Де і як купити акції Ощадбанку фізичній особі?

1676

Ідей для інвестицій досить багато, проте особливий інтерес викликає купівля акцій Ощадбанку. На сьогодні даний напрямок залишається досить привабливим з огляду на високу ймовірність зростання курсу акцій, а також можливості отримання стабільного доходу у вигляді дивідендів. Так як купити акції Ощадбанку приватній особі досить просто, цей спосіб інвестицій є одним з найбільш привабливих.

Переваги покупки акцій Ощадбанку

Збираючись вкласти заощадження в акції якої-небудь компанії, слід розуміти, що абсолютної впевненості у зростанні її ціни на 2018 рік не дасть ніхто, адже це також складно передбачити, як і зростання вартості на нафту. З цієї причини слід розглядати в якості об’єкта для довгострокового інвестування придбання цінних паперів компаній, які відрізняються стабільністю і мають чудові економічні показники. До числа таких компаній на російському ринку, безумовно, відноситься і Ощадний банк.

Приймаючи рішення про придбання пакета акцій, майбутній інвестор повинен враховувати переваги даних інвестицій:

  • високі шанси на отримання прибутку протягом короткого проміжку часу при грамотному розміщенні в акції;
  • отримання додаткового прибутку у вигляді відсотків по дивідендах (річним, квартальним, по півріччях);
  • цінні папери є відмінним варіантом для наслідування або оформлення в дар своїм дітям і близьким людям.

Важлива умова при виборі об’єкта інвестування – визначення перспектив компанії. В умовах нестабільної економіки цей фактор є вирішальним при тривалому розміщенні коштів. Такі показники говорять на користь інвестицій в акції Ощадбанку:

  • стабільна повноцінна державна підтримка (головний акціонер – ЦБ РФ);
  • серед всіх світових банківських структур займає 38-е місце з основного капіталу;
  • кредитор для російських підприємств – понад 1/3 усіх позик оформлено в Ощадбанку;
  • за ступенем наЕкшн ності займає високі місця в рейтингу;
  • широка філіальна мережа;
  • передбачає можливість інвестицій у два види акцій – звичайні та привілейовані;
  • володіє стійким зростанням прибутковості, про що можна дізнатися у вільному доступі на різних спеціалізованих інтернет-ресурсах;
  • займає лідируючі позиції по динаміці, перевершуючи темпи зміни загального індексу ММВБ;
  • відновлення і подальше зростання після обвалу, викликаного проблемами у банківському секторі в 2008 році, є наочним доказом того, що подібна інвестиція становить особливу вигоду.

Прості обчислення дозволять прийняти рішення на користь покупки акцій Ощадного банку. Якщо громадянин вирішив купити акції в Ощадбанку в 2009 році на сотню тисяч рублів, то вже в наступному році можна було їх продати в тому ж обсязі за 550 тисяч рублів з прибутковістю в 450% річних.

Власні акції Ощадбанку

Купівля акцій самого відомого і наЕкшн ного банку – відмінний варіант інвестування. Купити акції Ощадбанку фізичній особі дозволяється вже давно, протягом не менше 15 років.

Залежно від переваг інвестора і переслідуваних цілей, можна купити акції Ощадбанку одного з двох варіантів цінних паперів:

  • Прості папери надають можливість стати учасником зборів акціонерів, однак нарахування дивідендів по них другорядне.
  • Привілейовані папери купуються без розрахунку прийняття участі в голосуваннях акціонерів, однак дивіденди нараховують в більшому обсязі і більш часто.
  • Основна вигода інвестора закладена в коливаннях цін і стійкому зростанні вартості пакетів. Необхідні відомості про акції надаються вільно кожному громадянину з наступних джерел:

    • офіційний сайт Ощадбанку онлайн;
    • спеціалізовані фінансові сайти;
    • друковані видання;
    • сайт Московської фондової біржі та ін.

    Згідно аналізу котирувань і думку фахівців, цінні папери даної компанії мають позитивну тенденцію, що дозволяє рекомендувати вкладення власних коштів в акції.

    Як отримати дохід від дивідендів

    Будь-який інвестор, перш ніж вкласти кошти, повинен визначити, яким саме чином він збирається витягувати дохід:

  • Варіант для активних Екшн інвестора, наділеного повноваженнями зЕкшн снення операцій по закупівлі або продажу акцій самостійно будь-яким з технічно доступних способів.
  • Отримання пасивного доходу при нарахуванні дивідендів, без будь-якої участі у торгах на ММВБ.
  • Поточна ситуація по дивідендах

    Компанія відрізняється стабільними регулярними виплатами дивідендів. Купуючи пакет цінних паперів, можна з упевненістю чекати отримання певного доходу. З 2015 року Наглядовою радою була затверджена нова 4-річна дивідендна політика, що передбачає зрівняння розміру дивідендної прибутковості для звичайних і привілейованих акцій. Точний відсоток доходу буде залежати від рішення самої компанії, з урахуванням прибутку, отриманого протягом минулого звітного періоду. Детальну інформацію про майбутні виплати по дивідендах можна знайти на офіційному порталі банку в розділі для інвесторів та акціонерів.

    Як отримати дивіденди: особливості процедури

    Плануючи отримати дохід з найближчою датою виплат, інвестору необов’язково володіти пакетом акцій протягом всього минулого періоду. Однак є крайній термін, коли можна купити акції Ощадбанку приватній особі з розрахунком на отримання дивідендів.

    Так як напередодні виплат, як правило, ціна акцій збільшується, а після обліку акціонера у списку одержувачів дивідендів можливе падіння вартості, і досить суттєве, необхідно з великою обережністю купувати акції напередодні дня закриття реєстру акціонерів (т. зв. відсічення). Останнім днем покупки, яка принесе дивіденд найближчим часом, є дата за два дні до моменту закриття реєстру.

    Після того як пройшла «відсічення», компанія виробляє облік і розподіл прибутку між всіма врахованими акціонерами. Термін для нарахування виплат, як правило, складає не менше 2 тижнів і не більше 25 днів після призначеної дати. Дізнатися дату закриття реєстру досить просто – інформація знаходиться у вільному доступі на різних інтернет-ресурсах.

    Податок з дивідендів

    Згідно російському законодавству, дивіденди є оподатковуваним прибутком. Кожне нарахування дивідендів передбачає сплату податку на прибуток, виходячи з наступних обставин:

  • Приватні інвестори сплачують стандартний 13-відсотковий податок, якщо є громадянами РФ і мають постійну реєстрацію.
  • Особи, які є інвесторами Ощадбанку, в інших країнах сплачують 15% від отриманої суми.
  • Податок сплачують також і при зЕкшн сненні операцій купівлі-продажу: 13-відсотковий податок з прибутку від продажу акції для громадян і резидентів РФ, 30-відсотковий податок для осіб, які проживають за кордоном.

    Способи придбання цінних паперів Ощадбанку

    Де купити акції Ощадбанку, кожен вирішує самостійно на свій розсуд. Придбання пакета акцій може бути оформлене одним з найбільш зручних способів:

  • Використовуючи брокерські послуги банку, виступаючи самостійно в якості трейдера. Такий спосіб гарантує купівлю акцій в той час і за тією ціною, які влаштовують покупця. В якості брокера Ощадбанк обслуговує понад двісті приватних інвесторів самого різного рівня. Трейдери, що працюють через Ощадбанк, щодня купують і продають акції за допомогою спеціальних онлайн-програм, що дозволяють зЕкшн снювати операції з будь-яких куточків світу. Робота через брокера дозволяє діяти від свого імені безпосередньо на майданчиках ММВБ протягом торгових сесій. За свої послуги з проведення операцій, технічну підтримку, зберігання куплених акцій у депозитарії та інші послуги Ощадбанк стягує відсоток. Підключитися до онлайн-системі можна у відділенні банку. Покласти гроші на рахунок для торгівлі на біржі ММВБ можна також безготівковим способом.
  • Для тих, хто віддає перевагу більш традиційні способи інвестування, можна оформити довгострокове вкладення, з’явившись безпосередньо в банк. Потрібно відкрити спеціальний рахунок, визначити необхідну кількість акцій та оплатити їх. Якщо інвестор має намір надалі брати участь у зборах акціонерів, буде потрібно придбати значний пакет у розмірі 2-процентної частки від усіх акцій. При оформленні угоди купівлі акцій стягується збір, рівний 0,5% від вартості придбання. Даний спосіб інвестицій дозволяє зберігати цінні папери будинку або здати їх на зберігання в депозитарій.
  • Кожен громадянин визначає, який спосіб є для нього оптимальним – зберігання незмінного пакета або активна торгівля онлайн на біржі ММВБ. Обидва варіанти характеризуються певним ризиком втрати при зниженні вартості паперів, однак у першому випадку ризик у першу чергу пов’язаний із загальною динамікою курсового зростання, а в другому випадку – багато залежить від поведінки приватної особи в якості трейдера і грамотно підібраної стратегії.