Як отримати відстрочку по кредиту в Ощадбанку?

749

За статистикою, приблизно 70% всіх російських кредитних позичальників хоч раз, але стикалися з ситуацією, коли вносити встановлені банківським договором щомісячні суми в рахунок погашення кредиту стає практично нереально. Причому необхідність призупинення виплат виникає в будь-якому банку. В тому числі і у клієнтів найбільшого кредитно-фінансової установи РФ – Сбербанку. Звідси виникає питання: як отримати відстрочку по кредиту в Ощадбанку? У даній статті вивчаються ситуації і варіанти, що стосуються лише фізичних осіб. Вирішення питань про реструктуризацію кредиту, виданого юридичній особі або індивідуальному підприємцю, є окремою темою.

Потрібно попередити, що отримання такої поблажки може виявитися досить трудомістким процесом. Фінансова організація, з одного боку, зацікавлена, щоб клієнт зберігав платоспроможність і повністю сплатив належну суму з урахуванням відсотків. Це йде в плюс рішення, яке стосується підтвердження відстрочки або зміни умов кредиту. Але з іншого боку, банк також зацікавлений, щоб позичальник повернув кредитний позику як можна швидше. І бажано в тому обсязі, який був встановлений в умовах кредитного договору. Тому домогтися відстрочки по кредиту в Ощадбанку все-таки досить складно. Потрібна вагома причина і її документальні підтвердження.

Поважні причини відстрочки з точки зору банків

До недавнього часу Ощадбанк підтримував дуже зручну опцію для своїх клієнтів. Без особливої паперової тяганини і стомлюючого доказування необхідності призупинення платежів майже будь-позичальник міг швидко оформити місяць відстрочки. Тобто без жодних штрафних санкцій, змін умов кредитування та нарахування додаткових відсотків клієнт просто один раз пропускав щомісячний платіж. Така короткочасний перепочинок могла допомогти вирішити якісь незначні фінансові труднощі і повернутися до регулярних виплат. Однак так було до кризи. Сьогодні Ощадбанк скасував дану послугу. Тому в будь-якому випадку доведеться проходити через терни, щоб домогтися відстрочки. Які причини з точки зору банку вважаються поважними, щоб установа припинила кредитні зобов’язання або справило реструктуризацію позики? Їх декілька:

  • втрата основного джерела доходу, а в 90% всіх кредитних ситуацій це найману працю за заробітну плату. Причому добровільне звільнення або звільнення за недобросовісну роботу не вважається поважною причиною. Тільки скорочення штату, закриття підприємства або вимушена зміна роботи, наприклад з-за переїзду;
  • тимчасова або постійна втрата працездатності позичальника (як правило, період хворобу або інвалідність і постійне медичне забезпечення);
  • виникнення необхідності оплачувати лікування близької людини;
  • смерть одного з членів родини (особливо важливо, якщо загиблий член сім’ї привносив частку в общесемейный бюджет);
  • народження дитини та утримання дитини (до трирічного віку);
  • поява утриманця (наприклад, взяття опікунства над неповнолітнім);
  • переїзд в інший населений пункт;
  • різні форс-мажорні обставини, що не залежать від клієнта і принесли збитки (авто розбилося в аварії, постраждало від пожежі житло, зловмисники обчистили квартиру та інше).

Підтвердження складної фінансової ситуації документами

Не винятком кількох пунктів, решта, звичайно, радості не принесуть. Людині навіть чисто психологічно може стати не до погашення якихось там позичок. Але головне – всі перераховані пункти тягнуть за собою збільшення фінансових витрат. Часом такі, що за розмірами перекривають щомісячні кредитні виплати. Щоб мати реальні шанси відстрочити платіж або провести реструктуризацію позики, доведеться подбати про документаційному підтвердження виникла причини. Судячи з перелічених причин, можуть знадобитися наступні документи:

  • запис від роботодавця в трудовій книжці про вимушене скорочення, податкова довідка за формою 2-ПДФО, в якій можуть бути відображені негативні зміни в доходи клієнта;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • довідка, що жінка перебуває у декретній відпустці в зв’язку з народженням дитини;
  • свідоцтво про смерть близької людини;
  • довідка про отримання опікунства;
  • довідка від лікаря про хворобу / довідка про інвалідність – самого позичальника або його родича (бажано, щоб були вказані всі необхідні ліки, оскільки якщо препарати будуть дорогими – це теж піде в плюс клієнту);
  • папери, що доводять зміну ПМП (наприклад, зміна прописки в паспорті);
  • документи, що доводять несподівані матеріальні втрати (наприклад, протокол про аварії, висновок оцінки збитку при руйнуванні житла тощо).

Варіанти полегшення кредитного тягаря

Ощадбанк відстрочку платежу за кредитом може дати, якщо вважатиме, що обставини Екшн сно не дозволяють продовжувати гасити кредитний борг. Проблема в тому, що в Росії не розроблена чітка схема припинення кредитних стягнень, їх зміна на користь клієнта. Як взяти відстрочку в умовах, коли банки з-за кризи посилили політику? Це проблема. Але в будь-якому випадку позичальникові потрібно відвідати банк, де необхідно заповнити бланк-заяву з відповідним проханням. Зрозуміло, потрібен паспорт. І документ, що підтверджує вказану причину фінансових труднощів позичальника. Рекомендується робити це відразу після внесення останнього платежу, тобто щоб до наступного внеску залишалося близько місяця. Оскільки заявку клієнта банківська організація буде розглядати два тижні або навіть трохи довше. У кожного банку своя політика. Особливо це стосується приватних закладів. Але в Ощадбанку відстрочити платіж, якщо обставини Екшн сно об’єктивні, цілком можливо. Які варіанти можуть запропонувати співробітники установи? В цілому, таких варіантів можна виділити п’ять:

  • Певний період позичальник буде платити тільки відсотки, а тіло кредитної позики зменшуватися не буде. Основний мінус даного способу відстрочки платежу полягає в тому, що сам кредит буде залишатися незмінним по сумі. А значить, коли закінчиться обумовлений пільговий період, доведеться починати гасити тіло кредиту з урахуванням тих самих відсотків. Тобто виходить більша процентна переплата.
  • Певний період позичальник буде платити тільки внески в рахунок погашення виключно тіла кредитної позики, без відсоткової надбавки. Варіант досить зручний, оскільки основна сума позики – це і є головне джерело, від якого нараховуються річні відсотки. Але після нівелювання тіла кредиту можуть виникнути проблеми з підрахунком відсотків, які клієнт повинен оплатити. Деякі банки навіть використовували цей метод відстрочки як засіб додаткової наживи з клієнтів, нараховуючи відсотки на відсотки. Необхідно заздалегідь разом з фахівцями банку точно підрахувати, скільки залишиться заплатити за річними відсотками.
  • Найкращий і бажаний варіант для позичальника – це списання кредитного боргу взагалі. Однак офіційно і добровільно банк на таке йде вкрай рідко зі зрозумілих причин. Для фінансової організації це будуть чисті на 100% витрати. У рідкісних випадках, коли сума позики маленька за банківськими мірками (близька до микрозайму), установа може, що називається, «махнути рукою». По-іншому кредитний борг анулюється тільки через рішення суду. Або після закінчення строку давності (3 роки), але з ним теж виникає маса проблем, які зараз заглиблюватися не варто.
  • Хоча вже згадувана програма «канікул на місяць» і була скасована, але в індивідуальному порядку Ощадбанк зрідка дає клієнтам перепочинку, коли взагалі нічого платити не потрібно. Строки таких «канікул» варіюються від одного до декількох місяців.
  • Останній спосіб найбільш різноманітний. В принципі, це і є реструктуризація боргу. Кредит в Ощадбанку може бути переглянутий за всіма статтями. Які зміни в умовах кредитування фахівці здатні запропонувати позичальнику, щоб йому полегшити фінансовий тягар? По-перше, зниження процентної ставки, що зменшить розмір щомісячних виплат. По-друге, зміна частоти внесків. Наприклад, не кожен місяць, а раз на півроку. Іноді клієнтам зручніше вносити більші суми, але рідше. По-третє, часткове списання суми боргу, тобто зменшення тіла кредиту. Зазвичай банки подібні акції проводять за рахунок рефінансування. По-четверте, збільшення терміну кредитування, тобто розтягування позики в часі, що також знизить розмір щомісячних платежів. Але тут є свої межі. Споживчий кредит можна розтягнути довше ніж на 7 років, а іпотечний – на 35 років. Нарешті, по-п’яте, банк може залишити умови кредиту колишніми, але за будь-які прострочення не будуть нараховуватися штрафні відсотки. Борг за таких умов буде збільшуватись тільки чисто з щомісячних внесків.
  • Головне, що коли мова йде про відстрочення платежу по кредиту в Ощадбанку, всі заяви розглядаються в індивідуальному порядку. Не існує якоїсь єдиної програми, яка передбачає вирішення проблеми позичальників, що опинилися в неплатежеспособном стані або близько нього. Важливо надавати тільки доподлинную інформацію. Інакше банк, виявивши невідповідність, може не тільки не піти назустріч, але й подати в суд із заявою про шахрайство. У даній статті розглядаються всі основні моменти щодо перегляду кредиту для тих клієнтів, які опинилися в складній фінансовій ситуації. Принаймні, в рамках однієї фінансової установи – Ощадбанку. Хоча загальна схема однакова у всіх банках.