Вартість відкриття та обслуговування розрахункового рахунку для ІП і ТОВ

795

Розрахунковий рахунок – це досить зручний спосіб управління своїм бізнесом і фінансовими потоками. І якщо РКО рахунки для ТОВ є необхідністю, то для індивідуальних підприємців-це скоріше спосіб оптимізувати бізнес-процеси. Також наявність рахунку в банку свідчить про зрілість і наЕкшн ності бізнесу індивідуального підприємця, що сприяє довірі з боку партнерів, зокрема і юридичних осіб. У сьогоднішній статті розглянемо, скільки коштує відкрити розрахунковий рахунок для ІП, порівняємо банківські пропозиції на РКО.

Для чого потрібен розрахунковий рахунок?

Про вартість відкриття і про тарифи, які пропонують банки, поговоримо трохи пізніше. Для початку необхідно визначитися, для чого взагалі необхідно відкриття розрахункового рахунку для ІП. Розрахунковий рахунок необхідний для взаємних фінансових операцій між контрагентами, постачальниками та іншими партнерами по бізнесу.

Крім того, це спрощує взаємовідносини з податковою службою. Так як ФНС буде мати доступ до такого виду рахунку, зЕкшн снюючи контроль і при необхідності його блокування. Відкрити розрахунковий рахунок для ІП також буде вигідно і з тієї причини, що використовувати особистий рахунок фізичної особи для ведення бізнесу економічно недоцільно.

Так як за вступники доходи на такий рахунок буде потрібно виплачувати податок у розмірі 13%. Що є досить зайвими витратами, яких можна уникнути. А також не всі юридичні особи готові зЕкшн снювати перекази грошових коштів на рахунки фізичних осіб. Так як проблеми з податковою можуть виникнути і у них.

Тому в цілях масштабування бізнесу, зниження витрат та збільшення довіри серед партнерів переходити на РКО буде тільки кроком вперед. Але, скільки коштує відкрити розрахункові рахунки, багато в чому залежить від цілей, характеру бізнесу і сервісу, який буде потрібно індивідуальному підприємцю.

Одним з таких сервісів є клієнт-банк, або особистий кабінет. Його використання дозволить прямо з власного офісу в режимі онлайн проводити платежі на користь страховиків, партнерів, податкового органу. А також отримувати детальну інформацію про стан свого рахунку.

Для тих, хто прагне максимально скорочувати свої витрати, рекомендується відкриття розрахункового рахунку в локальному регіональному банку. Тим, хто прагне до наЕкшн ності і стабільності, воліє кількістю якість, слід звернути увагу на великі банківські організації.

Наприклад, відкрити розрахунковий рахунок для ІП в Ощадбанку – як в одному з найбільших банків. Різниця між вартістю відкриття, вартістю обслуговування РКО у великих банках і регіональних може бути істотна. Тому для початку рекомендується визначитися з власними цілями і вибрати наЕкшн ний банк-партнер.

На що слід звернути увагу?

Вибираючи собі партнера для РКО, необхідно оцінити декілька факторів для визначення зручності та наЕкшн ності в процесі ведення розрахункового рахунку.

 • Ціна, щоб відкрити рахунок. В першу чергу слід звернути увагу на те, скільки коштують розрахункові рахунки. Тобто та одноразова сума, яку необхідно буде внести спочатку.
 • Обслуговування розрахункового рахунку. У процесі ведення ВКО на щомісячної або щорічній основі в залежності від тарифу банк буде стягувати суму за утримання рахунку. Є пропозиції, де можливо безкоштовне обслуговування. Конкретні тарифи банківських організацій розглянемо трохи нижче.
 • Комісія за зняття готівкових коштів і перекази грошових коштів. При розрахунках з іншими ІП або юридичними особами, такими як товариства з обмеженою відповідальністю.
 • Комісія за виконання платіжних доручень.
 • Представництво банку у вашому регіоні. Зручне транспортне розташування банківської організації.
 • Наявність і вартість дистанційної роботи з рахунком. Обслуговування рахунку можна вести дистанційним способом через клієнт-банк. Є компанії, які надають таку послугу безкоштовно або дешево, є ж організації, у яких сервіс володіє великим функціоналом, але і має відповідну вартість.
 • Участь банківської організації в системі державного страхування. Це дозволить позбавити свій бізнес від можливого банкрутства банку. В цьому випадку гроші, які знаходилися в банківській організації, може повернути державу в короткі терміни.
 • Ну і, відповідно, наЕкшн ність самого банку, щоб виключити подібні ситуації з пункту вище.
 • Щоб правильно підібрати наЕкшн ну і стабільну компанію і відкрити розрахунковий рахунок у банку, розглянемо конкретні пропозиції від фінансових компаній.

  Ощадбанк

  Відкрити РКО в Ощадбанку для ІП буде коштувати 2 000 рублів, така ж ціна рахунки для ТОВ. Обслуговування рахунку в Ощадбанку варіюється від 2 200 до 3 100 рублів, виходячи з обраного тарифу.

  ІП в Ощадбанку можуть собі підібрати пакет «Базис», «Актив» або «Оптима», в залежності від якого будуть доступні ті чи інші операції і повнота дистанційного обслуговування. В основний функціонал входять:

  • ведення РКО;
  • видача готівки або переказ грошових коштів з тарифікацією від 0,7 до 1,6% за одну операцію;
  • дистанційне обслуговування по коштах клієнт-банку;
  • можливість проводити електронні платежі;
  • довідки та виписки по рахунку надаються безкоштовно – як у електронному вигляді, так і на паперовому носії.

  В якості переваг для ІП в Ощадбанку можна відзначити, що компанія представлена в більшості міст Росії, при цьому має широку мережу банкоматів та терміналів. Крім того, це наЕкшн на фінансова організація, яка не раз доводила свою спроможність. Ощадбанк бере участь у державній системі страхування, а відповідно, грошові кошти, що знаходяться на РКО, застраховані.

  Також Сбер пропонує дешеву вартість за операції з грошима і добре опрацьований клієнт-банк. Для реєстрації ВКО немає необхідності надавати установчі документи.

  Негативні характеристики випливають із переваг. Так як клієнтів у банку багато, то доведеться зіткнутися з чергами у відділеннях або тривалим очікуванням відповідей на різні запити клієнтів.

  Газпромбанк

  Газпромбанк також один з найуспішніших банків в Росії. Банківська організація має широку мережу відділень і банкоматів по всій Росії. Компанія пропонує відкрити розрахунковий рахунок за 2 500 рублів.

  Розглядає такі звернення Газпромбанк протягом 14 днів. При цьому рішення буде прийнято на підставі нотаріально засвідчених установчих документів. За ведення рахунку не доведеться нічого доплачувати, що досить вигідно для клієнтів.

  При цьому комісія за зЕкшн снення операцій нараховується не «пакетним» способом, а за кожну операцію окремо. Таким чином, одне платіжне доручення буде коштувати від 15 до 100 рублів. А вартість комісії за зняття готівкових коштів варіюється від 0,3 до 1%.

  З негативних характеристик банку для оформлення РКО слід зазначити, що в компанії представлений не самий зручний клієнт-банк. А також при подачі заявки до вас в офіс може звернутися служба безпеки банку для оцінки ризиків ведення РКО.

  ВТБ 24

  У ВТБ 24 обзавестися РКО можна всього за три робочих дня. При цьому не потрібно додаткових документів і не буде ніяких перевірок офісу. Одноразова вартість послуги складе 2 000 рублів.

  У перший місяць можна оформити стандартний пакет послуг, а потім безкоштовно перевестися на той тариф, який буде більш актуальним в умовах конкретного бізнесу. Ведення р/р складе 1 200 рублів.

  Платіжні доручення електронного формату трохи дешевше – 25 рублів, а за операції у вигляді паперових платіжок необхідно буде оплачувати 60 рублів. За зняття готівки утримується 1% від загальної суми. При цьому діє обмеження на операції до 500 000 рублів на місяць.

  Тарифи з більш широким доступом обійдуться від 3 000 рублів на місяць, що досить дорого в порівнянні з іншими банками. Але це обумовлено тим, що ВТБ 24 також має широку мережу по всій Росії, при цьому володіє хорошою технічною підтримкою, надаючи інформацію в найкоротші терміни. Також банківська організація пропонує пільговий період для оплати за обслуговування до 20 днів.

  Россельхозбанк

  Россельхозбанк пропонує відкрити р/р за 2 000 рублів. При цьому щомісячна плата може скласти всього 200 рублів за умови, що буде підключений клієнт-банк. Без цього сервісу в місяць доведеться платити 800 рублів.

  Ціна платіжних доручень знаходиться в межах від 30 до 60 рублів. А також за деякими тарифами є можливість одержувати відсотки на залишок по рахунку.

  Альфа-Банк

  Альфа-Банк також одна з найбільших банківських організацій в Росії, яка має філії і банкомати в багатьох містах. Якщо ви вирішили оформити РКО в цій компанії, то це можна зробити безкоштовно.

  Більше того, навіть не обов’язково звертатися в офіс, можна через сайт заповнити заявку, і оформлення станеться прямо у вашому офісі. Також безкоштовні всі електронні платіжки. А комісія на паперові складе 150 рублів.

  Залежно від функціоналу можна підібрати тариф від 550 до 6 900 рублів. Альфа-Банк надає хороший сервіс дистанційного керування і також пропонує прикріпити пластикову картку на розрахунковому рахунку, через яку також досить зручно зЕкшн снювати операції.

  До негативної сторони можна віднести вимогливість з боку фінансової організації до своїх клієнтів. Платіж за ведення р/с, внесений авансом, дасть знижку в розмірі 25%.

  Відкриття

  У цьому банку також можна оформити заявку дистанційно через сайт. Після чого до вас в офіс звернеться спеціаліст для завершення угоди. Вартість р/р 1 000 рублів, що трохи нижче, ніж в інших компаніях.

  Обслуговування: 800 рублів без додаткового дистанційного сервісу та 250 карбованців з ним. Платіжки коштують 20-30 рублів. Комісійний збір за знімаються готівкові грошові кошти залежить від суми . Також банківська організація пропонує СМС-інформування про рух грошових коштів. Клієнтам надають персональних менеджерів і додатково за договором може бути передбачено овердрафт.

  Промсвязьбанк

  Одноразова ціна послуги може складати від 590 до 990 рублів. А щомісячна ціна, в залежності від функціоналу, обійдеться в розмірі 550-14 300 рублів. Оформити заявку також можна в режимі онлайн і призначити зустріч для менеджера в своєму офісі.

  У відділення Промсвязьбанка звертатися немає необхідності. При оплаті рахунку за обслуговування наперед за три місяці, півроку або рік передбачені непогані знижки.

  Також банківська організація здатна забезпечити високу захист рахунків клієнтів, завдяки використанню електронних ключів. Явним недоліком є завищені комісії за зняття готівки. Відсоток варіюється від 0,4 до 12% в залежності від суми.

  Росбанк

  Організація, що входить в найбільшу фінансову групу «Сосьєте Женераль». Компанія крім РКО пропонує повний спектр послуг для ведення бізнесу. Можна оформити зарплатні проекти, кредити для бізнесу, депозитні рахунки, прив’язати пластикові картки до рахунків.

  Для юридичних та фізичних осіб, які мають річний оборот нижче ніж 60 млн рублів, представлені 6 основних тарифів вартістю від 1 200 до 1 500 рублів. Ціна за ведення рахунку з сервісом «клієнт-банк» – 450 рублів. В іншому випадку щомісячна плата обійдеться в 1 300 рублів.

  При залишку за рахунком, який перевищував би 300 000 рублів, передбачено нарахування відсотків. Також варто відзначити, що чим більше підключити різноманітних послуг цієї компанії, тим дешевше вони будуть у сукупності. Мінус – зняти готівку можна з комісією 0,5–10%.

  Райффайзен Банк

  Райффайзен Банк пропонує відкрити р/с безкоштовно. А щомісячна плата становитиме від 1 200 рублів. У цю суму будуть входити: клієнт-банк, 20 платіжок в місяць. Платіжки за межами 20 штук будуть стояти в розмірі 25 рублів за електронний варіант і 120 рублів за паперовий.

  Додатково можна оформити вигідний зарплатний проект. А також є можливість безкоштовно перевестися на інший розширений пакет, де буде збільшено кількість платіжних доручень, але і вартість обслуговування також зросте.

  Ми навели приклади всього лише декількох банків, виділивши основні положення, на які слід звертати увагу. Перед тим як приймати рішення про відкриття розрахункового рахунку, необхідно вивчити актуальні пропозиції і вибрати оптимальний варіант, який би підходив саме до умов ведення конкретного бізнесу індивідуального підприємця.