування платними сервісами;
    • страхові платежі.

    Всі ці платежі списуються з карти, в тому числі за рахунок кредитного ліміту. Внаслідок цього може виникати заборгованість, а якщо її вчасно не погасити – будуть нараховуватися відсотки.

    ЛП – це зручний інструмент, який може використовувати кожен, у кого є кредиту СБ. Він дозволяє економити на відсотках – можна брати в борг у банку, при цьому відсотки нараховані не будуть, за умови, що гроші повернуті в повному обсязі в строк. Головне – враховувати всі нюанси, так як помилка в розрахунках може привести до нарахування відсотків або навіть виникнення прострочення.